Yardım Şarj sorunu(çözüldü)

nuvo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eren
Cihazım
Pocophone F1
Konular
2
Merhabalar yaklasık 4 ay önce iphone xden phoco phoneye geciş yaptim pixel experince romunu baya kullandım bı sorun yoktu sonra telefon sarjda ıken sarj olmama sorunu basladı sarj oluyor gosterıyor ancak sarj olmuyor eu miui beta romunda bı sorun yok sarj oluyor ama eu miui hangı romunu kurarsam kurayım sarj olmuyor telefon sarjda gosterip sarj etmıyor bu sorunu nasıl cozebıllırım yardım eder mısınız ?

Merhabalar tekrar sorunu kendi başıma çözdüm sorun magisk ile alakalı imiş magiskte vanced YouTube kaynaklı sorun oluşuyormuş magisk üzerinden kurmadim sorun çözüldü herkese teşekkür ediyorum iyi forumlar.

Son düzenleme:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Hocam Franco kernel yükledim şuan duzeldi gibi biraz oyun oynayayim aynı mı bakayım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ben telefonu ilk aldığım zaman bu Franco kerneli kurdum bir çok ayarları ile oynadim sonra düzeltmeden sildim aosp ne zaman kursam yavaş şarj oluyor nasıl Franco ayarlarını orjinale döndürebilirim bilmiyorum
kerneli tekrar flashlarsın dönmesi lazım. programlarda yaptığın değişikleri açılışta uygula varsa onuda kaldır. olmuyorsa twrpden sıfırlaman gereken bi yer vardır illaki cevap beklemek lazım onun içinde :)

Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Karnel işinden anlamıyorum. Bişey bulamazsanız Temiz rom kurulumu yapın karnelde sıfırlanır bence

1800 civarında çıkıyor bende
Yüksek sarj seviyesinde batarya sağlığı için amper düşük oluyor ona takılmamak lazım yüzde 70e 40dk da geliyorsa geriye kalan yüzde 30da kırk dakika sürebilir

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Karnel işinden anlamıyorum. Bişey bulamazsanız Temiz rom kurulumu yapın karnelde sıfırlanır bence
amaç üzerindeki kernelden kurtulmak ise doğru. bootimage oluyo zip lerin içinde.

nuvo

Oyla:

nuvo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eren
Cihazım
Pocophone F1
Konular
2
Franco kernel paralı manageri şuan kuramiyorum paralı olduğu için telefonu mi flash ile kaç defa flashladim aosp kurunca bu sorun oluyor ne yapacagim bilmiyorum

amaç üzerindeki kernelden kurtulmak ise doğru. bootimage oluyo zip lerin içinde.

nuvo
Hocam acaba mi eu romun daki boot image flashlasam brick mi olur cihaz çünkü kaç defa mi flash tool ile orjinale döndüm temiz kurulum yaptım aynı idi

Son düzenleme:
Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Franco kernel paralı manageri şuan kuramiyorum paralı olduğu için telefonu mi flash ile kaç defa flashladim aosp kurunca bu sorun oluyor ne yapacagim bilmiyorum

Hocam acaba mi eu romun daki boot image flashlasam brick mi olur cihaz çünkü kaç defa mi flash tool ile orjinale döndüm temiz kurulum yaptım aynı idi
ilk yazdığın kısımdan aosp kurunca stock kernel olduğu halde şarj sorunu yaşadığını anladım. yada kernel mi flashladın tam anlamadım. sony de flashtool ile flashlıyordum ben kerneli xiaomide twrp mi yoksa pc den mi bilmiyorum hiç kernel atmadım çünkü.

flash tool ile orjinale dönersin full wipe yaptırarak orda zaten sorun yaşamazsın. kernelde flashlar çünkü o dönme işleminde. eu romdaki kernelin riskine bişey diyemem. xiaomide hiç öyle bişey denemedim sony de çok denedim yanlış cihazın kernelini bile attım :D tekrar eskisini flashlıyodum 5 dk da düzeliyordu.

Oyla:

nuvo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eren
Cihazım
Pocophone F1
Konular
2
ilk yazdığın kısımdan aosp kurunca stock kernel olduğu halde şarj sorunu yaşadığını anladım. yada kernel mi flashladın tam anlamadım. sony de flashtool ile flashlıyordum ben kerneli xiaomide twrp mi yoksa pc den mi bilmiyorum hiç kernel atmadım çünkü.

flash tool ile orjinale dönersin full wipe yaptırarak orda zaten sorun yaşamazsın. kernelde flashlar çünkü o dönme işleminde. eu romdaki kernelin riskine bişey diyemem. xiaomide hiç öyle bişey denemedim sony de çok denedim yanlış cihazın kernelini bile attım :D tekrar eskisini flashlıyodum 5 dk da düzeliyordu.
Hocam sizin gibi deneyeceğim umarım olur ben gözümü kararttim

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Oyla:

nuvo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eren
Cihazım
Pocophone F1
Konular
2
Telefon hafızasını herşeyi kopmle nasıl temizleyebilirim yani ilk sıfır aldığım gibi yaparım lütfen yardım edin

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Telefon hafızasını herşeyi kopmle nasıl temizleyebilirim yani ilk sıfır aldığım gibi yaparım lütfen yardım edin
osmancan71 'in de belirttiği gibi Mi Flash tool ile wipe all seçerek yeniden rom atabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt