Soru Samsung s23 ultra server kayıtlı guncelleme alırmi

bilaltatar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bilal tatar
Cihazım
Samsung s23 ult
Konular
1
Merhaba s23 ultra cihaz aldım server kayıtlı güncelleme alacak dediler 3 ay oldu gelmedi bilgisi olan varmı benim gibi ayıpta güncelleme alan oldumu yardımcı olurmusunuz

bilaltatar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bilal tatar
Cihazım
Samsung s23 ult
Konular
1
Merhabalar, bende ırak menşeili samsung s23 ultra server kayıtlı sahibi oldum yaklaşık 1 ay önce. Server kayıt için güncelleme alınacağı söylenmesine rağmen bir türlü güncelleme alamadım ve hala android 13 kullanıyorum. 17 ocakta s24 ün tanıtılmasıyla videoları karşıma çıkmaya başladı ve yeni bir telefon olmasına rağmen geride kalmışlığı, eksik özellikleri, cihazımdan tam verim alamamam canımı fazlasıyla sıkmaya başladı. Bunun üzerine araştırmaya girdim ve bu forumla karşılaştım. Cihaz ülkesi değiştirdim imeilerimin ikisi de 35 ile başlıyor fakat herhangi bir güncelleme söz konusu değil. Şimdi ROM yüklemeyi inceledim şuan telefonu yedekliyorum fakat kafamda birkaç soru oluştu. İmei gidecek mi (burada gitmez deniyor ama videolarda hep gideceğini garanti ediyor)? Bunu yaptığımda telefonum sıfırlanacak ve bunu her güncellemede yapmam gerekecek mi? ROM yüklemeden çözebileceğim başka bir yol var mıdır? ROM yüklediğimde telefona artık güncellemeler gelecek mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Doğru ROM indirirsen server kağıdı da yaptığından eminsen ne imeil siliniyor nede cihaz fabrika ayarlarına dönüyor ben iki sefer yaptım ilkinde acemiligeme geldi güncelleme yaptım ama telefonu sıfırladım fabrika ayarlarına döndü anlamadınız ama ikincisinde gayet başarılı sıfırlamadan guncelledim

Merhabalar, bende ırak menşeili samsung s23 ultra server kayıtlı sahibi oldum yaklaşık 1 ay önce. Server kayıt için güncelleme alınacağı söylenmesine rağmen bir türlü güncelleme alamadım ve hala android 13 kullanıyorum. 17 ocakta s24 ün tanıtılmasıyla videoları karşıma çıkmaya başladı ve yeni bir telefon olmasına rağmen geride kalmışlığı, eksik özellikleri, cihazımdan tam verim alamamam canımı fazlasıyla sıkmaya başladı. Bunun üzerine araştırmaya girdim ve bu forumla karşılaştım. Cihaz ülkesi değiştirdim imeilerimin ikisi de 35 ile başlıyor fakat herhangi bir güncelleme söz konusu değil. Şimdi ROM yüklemeyi inceledim şuan telefonu yedekliyorum fakat kafamda birkaç soru oluştu. İmei gidecek mi (burada gitmez deniyor ama videolarda hep gideceğini garanti ediyor)? Bunu yaptığımda telefonum sıfırlanacak ve bunu her güncellemede yapmam gerekecek mi? ROM yüklemeden çözebileceğim başka bir yol var mıdır? ROM yüklediğimde telefona artık güncellemeler gelecek mi?
Bu

Doğru ROM indirirsen server kağıdı da yaptığından eminsen ne imeil siliniyor nede cihaz fabrika ayarlarına dönüyor ben iki sefer yaptım ilkinde acemiligeme geldi güncelleme yaptım ama telefonu sıfırladım fabrika ayarlarına döndü anlamadınız ama ikincisinde gayet başarılı sıfırlamadan guncelledim

Bu
Ama 35 ile başlayan imeill

Son düzenleme:
Oyla:

bilaltatar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bilal tatar
Cihazım
Samsung s23 ult
Konular
1

Bu

Ama 35 ile başlayan imeill
Buradaki arkadaşlar ırak değilde onu Aut yada İsveç menşeili yaparsanız olur demişler 35 ile başlıyorsa bunu bir deneyin bu formu baştan okursanız sorularınızın cevabını alcaksinizdir

Oyla:

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Fabrika ayarlarına sıfırlanmasın istiyorsanız rom yüklerken HOME CSC yi seçin.Server kayıtlı ise imei ler uçmuyor.Telefonunuza uygun olan romu indirip kurun.

Oyla:

SALAMLAC

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
erdem
Cihazım
s23ultra
Konular
0
Buradaki arkadaşlar ırak değilde onu Aut yada İsveç menşeili yaparsanız olur demişler 35 ile başlıyorsa bunu bir deneyin bu formu baştan okursanız sorularınızın cevabını alcaksinizdir
AUT yapınca EUX olarak gözüktü güncelleme gelmedi. SWC yaptım onda da gelmedi. Formu en baştan okumuştum tekrardan baktım ülke değiştirerek çözüm bulamadım. En son 1 ekim güncellemesine güncel diyor hala.
Fabrika ayarlarına sıfırlanmasın istiyorsanız rom yüklerken HOME CSC yi seçin.Server kayıtlı ise imei ler uçmuyor.Telefonunuza uygun olan romu indirip kurun.
Sanırım birde bu yolu deneyeceğim akşama yaptıktan sonra net bir sonuç bildireceğim. Daha önce ROM yüklemediğimden soruyorum HOME CSC yi hangi noktada nereden seçmem gerekiyor?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240119_084653_Settings.jpg
    Screenshot_20240119_084653_Settings.jpg
    458,9 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_20240119_084903_Settings.jpg
    Screenshot_20240119_084903_Settings.jpg
    456,5 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_20240119_084917_Software update.jpg
    Screenshot_20240119_084917_Software update.jpg
    159,6 KB · Görüntüleme: 33
Oyla:

sinan61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
S23 ultra
Konular
0
Hocam size dm den gerekli bilgilerini yolladım ben, sabah saatlerinde arayıp kendileri ile görüşürseniz ve benim adımıda söylerseniz Utku diye bir forum arkadaşından aldım numaranızı diye yardımcı olurlar.
Hocam Banada gönderir misin iletişim bilgilerini

Oyla:

seninaskina60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
S23 ultra
Konular
0
MID yazan yer ırak bolgesi...

Verdiğim linkte ki yöntem ile bölgeyi AUT yapın güncelleme gelir, isterseniz verilerinizi (resim, müzik vs) yedek alıp komple rom yükleyebilirsiniz....
Hocam bendede ayní sikinti var link demissiniz gozukmuyor lutfen yardim edim

Dün Ocak güncellemesi geldi, Yurtdışı server kayıtlı,s21 ultra bölgeyi İsviçre (AUT) yapıp güncellemeyi aldım,sonra arama kaydetme için bölgeyi tekrar miyanbar (MYM) yaptım...
Bolgeyi nasil degistirdiniz hocam lutfen yardim edin

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt