Yardım Sarj sorunu port degisimi duzelmedi temiz sistem edl mod?

NETELLER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi 6X
Konular
4
Selam arkadaslar..

Caresizce kaldım cihazim mi 6x ve sorunum icerisinde neredeyse her sey var root edl usb port sarj almıyor konu cok karısık ve acıkcası bende tam olarak nası anlatacagımı bilmiyorum her seyi kronolojik sırayla anlatmayı deneyecegim.

-oncelikli olarak teknolojiye asırı meraklı az cok deneyimi olan da biriyim iyimi kotu mu bilmiyorum canım sıkılınca aletlerime ince ayar yapmayı seviyorum.
-en son sisteme batarya konusunda islemlerle ugrasıyodum
-bi ara sarja takınca guzel sarj oluyodu bi anda sarjı kesti ve 1sn sonra tekrar basladı %60 lara kadar sorunsuz sarj etti
-sarjım az kaldı ve tekrar sarja taktım bu sefer surekli sarjı kesip yeniden baslıyordu telefon neredeyse cıldırıyodu kendi kendine program acıyor dokunmatik deliriyordu android acıktı sorun baslamısdı sanırım teli kapattım aynı durumu tel kapalıykende yapıyodu mi logosu geliyor sarj ediyor gibi oluyor gidiyordu
-sorunun kernelle oynamamla alakası olabilecegini dusundum eu romu tekrar sistem uzerine flashladım duzelmedi
-bu sefer cin stock rom yuklemeyi denedim sarjım %6 civarlarındaydı verilerimi kaybetmemek adına twrp den yedek aldım ve mi flash tool uzerinden kullanıcı verilerini koruyarak cin rom flashlamaya basladım pc de hata verdi sanırım sarjım bitmek uzere oldugu icindi ve sarjım bitmisti
-bu sefer farklı olarak batarya dolmuyor gibiydi asagıya yesil yuvarlak icinde yuzde gelmiyordu bataryamın tamamıyla bitmesiyle alakalı olabilir bi kac saat sarjda kaldı ama duzelmedi

-bi ara sansmı bilmem ama pcye takılıyken pcden bianda aygıt takıldı sesi geldi gormeye basladı direkt mi flashdan kullanıcı verilerini koruyarak stock romu flaslamayı denedim her sey sorunsuzdu ama ekrana tamamlandı diye yazmadı flashlama bitince rebooting dedi ve oyle kaldı teli yeniden baslattı telefon mi logosunda altta android simgesiyle kaldı teli kapattım gene acılmadı sarj olmadı sanırım duzgun olmamıstı

-sorunun usb portundan olabilecegini dusundum yeni port siparis ettim aldım taktım ve gene aynı durum sarj olmuyordu

--
sorunun sistemden oldugunu dusundum china rom flashladım belki duzgun flashlamadı olmadı
portun yanmıs olabilir dedim port degistirdim olmadı

ya bataryadan ya da hala da yazılımsal bi sey.

sorun neyden olabilir ben suanlik sistemden dusunuyorum ama rom flashlayamıyorum edl moda almayı denedim pinlerden olmuyor belki de ben beceremedim

bu durumu nasıl cozebilirim?

Son düzenleme:

Muratas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
Mi6x, redmi5 pl
Konular
0
Bir çözüm bulabildinizmi benim telefonda şarj almıyor ekran açılıyor bazen uyarı ışığı da yanıyor fakat şarj olmuyor.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Merhabalar. Mi6x lerde donanımsal arıza bu. Tamirini yapıyorum özelden ulaşabilirsiniz

Oyla:
Üst Alt