Çözüldü Sanal ram

Sonsuzgüç61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
redminote4-mido
Konular
21
İyi günler dilerim bugün bir costum rom indirip deneyeceğim romda sanal ram özelliği olduğunu gördüm inceleyen bir kanalda , kanal yabancı olduğu için sanal ramin çalışıp çalışmadığını anlamadım. O yüzden sorum sanal ram çalışıyor ise cihaz bilgileri bölümünden mi anlaşılıyor yada başka bir şekilde mi çalışıp çalışmadığını anlarız.

sahin5289

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
6
İyi günler dilerim bugün bir costum rom indirip deneyeceğim romda sanal ram özelliği olduğunu gördüm inceleyen bir kanalda , kanal yabancı olduğu için sanal ramin çalışıp çalışmadığını anlamadım. O yüzden sorum sanal ram çalışıyor ise cihaz bilgileri bölümünden mi anlaşılıyor yada başka bir şekilde mi çalışıp çalışmadığını anlarız.
Bu şekilde anlaşılıyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sonsuzgüç61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
redminote4-mido
Konular
21
Bu şekilde anlaşılıyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bir arkadaşımın oppo telefonunda cihaz bilgisi bölümünde Ramin yanında yazıyordu. Bunda aktif olup olmadığı tam anlaşılmıyor.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Sanal ram cihaz hafızasını kullanır amaa önerilen Bir yöntem değildir bazı cihazlarda örneğin RAM:8 (+3 ) şeklinde gösterir ancak bu şu demek değildir.
Cihazın diyelim 4 GB Rami var oyunda kasma yapıyor oyunda bu 3 gb ram devreye girecek kasma sorunu bitecek değildir
Normal işlemlerde yani arka arkaya açık uygulamalarda kasma yapınca kısa süre için devreye girer çıkar.
Zaten normal ram tarzında olsaydı dahili 4 sanal 8gb yapıp düşük segment amiral gemisi cihazlari yüksek fiyatlara satılırdı kısacası budur sanal ram o kadar iyi değil diğer deyişle

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Miui de hiç bir faydasını göremezsiniz. Aosp romda Swap uygulaması ile istediğiniz kadar sanal ram ekleyebilirsiniz Ben 4 gb ekledim Arka planda açık tutulan uygulamalar duruyor bıraktığım gibi

Sonsuzgüç61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
redminote4-mido
Konular
21
Sanal ram cihaz hafızasını kullanır amaa önerilen Bir yöntem değildir bazı cihazlarda örneğin RAM:8 (+3 ) şeklinde gösterir ancak bu şu demek değildir.
Cihazın diyelim 4 GB Rami var oyunda kasma yapıyor oyunda bu 3 gb ram devreye girecek kasma sorunu bitecek değildir
Normal işlemlerde yani arka arkaya açık uygulamalarda kasma yapınca kısa süre için devreye girer çıkar.
Zaten normal ram tarzında olsaydı dahili 4 sanal 8gb yapıp düşük segment amiral gemisi cihazlari yüksek fiyatlara satılırdı kısacası budur sanal ram o kadar iyi değil diğer deyişle
Çok teşekkürler sağolun cevabınız için 🙂. Meraktan sormuştum bende zaten bir artısı olmaz duruyor dediğiniz gibi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miui de hiç bir faydasını göremezsiniz. Aosp romda Swap uygulaması ile istediğiniz kadar sanal ram ekleyebilirsiniz Ben 4 gb ekledim Arka planda açık tutulan uygulamalar duruyor bıraktığım gibi
Hmm... Dediğiniz gibi verimli ise denemeye değer aosp romda.

Üst Alt