Yardım Samsung Kamera Düşük megapiksel gösteriyor

Ercanzynk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ercan
Cihazım
SamsungNote10+
Konular
35
Arkadaşlar merhaba Samsung kameramda videoda belirttiğim gibi ayarlar var depolama alanında pek fazla sıkıntım yok ama 4k yerine fhd daha iyi olur diye düşünüyorum zaten seçildiğinde aşağıda bazı özellikler olmayacak diye belirtiyor siz hangi özellikleri seçerdiniz.4k 30 fps mi Uhd 60 fps mi ?Üstatlarım yardım ederseniz sevinirim video sabitleeyi açsam diğeri açıkta gerçi video efektleri kullanmıyorum.Ha bir de yanındakı videoda süper dengeli mod var siz sağa sola kamerayı döndürdüğünüzde görüntü yavaş tepki veriyor.Bir nevi sabitleme ama bu açıkken kalitesi düşük video çekiyor sizce de öyle değil mi?

[/USER]
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Moderatör tarafında düzenlendi:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Arkadaşlar merhaba Samsung kameramda videoda belirttiğim gibi ayarlar var depolama alanında pek fazla sıkıntım yok ama 4k yerine fhd daha iyi olur diye düşünüyorum zaten seçildiğinde aşağıda bazı özellikler olmayacak diye belirtiyor siz hangi özellikleri seçerdiniz.4k 30 fps mi Uhd 60 fps mi ?Üstatlarım yardım ederseniz sevinirim video sabitleeyi açsam diğeri açıkta gerçi video efektleri kullanmıyorum.Ha bir de yanındakı videoda süper dengeli mod var siz sağa sola kamerayı döndürdüğünüzde görüntü yavaş tepki veriyor.Bir nevi sabitleme ama bu açıkken kalitesi düşük video çekiyor sizce de öyle değil mi?

[/USER]

4K tabi ki de daha net görüntüler sunacaktır ancak sabitleme yapmadığı sürece çok titrek fotoğraflar çektiği için pek bir anlamı kalmayacaktır. 4K 30fps'de birçok cihaz sabitleme yapabiliyor, sizinki de yapabiliyorsa 4K 30fps ayarına alabilirsiniz.

4K 30fps'de de sabitleme yok ise daha düzgün, sosyal medyada kullanılabilir ve izlenebilir görüntüler istiyorsanız FHD çekebilirsiniz. FHD de düşük çözünürlük sayılmaz.

Akıllı telefonlarda yeteri kadar güçlü ve donanımlı değilse bazı özellikler açıkken bazı özellikleri kullanamayabilirsiniz. Bu çok doğal bir durum. Hâlâ yeni tepe model cihazlarda bile olan bir durum. Size özel veya aşırı abartılacak bir şey değil.

Süper dengeli modda ultra geniş kamera ile çok fazla kırpma yaparak son derece sabit görüntüler çekmeye çalışıyor cihazınız. Kalite düşüşüne elbette maruz kalacaksınız biraz. Bu da çok normal.

Android cihazlar video konusunda kısıtlamalara sahip. Videoyu bu kadar dert ediyorsanız satıp iPhone alın.

Bu arada kişi etiketlemelerini sildim. Sorunuz mutlaka cevaplanması gereken elzem bir soru değil ve o kadar insanı etiketlemeye gerek yok. Konuyu gören, bilgisi olan, cevap vermek isteyen yazar zaten. :)

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Paylaştığınız ekran görüntüsünde fotoğrafların kırpılmasıyla ilgili bir ayar göremedim. Bu yüzden bu konuda daha fazla yardımcı olamayacağım.

Video konusunda cihazınızda çoğu telefonlarda 1 tane bile bulunmayan OIS donanımından 2 tane var. Bu OIS denilen özellik Fotoğraf ve Video çekimlerinde titremeyi azaltan ve daha net sonuçlar almayı sağlayan bir şey.

Dolayısıyla harici diğer sabitleme özelliklerine pek ihtiyacınız yok. Bu nedenle ihtiyacınız olan en yüksek kaliteyi seçebilirsiniz. Bu tamamen kişisel bir tercih olacağı için seçimide siz yapmalısınız.

Ancak çok aktif, hareket halinde bir çekim yapacağınız zaman ek sabitleme seçenekleri o anlık açıp yapabilirsiniz.

En boy oranı kpnusunda önceki mesajımda belirttiğim gibi 4:3 yada 3:4 seçimi size tam çözünürlükte görüntüler verecektir.

Üst Alt