Şarj durumunun yüzde %99 dolması

denondj

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
2
Arkadaşlar selam hepinize, nasılsınız?

Yepyeni bir mi5 prime gold aldım, ve ben de aranıza katıldım. Henüz wi-fi açmadım ve sim takmadım.. Telefonu aldığımda da aldığım firma bana çevirici göndermemiş, işyerimde kutuyu açınca şarj edemedim doğal olarak.. Sonra bir elektronikçiden dönüştürücü aldım ve kapalı halde şarj etmeye başladım.

Mağaza digitalfoni, şarj nasıl edeceğim türkiyeden bir ürün aldım dediğimde de şu cevabı aldım.

"ÜRÜN ŞARZ ETMEK İÇİN DÖNŞTRCÜ OLACAK KUTU DISINDA YOLADIK AYRIYETENONAL 2 SAAT ŞARZ EDERSENİZ AÇILIR. UNUTULMUŞ OLABİLİR SABAHTANYOLAYALIM SİZE ."

Elbette ki pakedimi açarken her şeyi kontrol ettim, fakat biraz pişkince bir tavır değil mi sizce de, bu mağazanın yaptığı?

Ama telefon JDI panelli, gold renk, btkdan doğruladım her şeyini bir problemi yok. Arkasında şu saçma made in china CE logoları var (keşke olmasaydı)

Bir kaç sorum var size:

1-si hızlı şarj oldu gerçekten 1-2 saat arası bir sürede bataryam doldu.. Fakat telefon kapalı olmasına rağmen oldukça ısındığını söyleyebilirim. Telefon açıkken şarj olan başka marka bir telefonla oynasam (mesela benim eski anakartı mavi ekran veren LG G3) bu kadar ısınırdı.. Bu ısınma normal mi?

2. olarak başlıkta belirttiğim gibi şarjı ve ısıyı kontrol edeyim dediğimde telefon soğumuştu (muhtemelen şarjı kesti) ama tek bas çek yaptığımda açma tuşuna şarjı %99 olarak gösteriyordu.. %100 görüntüleyebilen var mı? veya aynı durumla karşılaşan var mı?

S7 alırken bir anda bu telefona karar verdim, başta bu sıcaklık beni üzdü ama kışın kullanması zevkli olacağa benziyor.. :D neyse şaka bir yana, ilk günüm bu telefonla lg g3'üm elimde patladığı için mecbur yeni telefon almak zorunda kaldım.. Isınınca da insan bi korkuyor..

Hiçbir uygulama yüklemedim, wi-fi kapalı ama biraz kamera, özellikleri ile oynadım, test kısmından mikrofon vs. testler yaptım 1 saate yakın kurcaladım %90'a anca düştü.. Günü çıkarır gibi görünüyor..

Şu an durumum, devam gibi görünüyor :).

denondj

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
2
Ha bir de ürün elime geldiğinde %0 şarj ile geldi.. Bu mümkün mü ya, kaç tane eski telefonum oldu.. %30-40 şarjla gelirdi elime, %0 şarjda hiç açılmayan bir ürünle karşılaştım telefonu açtığımda.. Batarya durumu da çoğu ilk kullananın yorumundan farklı, acaba daha önce kullanılıp iade mi edildi diye düşünüyorum ama jelatin, kutu vs. oldukça düzgün görünüyordu..

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Ha bir de ürün elime geldiğinde %0 şarj ile geldi.. Bu mümkün mü ya, kaç tane eski telefonum oldu.. %30-40 şarjla gelirdi elime, %0 şarjda hiç açılmayan bir ürünle karşılaştım telefonu açtığımda.. Batarya durumu da çoğu ilk kullananın yorumundan farklı, acaba daha önce kullanılıp iade mi edildi diye düşünüyorum ama jelatin, kutu vs. oldukça düzgün görünüyordu..
imei atilmis veya bootloader acik mi aldiniz?

denondj

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
2
imei atilmis veya bootloader acik mi aldiniz?

kontrol ettim BTK'nın siteden, IMEI'si orjinal ve ithalatı yapılmış ürün.. Sonradan pasaport kayıtlı veya imei kopyalanmış değil..

Cokomoko

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Caner
Cihazım
Mi5 prime
Konular
2
Bana da 0 şarj ile geldi. Mi 5 Prime beyaz renk hepsiburadanın kendisinden aldım. Batarya durumu ve sağlığı gayet iyi. %100 göstermesi lazım, belki bataryayı kalibre etmeniz gerekebilir. Isınma olayı hızlı şarjda oluyor özellikle sıcak bir ortamda mesela yazın otobüsle seyahatte şarj ederken içerisi aşırı sıcaktı, pil sıcaklığı 42-43 dereceyi görmüştü şarj olurken. Bunun dışında hiç yüksek derece görmedim ki o gün gerçekten sıcaktı, havalandırmalar açık olmasına rağmen yetmiyordu.

denondj

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
2
Düzeldi %100'ü görüyorum artık :).. Ama tel kapalı şarj etmedim öyle bir deneme yaparım bu akşam..

morwoss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BUĞRA
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
1
Kendın calıp kendin oynamıssın hocam :D
ısınma sorunu hızlı sarj etmesınden kaynaklanan doğal bır durum. (Hızlı sarj özelliği varsa )
Yuzde yuz olmaması daha dogrusu gorunmemesı akıllı telefonların ortak özelliği. Fullenınce akım almayı keser ve sarjdayken 99-100 arası gıdıp gelır. Eger sarjdayken 98 gorunuyosa ozaman sorun olur gerısıne takılmaya lüzum yok.
Bendede mı 6 var 100u görüyorum ama 100-85 arası cabuk tükeniyo şarj. Sonrası ıkı gun gıdıyo evelallah :D

Admin

Elit Üye
Elit Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Admin
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Prof.
Konular