Yardım Sarj olmadı sonra oldu?

rynkar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
poco f2 pro
Konular
32
Herkese merhaba,
Bi 10 dakika önce telefonu sarja taktım, sarj olmuyordu. Başka sarj aleti ile denedim yine olmuyordu. Söket bozuldu sandım başta ama hararet ettirmeme rağmen hiç oynama olmadı. En son pc ye usb ile bağladım sarj olmaya başladı. ( Dosya aktarım değil sadece şarj oluyordu) Hemen ardından tekrardan sarj cihazını denedim 1 2 deneme sonra o da olmaya başladı. Ve su an hiçbir sorun gözükmüyor. Bunun sebebi nedir sizce?

(Orjinal 33w kırmızı uçlu sarj aleti ve kablosunu kullanıyorum. hor kullanan biri de değilim)

Kullandığım rom: eu 12.0.8

Yalcinkaya040

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Xaomi mi mix
Konular
9
Bana göre bu cihazlarda kronik sorun bircok kisinin yasadığı bir problem cevabı ve çözümü video link paylaşıyorum umarım yardımı dokunur.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

rynkar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
poco f2 pro
Konular
32
Yanıtın için teşekkür ederim hocam. Videoya bakacağım hemen.

Faruk 04

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Herkese merhaba,
Bi 10 dakika önce telefonu sarja taktım, sarj olmuyordu. Başka sarj aleti ile denedim yine olmuyordu. Söket bozuldu sandım başta ama hararet ettirmeme rağmen hiç oynama olmadı. En son pc ye usb ile bağladım sarj olmaya başladı. ( Dosya aktarım değil sadece şarj oluyordu) Hemen ardından tekrardan sarj cihazını denedim 1 2 deneme sonra o da olmaya başladı. Ve su an hiçbir sorun gözükmüyor. Bunun sebebi nedir sizce?

(Orjinal 33w kırmızı uçlu sarj aleti ve kablosunu kullanıyorum. hor kullanan biri de değilim)

Kullandığım rom: eu 12.0.8
Hocam şarj cihazı, vermesi gereken akımdan fazla akım vermiş olabilir. Dolayısıyla böyle bir durumda telefon kendini korumak için akımı keser. Bu bahsettiğiniz sorun ilk defa başınıza geliyorsa, muhtemelen şarj cihazlarını taktığınız zaman ikisinde de yüksek gerilim olmuştur. (Bu, fişi taktığınız ev elektriğinin yükselmesinden de kaynaklanıyor olabilir)
İşte bundandır ki normal şarj cihazından şarj olmamasına rağmen, bilgisayar usb'si gibi daha düşük bir akımdan şarj olmuştur. Ama eğerki sürekli olan bir durum ise muhtemelen yazılım kaynaklı bir durumdur. Böyle bir durumda Garantisi varsa garantiye gönderin. Yoksa da farklı bir rom yüklemeyi deneyebilirsiniz.
İyi forumlar dilerim.

Yalcinkaya040

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Xaomi mi mix
Konular
9
Hocam şarj cihazı, vermesi gereken akımdan fazla akım vermiş olabilir. Dolayısıyla böyle bir durumda telefon kendini korumak için akımı keser. Bu bahsettiğiniz sorun ilk defa başınıza geliyorsa, muhtemelen şarj cihazlarını taktığınız zaman ikisinde de yüksek gerilim olmuştur. (Bu, fişi taktığınız ev elektriğinin yükselmesinden de kaynaklanıyor olabilir)
İşte bundandır ki normal şarj cihazından şarj olmamasına rağmen, bilgisayar usb'si gibi daha düşük bir akımdan şarj olmuştur. Ama eğerki sürekli olan bir durum ise muhtemelen yazılım kaynaklı bir durumdur. Böyle bir durumda Garantisi varsa garantiye gönderin. Yoksa da farklı bir rom yüklemeyi deneyebilirsiniz.
İyi forumlar dilerim.
Poco f2 pro şarj edebilmek icin telefonu sekilden şekile sokuyorlar, birçok videosu mevcut. Sorunun temazsizlik oldugunu düşünüyorum ben şahsen poco f2 pro cihazımı zaman zaman kapanma ve açılmama problemiyle uğraşıyorum telefonu masaya bir iki vurmayınca açılmıyor. Eskiden elektronik eşyalar çalışmazdı biryerlerine vururduk aynı o pirensip yıl 2021 poco cihazımda tıkır tıkır işliyor.

M.Sami

Xiaomi Mİ 11 - 12/256 Special Edition
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
Poco f2 pro şarj edebilmek icin telefonu sekilden şekile sokuyorlar, birçok videosu mevcut. Sorunun temazsizlik oldugunu düşünüyorum ben şahsen poco f2 pro cihazımı zaman zaman kapanma ve açılmama problemiyle uğraşıyorum telefonu masaya bir iki vurmayınca açılmıyor. Eskiden elektronik eşyalar çalışmazdı biryerlerine vururduk aynı o pirensip yıl 2021 poco cihazımda tıkır tıkır işliyor.
poco f2 pro 1 yıl kullandım bu tarz saçma sorunlar nasıl oluyor anlamış değilim

rynkar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
poco f2 pro
Konular
32
İyi forumlar dilerim.
Yanıtınız için teşekkür ederim.
İlk defa oldu hocam. Umarım dediğiniz gibidir. 5 6 aylık cihaz daha.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam o an baya uğraştım kabloyla vs hiçbir etkisi olmadı. temassızlık olsa bir etkisi olmaz mıydı. Bahsettiğiniz durumlarlarla daha önce hiç karşılaşmadım. Umarım karşılaşmam da...

Yalcinkaya040

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Xaomi mi mix
Konular
9
Yanıtınız için teşekkür ederim.
İlk defa oldu hocam. Umarım dediğiniz gibidir. 5 6 aylık cihaz daha.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam o an baya uğraştım kabloyla vs hiçbir etkisi olmadı. temassızlık olsa bir etkisi olmaz mıydı. Bahsettiğiniz durumlarlarla daha önce hiç karşılaşmadım. Umarım karşılaşmam da...
Temazsızlık şarj girişinde değil o gücü patarya ileten iki taraflı girisi olan flex bağlantı kablosu noktalarında. Videoda adam uygulamalı bi şekilde sorunu bant yardımıyla sıkıştırarak çözüyor.

catas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağrı
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
0
Aynı sorun bendede var bazen direk şarj oluyor bazen de resmen telefonun köşelerine bastırarak şarj ediyorum büyük ihtimalle telefonu kıracağım birgün

Üst Alt