Soru SAR Değeri Hakkında Söylentilere Yorum

GrandMaster

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
7
Resmi sitesindeki değer; SAR US: 0.703 W/KG (Baş) - 1.422 W/KG (Vücut) (MAX, 10 mm Distance) olup Çift hatlı kullanım için geçerli olduğunu biliyorum. Tek hatlı kullanımda bunun daha düşük olduğunu biliyorum siz ne düşünüyotsunuz.

Bu arada Apple iPhone 6s Plus baş kısmı için SAR değeri 1.12 W/kg (head) bu daha ciddi bence. Birçok telefon 0.5-0.9 arası zaten? Siz ne düşünüyorsunuz.

Berke

Mi5 32GB White - Mi4C 32GB Black - 4X 32GB Black
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
11T Pro
Meslek
-
Konular
6
Tek hat kullanımda iken 0.351W/KG(Ear/Head) 0.711W/KG(Body) gayet normal değerler çift hatta verilen değerlerin yüksek olması normal diğer çift hat telefonlarda yüksek zaten dahada üstüne konuşmayalım çok gereksiz buluyorum sar değeri muhabbetini.

Oyla:

GrandMaster

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
7
Tek hat kullanımda iken 0.351W/KG(Ear/Head) 0.711W/KG(Body) gayet normal değerler çift hatta verilen değerlerin yüksek olması normal diğer çift hat telefonlarda yüksek zaten dahada üstüne konuşmayalım çok gereksiz buluyorum sar değeri muhabbetini.
Hocam rakamları aldığınız kaynağı paylaşabilirmisiniz benimle. Bende sizin gibi düşünüyorum.

Oyla:

Berke

MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
11T Pro
Meslek
-
Konular
6
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

Berke

MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
11T Pro
Meslek
-
Konular
6
Evet hocam çift hatta değer tam olarak olmasada 2 katıdır sar değeri zaten şebekenin sinyal aktarımı sırasında oluşan dalgaların çoğalması sırasında artar-düşer sabit bir değer değildir genelde ortalama olarak yazar tüm markalar ben profesyonel bir ölçüm yapmadım ancak değerler benim verdiğimle hemen hemen aynı çıkacaktır zaten bunu ben veya sen ölçemeyiz bunlar laboratuvar ortamında yapılan testler elektromanyetik dalgaların en aza indirgendiği ortamda yapılıyor :)

Oyla:

GrandMaster

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
7
Evet hocam çift hatta değer tam olarak olmasada 2 katıdır sar değeri zaten şebekenin sinyal aktarımı sırasında oluşan dalgaların çoğalması sırasında artar-düşer sabit bir değer değildir genelde ortalama olarak yazar tüm markalar ben profesyonel bir ölçüm yapmadım ancak değerler benim verdiğimle hemen hemen aynı çıkacaktır zaten bunu ben veya sen ölçemeyiz bunlar laboratuvar ortamında yapılan testler elektromanyetik dalganın en aza indirgendiği ortamda yapılıyor :)
Dediğin gibi iki hat için geçerli ise aldığın değer dogru. 1-2 yerde daha baktım 0.3 ve 0.7 demiş teşekkürler. iPhone zaten tek başına 1.38 baş bölgesi.

Oyla:

Berke

MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
11T Pro
Meslek
-
Konular
6
Dediğin gibi iki hat için geçerli ise aldığın değer dogru. 1-2 yerde daha baktım 0.3 ve 0.7 demiş teşekkürler. iPhone zaten tek başına 1.38 baş bölgesi.

Hocam cevap zaten senin verdiğin değerde saklıydı sadece tek yapman gereken verilen değerleri 2'ye bölmek dediğim gibi için rahat olsun değerler normal ancak benim kendimce aldığım bir tedbir var o da şu ; Pantolonun cebine telefon koymamak :D

Oyla:

Ejdepenioo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
Mi5
Konular
1
Aynen bende böyle düşünüyorum

Oyla:
Üst Alt