Yardım Samsung A51 servis sorunu

telliogullarI

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recovery
Cihazım
note 8 pro
Konular
14
Arkadaşımın samsung a51 cihazına dün İmei attırdık, ve ben orada hattımı çıkarıp denediğimde arama falan yapıyordu. Sonra arkadaşım evine gittiğinde bilgisayardan güncel olan sürümü yüklemiş, şuanda arama falan yapmıyor, servis yok diyormuş arama yaparken, ama hat çekiyormuş. Ağ operatörü falan seçilmiyormuş, ağ modu vs. Bu soruna çözüm olabilecek arkadaşlar varsa yardımcı olabilir misiniz teşekkür ederim.

Çözüm
Samsunglarda imeiden ayrı imeinin sertifikası vardir.
Değişimde yazılımsal patch ile yapıldığı için sadece olduğu yazılımda şebeke alırsınız.
Güncelleme yapamazsınız ve rootu kaldiramazsiniz.

Eğer güncelleme yaparsanız cihazın ARB si yükselir ve güvenliği artar.
Geriye dönüş de yapamazsınız.
Bununla birlikte sertifika da Uçar ve Şebeke kaybolur.
Her güncelleme ile sertifika yamalama işlemi daha da zorlasir. Hatta son güncelleme ile büyük problemler var denilebilir.
Cihazdaki sertifika durumunu *#0011# yaparak görebilirsiniz.
En altta, Cert status veya imei status yazar :Fail (Şebeke gelmez sertifika bozuk) veya Pass(Şebeke gelir sertifika saglam).
Sertifika onarımını siz yapamazsınız en yakın teknik servise başvurun.
Zaten son sürüm...

telliogullarI

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recovery
Cihazım
note 8 pro
Konular
14
Samsunglarda imeiden ayrı imeinin sertifikası vardir.
Değişimde yazılımsal patch ile yapıldığı için sadece olduğu yazılımda şebeke alırsınız.
Güncelleme yapamazsınız ve rootu kaldiramazsiniz.

Eğer güncelleme yaparsanız cihazın ARB si yükselir ve güvenliği artar.
Geriye dönüş de yapamazsınız.
Bununla birlikte sertifika da Uçar ve Şebeke kaybolur.
Her güncelleme ile sertifika yamalama işlemi daha da zorlasir. Hatta son güncelleme ile büyük problemler var denilebilir.
Cihazdaki sertifika durumunu *#0011# yaparak görebilirsiniz.
En altta, Cert status veya imei status yazar :Fail (Şebeke gelmez sertifika bozuk) veya Pass(Şebeke gelir sertifika saglam).
Sertifika onarımını siz yapamazsınız en yakın teknik servise başvurun.
Zaten son sürüm attıysaniz da (Mayıs Güncellemesi üstü), Stabil çalışmayacagina dair size uyarı verecektir yapan arkadaş.
Anladım teşekkür ederim bilgilendirmeniz için, kusura bakmayın mesajınızı geç gördüm. İyi günler dilerim

Oyla:
Üst Alt