Soru Şarj Sorunu İle İlgili Tavsiye

minotaurr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burak
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Dostlar merhaba, Black Friday zamanı bir tane Türkiye garantili mi 9t aldım. Telefonu aldığım da cihaz Android 9 ve MIUI 10 ile gelmişti. O zamanlar telefondan gerçekten aşırı memnundum. 8-9 saatten daha aşağı ekran süresini aldığımı çok az hatırlıyorum. Bu arada telefonda çok ağır oyunlar oynamam ya basit oyunlar oynarım (en fazla yarım saat) ya da genelde sosyal medyada ve Netflix'te takılırım.

Daha sonra telefona Android 10 güncellemesi geldi, yaptım. Telefonun şarj performansını ciddi anlamda düşmüştü. 6-7 saat ekran süresi bile zor alıyordum. Daha sonra telefonu güç tuşu + ses açma tuşu ile açarak wipe data yaptım. Bir nebze iyileşmişti şarj performansı, sağlık olsun deyip devam ettim.

Ardından telefonda şuanda da kullanmakta olduğum 11.0.5.0 güncellemesi geldi ve şarj denilen şey kalmadı telefonda. Berbat bir hale geldi. 6 saat ekran süresini görürsem havalara uçuyorum. Hem de ağır hiçbir şey yapmama rağmen. Bu arada telefon 7 saatlik uyku süremde bile %15 civarı şarj harcıyor. Daha önceden bu kadar değildi. Açıkçası bu sorun gerçekten beni çok üzüyor çünkü daha önce 10 saate varan ekran süresi aldığım telefondan bir güncelleme sonrası bu kadar performansı düşüşü görmeyi beklemiyordum. Sorunun yazılımsal olduğu çok belli diye düşünüyorum.

Sizlere sorum şudur: Bana tam olarak ne önerirsiniz arkadaşlar?

Telefonun Bootloader kilidi kapalı ve bu işlerle daha önce uğraşmadım o yüzden biraz gözüm korkuyor. Ayrıca telefonda çok fazla yedeklenmesi gereken şey olduğu için bir kerede şu şarj sorununu halledeyim, sürekli uğraşmayayım diye düşünüyorum.

Sizce yeni MIUI 12 güncellemesini bekleyip şarj sorununun düzelmesini mi umut edeyim yoksa bt kilidini açıp tavsiye ettiğiniz bir rom'u mu yükleyeyim ?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

minotaurr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burak
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Sorunu çok garip bir şekilde çözdüm arkadaşlar. Ne bootloader kilidini açtım ne de telefonu sıfırladım. Dün yine bu şarj sorunu araştırırken forumda bir konuya denk gelmiştim, hangi konu olduğunu hatırlamıyorum mesajı yazan arkadaş affetsin. Yetkilendirme ve geri alma menüsü altındaki msa ve miuidaemon uygulamalarını kapatın diyordu, bende zaten önceden kapalıydı fakat ben açtım ve tekrar kapattım başka bir şey yapmadım. Telefondaki şarj problemi çözüldü. Telefonu iki gündür aktif olarak kullanıyorum tekrardan ekran süresinde 8-9 saatin üzerine çıktım. Ayrıca daha önce Android Sistemi şarj kullanımı %20-%25'nin üstündeydi, o iki uygulamayı tekrar aç kapa yapınca %15'in altına düşmüş oldu. Eğer ilerde tekrar şarj problemi yaşarsam bu sefer kesin rom atıcam :D

Oyla:

mcakan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 10S
Konular
43
Hocam xiaomi.eu mıuı 12 rom kurdum mi9t'ye ama benimde şarjım az gidiyor. Mıuı 12 de yok galiba böyle bir kısım baktım bulamadım kapatmak için.

Oyla:
S

Silinen üye 107783

Guest
Sorunu çok garip bir şekilde çözdüm arkadaşlar. Ne bootloader kilidini açtım ne de telefonu sıfırladım. Dün yine bu şarj sorunu araştırırken forumda bir konuya denk gelmiştim, hangi konu olduğunu hatırlamıyorum mesajı yazan arkadaş affetsin. Yetkilendirme ve geri alma menüsü altındaki msa ve miuidaemon uygulamalarını kapatın diyordu, bende zaten önceden kapalıydı fakat ben açtım ve tekrar kapattım başka bir şey yapmadım. Telefondaki şarj problemi çözüldü. Telefonu iki gündür aktif olarak kullanıyorum tekrardan ekran süresinde 8-9 saatin üzerine çıktım. Ayrıca daha önce Android Sistemi şarj kullanımı %20-%25'nin üstündeydi, o iki uygulamayı tekrar aç kapa yapınca %15'in altına düşmüş oldu. Eğer ilerde tekrar şarj problemi yaşarsam bu sefer kesin rom atıcam :D

Hocam dediğini bende yaptım şimdi bakalım düzelecek mi :)

Oyla:

edy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ediz
Cihazım
xiaomi
Konular
4

Xiaomi'nin reklamları için yüklenen bir durum bende şimdi kapattım bakalım ne olacak.

Oyla:

edy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ediz
Cihazım
xiaomi
Konular
4
%100'Den %1 13s 59Dk sürdü.
6 saat 21 dk ekran süresi verdi. Wifi açık,mobil veri açık
COD sanırım ortalama 1 saate yakın oynamışımdır. 30-45 dk youtube videosu izlemişimdir. Biraz instagram'.
Arka plan mail senkronizasyonu açık günde rahat 50*60 mail bildirimi geliyor vs.vs.vs
Bence bu kullanıma ideal sanrım.

Oyla:
Üst Alt