Yardım Sanal Ram

Sancarexp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi NOTE 8
Konular
91
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.5.3 Android 11
Telefon Modeli
Poco F2 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba, Sanal ram neden bazı telefonlarda 2 bazılarında ise 3 oluyor neye göre farklılık gösteriyor.

tugrul.gdkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tuğrul
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Muhasebeci
Konular
50
Merhaba, Sanal ram neden bazı telefonlarda 2 bazılarında ise 3 oluyor neye göre farklılık gösteriyor.
Sanırım dahili hafızaya göre de değişiklik gösteriyor. Benim note 10 pro 128 gb da 2 GB idi, aynı işlemcili poco x3 64 gb da 1 gb ek ram gösteriyor

Oyla:

ademacar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi 11T PRO
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
hocam çok etkilemiyor forumda root ile istediğiniz kadar artırım yapabiliyorsunuz günümüzde 4 kasmaya başladı 6 ve üstü gayet yeterli çokta bir numarası yok. konuyla alakasız yazdım ama bilginiz olması acısından bende merakla beklemiştim bariz değişiklik görmedim antutuda dahil.

Oyla:

Sancarexp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi NOTE 8
Konular
91
hocam çok etkilemiyor forumda root ile istediğiniz kadar artırım yapabiliyorsunuz günümüzde 4 kasmaya başladı 6 ve üstü gayet yeterli çokta bir numarası yok. konuyla alakasız yazdım ama bilginiz olması acısından bende merakla beklemiştim bariz değişiklik görmedim antutuda dahil.
İşlemci iyi ise 4 bile yeterli gelir

Oyla:

Eycpa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüpcan
Cihazım
Not 8 pro
Konular
25
Benim redmi note 8 prop da yok bu enhanced mi nedir yok bende bellek uzantısı fln nasıl oluyor.

Oyla:

Farox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Farox
Cihazım
Ka-Fa 1500
Konular
4
Kaynaklara bakarak söylemeliyim ki, bazı kullanıcılar performansı arttırabilir deseler de , forumda bazı kullanıcılar da sanal bellek kullanımının performansa ters etki yaptığını ve kapatılması gerektiği yönünde fikir beyan etmişler, bu noktada gerçek bilgi sahibi varsa yorum yaparsa ben dahil bir çok arkadaş için önemli bir bilgi olacaktır.

Sevgilerle.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Kaynaklara bakarak söylemeliyim ki, bazı kullanıcılar performansı arttırabilir deseler de , forumda bazı kullanıcılar da sanal bellek kullanımının performansa ters etki yaptığını ve kapatılması gerektiği yönünde fikir beyan etmişler, bu noktada gerçek bilgi sahibi varsa yorum yaparsa ben dahil bir çok arkadaş için önemli bir bilgi olacaktır.

Sevgilerle.
Gerçek anlamda pek bir faydası olmaz maalesef.
RAM bölümlerinin hızı depolama hızının katlarca üstündedir.
Depolama hızı düşük ya da orta seviye telefonlarda sanal bellek olayı hiçbir fayda sağlamaz. Depolama hızı en iyi olan telefonda da gözle görülür bir fark olmaz çünkü en hızlı depolama bile güncel ram hızlarının yakınından geçemez.

Oyla:

Farox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Farox
Cihazım
Ka-Fa 1500
Konular
4
Sanırım bir tür pazarlama stratejisi oluyor bu olay.

Oyla:
Üst Alt