Çözüldü Şarj Bir Anda Hızlı Azalmaya Başladı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mrpak181

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mrpak181
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
1
Düne kadar telefonumu kullanırken şarj normalde 7-10 dakikada %1 azalırdı, bugün bir anda 3 dakikada %1 azalmaya başladı. Bu sorun telefonu ilk aldığım zaman da olmuştu, teknik servis telefonu sıfırladı ve düzeldi. Telefonu alalı 1.5 sene oldu ve aynı sorun yine başladı. Telefon gece sabaha kadar boştayken şarjı %3 azalıyordu fakat dün gece %20 azalmış. Güncellemeyi tekrar indirip kurdum fakat bir işe yaramadı, yine hızlı azalıyor şu an. Bu sorunu yaşayıp çözen var mı?

Not: Telefonum şu an en güncel sürümde.

mrpak181

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mrpak181
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
1
Düne kadar telefonumu kullanırken şarj normalde 7-10 dakikada %1 azalırdı, bugün bir anda 3 dakikada %1 azalmaya başladı. Bu sorun telefonu ilk aldığım zaman da olmuştu, teknik servis telefonu sıfırladı ve düzeldi. Telefonu alalı 1.5 sene oldu ve aynı sorun yine başladı. Telefon gece sabaha kadar boştayken şarjı %3 azalıyordu fakat dün gece %20 azalmış. Güncellemeyi tekrar indirip kurdum fakat bir işe yaramadı, yine hızlı azalıyor şu an. Bu sorunu yaşayıp çözen var mı?

Not: Telefonum şu an en güncel sürümde.
Yok mu önerisi olan? Hard reset atsam düzelir mi?

mrpak181

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mrpak181
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
1
Batarya sağlığım bu şekilde;

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-01-16-13-29-16-902_com.bsp.catchlog.jpg
    Screenshot_2023-01-16-13-29-16-902_com.bsp.catchlog.jpg
    505,1 KB · Görüntüleme: 30

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Pil istatistikleri kısmında neyin şarjınızı çok yediği görünür. Oradan kontrol etmenizde yarar var. Olmazsa GSam Battery Monitor uygulaması ile daha detaylı bakabilirsiniz (uygulamayı bir müddet cihazda kullanmanız lazım değerleri göstermesi için).

mrpak181

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mrpak181
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
1
Pil istatistikleri kısmında neyin şarjınızı çok yediği görünür. Oradan kontrol etmenizde yarar var. Olmazsa GSam Battery Monitor uygulaması ile daha detaylı bakabilirsiniz (uygulamayı bir müddet cihazda kullanmanız lazım değerleri göstermesi için).
Fazla şarj tüketen herhangi bir uygulama yok, kendi kendine bir anda olmaya başladı. Daha önce de olmuştu, telefonu güncelleyince düzelmişti.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hard reset atmak kolay mı acaba? Yapsam düzelir belki. Teknik servis telefonu sıfırlamıştı düzelmişti şarj sorunu.

mrpak181

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mrpak181
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
1
Yok mu aynı sorunu yaşayıp yardımcı olacak birileri?

mrpak181

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mrpak181
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
1
Konu güncel.

Serhat Gümüş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Gümüş
Cihazım
mi mix 3
Konular
7
* Telefonu her zaman karanlık mod da kullanın,
* Ayarlar -> Pil -> Pil sekmesi -> Uygulama pil tasarrufu :
listedeki uygulamaları arka plan etkinliğini kısıtla olarak ayarlayın
* Mutlaka ama mutlaka facebook, instagram vb gibi sosyal medya uygulamalarını kaldırıp yerlerine lite sürümleri yükleyin hem hafızadan hem de pil den ciddi miktarda tasarruf edersiniz. Normal sürümleri inanılmaz pil tüketimine sebep oluyor.

mrpak181

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mrpak181
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
1
* Mutlaka ama mutlaka facebook, instagram vb gibi sosyal medya uygulamalarını kaldırıp yerlerine lite sürümleri yükleyin hem hafızadan hem de pil den ciddi miktarda tasarruf edersiniz. Normal sürümleri inanılmaz pil tüketimine sebep oluyor.
Teşekkür ederim ama sorun o yazdıklarınız yüzünden ortaya çıkmadı. Hep karanlık modda kullanıyorum, bir sürü uygulama yüklü telefonda. 10 saat ekran süresi alıyordum ama dün gece bir anda şarj 2 kat daha hızlı tükenmeye başladı. Hard reset atmayı düşünüyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dediğiniz gibi arkaplan etkinliklerini kısıtladım şimdi, bir de böyle kullanmayı deneyeyim.

Son düzenleme:

Serhat Gümüş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Gümüş
Cihazım
mi mix 3
Konular
7
Hard resetten bir süre sonra yine aynı hale geliyor bu yüzden uygulamaları dizginlemek lazım, Lite uygulamalar mutlaka kullanın, eklemeyi unutmuşum aşırı pil tüketiminin bir sorumlusu da Google servisleri, ben cihazımda play hariç hepsini kaldırdım size de tavsiye ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt