Yardım Şarj sorunu

cumhurozgur

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cumhur ÖZGÜR
Cihazım
Xiaomi Mi 5x
Konular
1
Merhaba.
Mi 5x telefonumu yeni aldım.
Telefon kapalı iken şarja taktığımda telefon açılıyor veya telefon açık ve şarjda iken kapatmak istediğimde telefon kapanıp tekrar açılıyor.
Şarj olması yönünde bir sıkıntı yok ama şarj süresi boyunca telefon açık olmak zorunda mı?
Şimdiden teşekkür ederim.

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Telefon açılırken unlocked yazıyor zaten. Beni huylandiran da bu oldu. Eş dosta farklı model Xiaomi'ler aldım ancak bu unlocked olayı ile veya şarjda iken açılma sorunu ile karşılaşmadım .unlocked olduğunda garanti dışı olması beni üzdü. Kutusundan öyle çıktı.
Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.
CihaIn unlocked olduğunu neden baştan söylemediniz ki! Nereden aldınız ve hangi garanti?

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Yardımınız için teşekkür ederim ancak geliştirici seçeneklerde uyanık kal seçili değilmiş. Sanırım hala sorunum devam ediyor.
[doublepost=1527202914,1527202163][/doublepost]
İlginiz için teşekkür ederim ancak yazdıklarınızı yapabilecek bilgiye sahip değilim. Sorunu kolay yoldan çözemezsem servisi aramaktan başka çarem olmayacak sanırım.
[doublepost=1527203764][/doublepost]Telefonumun MIUI sürümü 9.5.3.0 (NDBCNFA)
Araştırmalarım sonucunda sanırım bu sürüm global değil ve güncellemeleri otomatik olarak almıyor.
Telefonu yeni aldığımızda Global Sürüm olması gerekmez miydi?
Global sürümü kendimiz yükleyemez miyiz?
Telefon hakkında kısmından SS atarmısınız lütfen? Cihazınızda ayrıca türkçe dil mevcutmu?

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

cumhurozgur

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cumhur ÖZGÜR
Cihazım
Xiaomi Mi 5x
Konular
1
Telefon hakkında kısmından SS atarmısınız lütfen? Cihazınızda ayrıca türkçe dil mevcutmu?

Türkçe dil mevcut, bilgisayarım var. Telefon evde olduğundan ss'yi sonra gönderebilirim.
Telefonun unlocked olarak bana gelmesi bir sorun degil mi onu anlayamadım. Bütün mi 5x ler unlocked olarak mı geliyor yoksa bana mı denk geldi.

Oyla:

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
İthalatçı firma cihazı aldığında büyük ihtimalle cihazda çin yazılımı vardı ve bootloader kilidini açarak global stable yükleyip satışı gerçekleştirdi, hayır her cihaz unlocked olarak gelmiyor, yani özgürsünüz iatediistedgibi rom değistdeği hakkınız var

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Türkçe dil mevcut, bilgisayarım var. Telefon evde olduğundan ss'yi sonra gönderebilirim.
Telefonun unlocked olarak bana gelmesi bir sorun degil mi onu anlayamadım. Bütün mi 5x ler unlocked olarak mı geliyor yoksa bana mı denk geldi.
Cihazınızın unlocked olarak gelmedi çin sürümü yani üzerinde çin romu olduğunu ve sonradan satıcı tarafından bootloader kilidinizin açılıp global romun kurulduğu anlamına gelir.
Ve bu delta servis için sıkıntı değildir çünkü delta servis resmi olarak paylaştığı bir yazıda rom root bootloader kilidi vs işlemlerde telefonu garanti dışı bırakmayacağını açıklamışlardı.
Kısacası bu konuda rahat olabilirsiniz telefonunuz garanti dışı değil :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cumhurozgur

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cumhur ÖZGÜR
Cihazım
Xiaomi Mi 5x
Konular
1
Ürünü servise göndermiştim. Bugün yeni geldi. Hiçbir şey yapmamışlar. Sorun bulamamışlar :)
Yardımlarınız için teşekkürler.

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Ürünü servise göndermiştim. Bugün yeni geldi. Hiçbir şey yapmamışlar. Sorun bulamamışlar :)
Yardımlarınız için teşekkürler.
Tahminlerim doğru ise cihaz da xiaomi eu rom mevcut. Unlocked yazması bu yüzden. Miui sürüm kısmında xiaomi eu yazıyorsa güncelleme alıyordur . Asıl sorununuz hakkında birşey diyemiyorum. Çünkü aynı sürüm bendede var ama istediğim gibi şarj edebiliyorum .

Oyla:
Üst Alt