Sohbet Samsung vs Xiaomi

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Pardon da mi 9 ile s10+ı karşılaştıracak değilim. En üst seviyede xiaominin daha iyi olması beklenenemez amacı en iyi olmak değil çünkü.
Tabii ki aynı fiyattaki telefonlarını karşılaştırdım. Redmi 5 plus j7 prime mesela. 2 kat daha pahalı olsa da a8+ redmi note serisi mesela..
O yüzdendir ki bende konuyu açan arkadaşa ucuz ise samsung marka tercih etmesini söyledim. Aksi taktirde bugün bende xiaomi değil samsung kullanırdım.

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Xiaomi'yi f/p ürünleri olduğu için tercih ediyorum. Eğer şuanki durumdan daha ucuza daha performanslı cihaz üreten bir firma varsa ona geçelim hemen.

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
gördüğüm kadarıyla Xiaomi Samsung izinden gidiyor
yani kaç paran var
ne istiyorsun
buna uygun olarak ucuz satarak piyasaya giriş yaptı
bundan sonra amirallerle de yarışa girecektir
ama f/p tarafında şu anda tercih Xiaomi dedirtiyor
zamanla belki 3. 4. şıkka yönelir tercih

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
gördüğüm kadarıyla Xiaomi Samsung izinden gidiyor
yani kaç paran var
ne istiyorsun
buna uygun olarak ucuz satarak piyasaya giriş yaptı
bundan sonra amirallerle de yarışa girecektir
ama f/p tarafında şu anda tercih Xiaomi dedirtiyor
zamanla belki 3. 4. şıkka yönelir tercih

Meizu için ne düşünüyorsunuz hocam ? oda f/p için güzel cihazlar yapıyor diyorlar ama batarya ve şarj soketi problemleriyle geziniyor ortalık en azından çevrenizde kullanan oldumu yada deneyiminiz varmı iyi duyumlar aldınızmı sormak isterim.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Belirli bir süre sonra çöpe atacağım cihaz için fazla para verme taraftarı değilim, telefon ile yaptığım işlemler belli ve bu işlemleri en uygun fiyata, en güzel donanım ile bana Xiaomi sunuyor şimdilik... Bu yüzden tercihim Xiaomi olurdu...

Ayrıca; Samsung ile de şöyle bir olumsuz düşüncem var, daha uygun fiyata daha iyi donanım bulsam bile Samsung almamayı prensip edindim... Çok fazla çeşidi var ve tasarımları yumurta gibi oval, gözümü ve kafamı tırmalıyor... yn~~ Arayüzünün garabeti de cabası... wasntme~~

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Meizu için ne düşünüyorsunuz hocam ? oda f/p için güzel cihazlar yapıyor diyorlar ama batarya ve şarj soketi problemleriyle geziniyor ortalık en azından çevrenizde kullanan oldumu yada deneyiminiz varmı iyi duyumlar aldınızmı sormak isterim.
yok hocam
düşünce yapısı olarak"keyif pezevengi" diye tabir edilen gruptayım
nokiadan güncelleme kazığı yiyene kadar onu
Samsung dan hafıza kazığı yiyene kadar onu kullandım
mi4 ile giriş yaptığım Xiaomi den hâlâ kazık yemedim
sürekli güncelleme arayan biri sayılmam
stabilite ilk koşul olduğu için
şimdilik Xiaomi devam
son zamlar düşündürücü
meizu 16th tasarımına aşığım
max 3 de benzer yapmış
ama ikisi de şimdilik bence pahalı
o yüzden elinizde olana sahip çıkın derim hocam
Xiaomi kazık atana kadar başka marka merakım olacağını sanmıyorum
kusura bakmayın uzatmışım
umarım sorunuza cevap bulabilirsiniz bu karmaşada

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Belirli bir süre sonra çöpe atacağım cihaz için fazla para verme taraftarı değilim, telefon ile yaptığım işlemler belli ve bu işlemleri en uygun fiyata, en güzel donanım ile bana Xiaomi sunuyor şimdilik... Bu yüzden tercihim Xiaomi olurdu...

Ayrıca; Samsung ile de şöyle bir olumsuz düşüncem var, daha uygun fiyata daha iyi donanım bulsam bile Samsung almamayı prensip edindim... Çok fazla çeşidi var ve tasarımları yumurta gibi oval, gözümü ve kafamı tırmalıyor... yn~~ Arayüzünün garabeti de cabası... wasntme~~
bizi elma Samsung açmazından çıkaran
Xiaomi muadili bir kahraman daha çıkarsa
ve ucuz gelirse
ben de aynısını düşünüyorum hocam
ama ilk alanlardan olup risk alır mıyım
pek sanmıyorum
illa tavsiye üzerine olur benim

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
yok hocam
düşünce yapısı olarak"keyif pezevengi" diye tabir edilen gruptayım
nokiadan güncelleme kazığı yiyene kadar onu
Samsung dan hafıza kazığı yiyene kadar onu kullandım
mi4 ile giriş yaptığım Xiaomi den hâlâ kazık yemedim
sürekli güncelleme arayan biri sayılmam
stabilite ilk koşul olduğu için
şimdilik Xiaomi devam
son zamlar düşündürücü
meizu 16th tasarımına aşığım
max 3 de benzer yapmış
ama ikisi de şimdilik bence pahalı
o yüzden elinizde olana sahip çıkın derim hocam
Xiaomi kazık atana kadar başka marka merakım olacağını sanmıyorum
kusura bakmayın uzatmışım
umarım sorunuza cevap bulabilirsiniz bu karmaşada

