Yardım Şarj hızlı bitiyor

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Telefonu 2. El olarak aldım daha 1 senelik telefon ama şarj aşırı hızlı bitiyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
2 saat pubg oynamışsın ve toplam 5 saat ekran süren var. Oranlar gayet düzgün.
Bu gun hic oyun oynamadım sadece internet gezintisi ve whatsapp 4 saatlik ekran süresinde %60 pil harcadı formda goruyorum tek şarjla 14 saat ekran süresi alan insanlar var
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada mobil veri hiç açmadım hep wifi

Son düzenleme:
Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Bu gun hic oyun oynamadım sadece internet gezintisi ve whatsapp 4 saatlik ekran süresinde %60 pil harcadı formda goruyorum tek şarjla 14 saat ekran süresi alan insanlar var

Bu arada mobil veri hiç açmadım hep wifi
Hocam siz o insanlara takılmayın, telefonu adamakıllı kullanmadıktan sonra 20 saat ekran süresi alsanız neye yarayacak. Akıllı telefon alıpta tüm akıllı özelliklerini kısıtlayıp kullandıktan sonra ne anladım ben o telefondan. Sizin bataryada bir sorun yok hatta iyi bile. Ben daha 2-3 aylık telefonla sizin istatistikleri ancak yakalayabiliyorum. Mi 9 telefonumda daha yeni baktım sadece ve sadece Chrome ile 4 saat 23 dakika ekran süresi çıkmış ve %51 şarjım kalmış. Üstelik ekran en kısıkda ve wifi bağlantısıyla. Yani kısacası telefonu *hiç kullanmadan* şarjım yarıya düşmüş. Bu süre zarfında chrome yerine oyun yada video izlemş olsaydım şarjım çoktan %20 lere düşmüştü belki de daha da az kalmıştı.

Oyla:

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Bende seninle aynı şekilde düşünüyorum ben j7 2016 dan geçtim o telefonda 3300 mah batarya olmasına ragmen en kötü 8 saat gördüm onda da full mobil veri açıktı dogal olarak redmi note 5 de 4000 mah batarya olunca daha iyisini bekliyordum ama suan o telefonun vediği süreyi verse yeter diyorum....

Ayriyetten android guncellemesinden de kaynaklaniyor olabilir arkadaşımda j7 pro var onda da android 9 pie var pil sürelere 3 aşşa 5 yukarı benzer oyun oynadığımız zaman ama sanırım xioamilerde eski sürüme dönülmüyormuş... Telefonu sıfır alsaydim hic guncelleme yapmazdım j7 2016 da 2 senelik tecrubelerim sonucu şunu soyleyebiliirim ki android guncellemeleri planli eskitme resmen o teleonda 6.0 ile kullanıyordum 8.1 e gecince resmen yarıya düşüyordu pil

Hocam siz o insanlara takılmayın, telefonu adamakıllı kullanmadıktan sonra 20 saat ekran süresi alsanız neye yarayacak. Akıllı telefon alıpta tüm akıllı özelliklerini kısıtlayıp kullandıktan sonra ne anladım ben o telefondan. Sizin bataryada bir sorun yok hatta iyi bile. Ben daha 2-3 aylık telefonla sizin istatistikleri ancak yakalayabiliyorum. Mi 9 telefonumda daha yeni baktım sadece ve sadece Chrome ile 4 saat 23 dakika ekran süresi çıkmış ve %51 şarjım kalmış. Üstelik ekran en kısıkda ve wifi bağlantısıyla. Yani kısacası telefonu *hiç kullanmadan* şarjım yarıya düşmüş. Bu süre zarfında chrome yerine oyun yada video izlemş olsaydım şarjım çoktan %20 lere düşmüştü belki de daha da az kalmıştı.

Oyla:

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Arkadaşlar cihazda sanırim bataryada kalibrasyon sorunu var accubatery'i kurdum 3 gundur arkada calisiyor ve bana gösterdiği pil kapasitesi 2.800 mah ile 3000 mah arası gidip geliyor telefon şuan şarjda %28 şarjım olmasına rağmen mah olarak gosterdiği doluluk 832 halbuki 1120 mah göstermemesi gerekirdi şimdi ben bu bataryayi nasıl kalibre edebilirim ? Formdaki kalibrasyon konusunda yazanları denedim 3 kere ama fayda etmedi

Ayriyetten cihazda hızli şarj olmasına rağmen %100 e ulaşması 8 saat sürüyor buyuk ihtimalle hızlı şarj aktif olmuyor bu kalibrasyon sorunu yuzunden

Oyla:
Üst Alt