Soru Şarj Süresi ve Adaptörü...

tahysnozgl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Taha Y Özgül
Cihazım
Lg g3
Konular
1
Selamün Aleyküm,

Bir sorum olacak yeni aldım teli şarj süresi 3 saat gibi birşey bu normal mi ve bana verdikleri şarj adaptörü ve ekstra başlığı içime sinmedi.
Benim öğrenmek istediğim acaba bu kadar uzun şarj olmasının sebebi olabilir mi bu dandik başlık ve öyleyse çözümü ne olabilir.
Şimdiden teşekkür ederim.
Hayırlı geceler.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
walla benim siyah global sürüm o yüzden eu başlikla geldi.2.5 saatte falan sarj ediyor.Bilemedim.Dönúşturucu kullanan birisi yanitlarsa daha sağlıklı olur.

Oyla:

tahysnozgl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Taha Y Özgül
Cihazım
Lg g3
Konular
1
walla benim siyah global sürüm o yüzden eu başlikla geldi.2.5 saatte falan sarj ediyor.Bilemedim.Dönúşturucu kullanan birisi yanitlarsa daha sağlıklı olur.
Cevabınız için teşekkür ederim, ben Diyarbakır'da bi toptancıdan aldım servis sıkıntısı çıkarsa uğraşmamak için zaten siyahını bulamadılar gold olanı aldım telden memnunum fakat bu şarj süresi kafama takıldı ve açıkcası şu ek takılan başlıktan kaynaklı gecikme olduğunu düşünüyorum.

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
amerikan tipi şarj aleti elinizdeki çevirici 1-2 tl birşey sarj aleti voltajları net olmadığı için bir yorum yapamıyorum ama hızlı sarj aletine benziyor telefon 0 dan %70 gibi bir sarj a 40-50 dakikada ulaşabilir 5300 mah batarya küçük bir batarya degildir kalan %30 luk sarj 5v2 amperden olacaktır ve sarj %90 ı geçince sarj gittikçe yavaşlar %10luk kısım 30-40 dk sürebilir telefon da batarya da büyük oldugu için o sarj aleti hızlı bile sarj ediyor bence çevirici iyisini de alsanız içerisinde bir parça yoktur sadece demir parçası 1 vida başka birşey olmaz sarj aletinin voltaj degerlerini çekip atarsanız veya yazarsanız daha kesin cevaplar alabilirsiniz bende max 2 kullanıyorum yurt dışından tanıdığıma aldırdım getirdi yanında türkiye uyumlu sarj aleti çevirici falan yok telefonu her gün sarj etmiyorum gece yatarken takıyorum sabaha kadar dolmuş oluyor hatta kendi sarj aletini dahi kullanmıyorum 5v 1 amper sarj aletine bağlıyorum sabaha kadar yavaş yavaş dolsun :) tavsiyemdir

Oyla:

tahysnozgl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Taha Y Özgül
Cihazım
Lg g3
Konular
1
amerikan tipi şarj aleti elinizdeki çevirici 1-2 tl birşey sarj aleti voltajları net olmadığı için bir yorum yapamıyorum ama hızlı sarj aletine benziyor telefon 0 dan %70 gibi bir sarj a 40-50 dakikada ulaşabilir 5300 mah batarya küçük bir batarya degildir kalan %30 luk sarj 5v2 amperden olacaktır ve sarj %90 ı geçince sarj gittikçe yavaşlar %10luk kısım 30-40 dk sürebilir telefon da batarya da büyük oldugu için o sarj aleti hızlı bile sarj ediyor bence çevirici iyisini de alsanız içerisinde bir parça yoktur sadece demir parçası 1 vida başka birşey olmaz sarj aletinin voltaj degerlerini çekip atarsanız veya yazarsanız daha kesin cevaplar alabilirsiniz bende max 2 kullanıyorum yurt dışından tanıdığıma aldırdım getirdi yanında türkiye uyumlu sarj aleti çevirici falan yok telefonu her gün sarj etmiyorum gece yatarken takıyorum sabaha kadar dolmuş oluyor hatta kendi sarj aletini dahi kullanmıyorum 5v 1 amper sarj aletine bağlıyorum sabaha kadar yavaş yavaş dolsun :) tavsiyemdir
Cevabınız için teşekkür ederim

Dediğiniz gibiyse sorun yok

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
benim sarj aletinin voltajları buyur
bu arada telefonada insaf hocam içerisinde araba aküsü gibi batarya var hızlı dolması telefonun bataryasının ömrünü düşürür

Ekli dosyalar

• 75e43b1c-31eb-4481-bae2-a9b9b3209964.jpg
    75e43b1c-31eb-4481-bae2-a9b9b3209964.jpg
    140,4 KB · Görüntüleme: 15
Oyla:

tahysnozgl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Taha Y Özgül
Cihazım
Lg g3
Konular
1
benim sarj aletinin voltajları buyur
bu arada telefonada insaf hocam içerisinde araba aküsü gibi batarya var hızlı dolması telefonun bataryasının ömrünü düşürür
Bendeki değerlerde böyle aynı herhalde sizinkilerle.

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Bendeki değerlerde böyle aynı herhalde sizinkilerle.

aynı hocam fark yok bu arada sarj aletini altına çevirinin arka kısmına 1 damla yapıştırıcı dalmatın sarj eltiyle bütünleşiyor ugraşmıyorsunuz bir daha çeviriden çıktı cevirici kayboldu gibi sorunlarla sarj aletinin ömrü boyunca kullanırsınız o çeviriciyi :) iyi forumlar

Oyla:

tahysnozgl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Taha Y Özgül
Cihazım
Lg g3
Konular
1
aynı hocam fark yok bu arada sarj aletini altına çevirinin arka kısmına 1 damla yapıştırıcı dalmatın sarj eltiyle bütünleşiyor ugraşmıyorsunuz bir daha çeviriden çıktı cevirici kayboldu gibi sorunlarla sarj aletinin ömrü boyunca kullanırsınız o çeviriciyi :) iyi forumlar
Yapıştırıcı fikri için teşekkür ederim

Ben pek anlamıyorum aldığım her telde hep batarya şarj sıkıntısı oldu bende iyi anladığınız kesin sizce şarj tam bitince mi takılmalı %10 %20 gibi bir değerde mi takılmalı öneriniz nedir?

Oyla:

Meraxes

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
9
Yapıştırıcı fikri için teşekkür ederim

Ben pek anlamıyorum aldığım her telde hep batarya şarj sıkıntısı oldu bende iyi anladığınız kesin sizce şarj tam bitince mi takılmalı %10 %20 gibi bir değerde mi takılmalı öneriniz nedir?

Hocam benim bildiğim kadarıyla bataryanın tamamen bitmesi ve tamamen dolması çok iyi bir şey değil.

Oyla:
Üst Alt