Hem güldüm hemde soruma cevabı net bir şekilde buldum haha-- haha--

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
yorumların bir kısmını okudum... çok içten ve hoş yorumlar
ama değerlendirme olarak tamamen f/p olarak yapılmış yorumlar. teknolojik değerlendirme ilk mesaj sanırım

benim içinde samsung alınıp kullanılası tlf note serisi. sebebi de klavyede saatlerce yazı yazarım. sorun etmem. ama tlf da yazı yazmak not almak dan nefret ediyorum. çoğu zamanda kelimeyi bitirdiğim halde alternatif kelime ile değiştirip saçma sapan mesajalr karşıya gidince.
bir önceki yazımı okuyanlar bu yorumuma gülecektir. kasdi olarak yapılmış harf hatalarımı ve eksik kelimlerimi düzetlmedim. kendime çok güldüm okurken yazdıklarım için. :P

evet note9 un tanıtımı tamamen BT olan kalem üzerine idi. ve işin garibi bu lansma da gösterdi ki kalemsiz o tlf bir hiç teorik olarak. çünkü zaten aynı işlemci ve özelliklerde S serisi var

samsung un fiyat performans sorunu. YAZILIM
note3 den önce varmıydı bilmiyorum ama OCR desteği. kendi geliştirdikleri veya android e uydurdukları yazılım
note yazılımı.
son dönemde tanıtımlarından eksik etmedikleri SİRİ midir nedir.
şimdi kişisel olarak bakınca gereksiz. ama bugün birşeye denk geldim. filimlerde sürekli gördüğüm hiç kullanmadım bir yazılım..... " ..... nerede şuan..." metrobüs de etrafıma bakınırken yandaki adamın sürekli gözleri tlf da idi. kabaca baktığımda bir haritamsı bir görüntü. umursamadım. 5 dak 20dak derken yol bitecek adam hala.... neye bakıyor diye baktım " canım ....cığım".... ilk önce çok şaşırdım. hiç ihtiyaç duymadığım veya duymayacağım birşey. ama işte... insanlar ihtiyaç duyuyor.
OCR yazılımını bırak tlf u, birçoğunuz desktop da bile kullanmamışsınızdır. ben sanırım ilk ocr deneyimi ya 94 de yada 90 da oldu. emin değilim. ya bir biyolog asistan ile yada bir asker arkadaş ile ilk tecrübemiz oldu.. oda çok kalın kalem gibi olan el scanner ı diğeri de mouse gibi kullanılan e scanner ları idi. ünv camiasında her 2 model de çok kullanılır idi. flat olanlar orjinal kitap ve dergilerin yaprak cildine zarar verdiği için.

özellikle mimar ve inşaat mühendisi iseniz. elektrik tesisatı veya bir projeyi anlatmak - not almak gibi bir sürü sıkıntılı not alacaksanız işte orada bir tlf daki kalemin varlığı fiyat ile kıyas edilmez. o kalemi birde tablet ile kullandığınızı düşünün..
samsung parayı bu tür yazılımlar vede ürettiği diğer elektronik cihazlar ile olan uyumundan. bir dönem davetlilere VR dağıtarak gerçek bir show şöleni yaşattılar.

xiaomi nin f/p sine yorum yapacak isek...
zte nin nubia serisi var. ilk sıfır çerçeveyi üreten firma.. dır diye rahatca söyleyebilirim. ama en büyük sorunları iletişim. yazılım destekleri
doğru düzgün bir forum ve kullanıcı ile iletişimleri yok. çok uzun süre aynı cihaza rom desteği vermiyorlar
cihazlarının kalitesi ????
sharp ekran ile bir kırmızı veya mercan mavisini çok net ayırt edebiliyorsunuz her açıdan baksanız bile. oldukça renkleri hem canlı hemde natürel ekranları
nubia x ile de bambaşka bir dünya oluşturdular kendilerince. evet çift ekran kullanmayı takip edecek başka bir firma yok ama, 10 yıl sonra çift ekranlı bilgisayar monitörleri görürseniz şaşırmayın. gerek varmı ? iş yerlerinde insanlar 2-li 4 lü grublarda çalışıyorlar. ayrıca çift ekranl tv yi duvar arasına koysanız.. hanım mutfakda yemek yaparken.... seyretsin sen salonda ........... müsait imar şartlarında.

bir tlf veya ürünü sizin kullandığınız özellikler ile kıyas etmeyiniz. NFC ülkemizde yaygın değil. belbim nfc destekli biletlere geçeli kaç yıl oldu ? veya kuzey avrupa ülkeleri matbu parayı kaldırırken yerine ne kullanacak ?
bir dönem siyasi kriz konusu olan taksiler. ve o tür hizmetler gibi nice hizmetler.
şahsen ben ayakkabıyı ayağıma giymeden.. dersine içine dokunmadan yürümeden satın almıyorum. ama resimlerinden görüp alıp giyen sayısız insan olmaya başladı.
ve firmaların erp yazılımları artık mobil destekli. dolayısı ile de çok fazla özellik isteniyor

şahsen ben ARM lerden çok ümitliyim ve her firma artık ARM pc lere geçiş yapsalardai hem birim satın alma, hem bakım onarım hemde kasa boyutları ile çok lu yapabilirlik artsa
tabiki ARM lerin içinde görmek istediğim işletim sistemi windows DEĞİLLLLLLLLLLLLLL
android de uyar.. linux de... ama her iki yazılımında MFP konusunda oldukça eksikliği var

neyse...
ne kullanıyorum... note3 pro... fosillerinden ben de kaldım geriye...

benim kıyasım da bu

Üst Alt