Soru Sadece MİUİ uygulamaları kullanabileceğim son çıkan modeller hangileri?

izmirlibo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Merhabalar

Google arama, Mesajlar ve Rehber uygulamalarının olmadığı, daha doğrusu bunları kullanmak zorunda kalmayacağım son çıkan yani 2023-2024 model Xiaomi telefonlar neler bunları nasıl öğrenip bulabiliriz?

Bu google'ın uygulamalarını kullanmamak için gittim vivo V29 Lite aldım, bir de ne göreyim onda da google arama, mesajlar ve rehber uygulamaları var. Dedim Honor 90 alayım bunların google falan işi olmaz zaten bunun arama uygulaması Miui arama uygulamasına benziyor, bi baktım bunda da google mesajlar ve rehber uygulaması var sadece arama uygulaması stok.

Yani ben ne alırsam google arama ve mesajlar uygulamaları hep karşıma çıkıyor ve kullanmak zorunda bırakıyor. Ne yapıcaz arkadaşlar biz ya paramızla rezil olmuyoz mu? Bundan sonra telefon alırken ekran'dan, ram'dan yok efendim 120 HZ falan bunlar umrumda değil ya gerçekten. Ben sadece google'ın arama mesajlar ve rehber uygulamalarını kullanmak istemiyorum buna hakkım yok mu arkadaşlar :D Yeterince para vermiyormuyum en pahalısını da alsan bişey değişmiyor yine google arama uygulaması çıkıyo karşına.. Yazıklar olsun ne diyim valla şaşırdım...

senol1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
redmi not 4
Konular
7
Xiaomi'nin hangi modelini alırsan al bunlarla karşılaşırsınız. Ancak aldığınız Xiaomi telefonlara bl kilidini açtıktan sonra Endonezya ,Tayvan veya eu rom yüklediğiniz de amacınıza ulaşmış olursunuz

izmirlibo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Xiaomi'nin hangi modelini alırsan al bunlarla karşılaşırsınız. Ancak aldığınız Xiaomi telefonlara bl kilidini açtıktan sonra Endonezya ,Tayvan veya eu rom yüklediğiniz de amacınıza ulaşmış olursunuz

Poco F5 için dediğiniz şeyi yaptım endonezya romu yükledim. Hiç stabil çalışmıyor sürekli ince ince hatalar veriyor. Az önce yaşadığım olaydan bahsedeyim, Whatsapdan sürekli arayan bir arkadaşımı engellemekte istemiyorum Whatsapp bildirimlerini komple kapattım. Kapattığım halde hala ekranda hiç bişey görünmemesine karşın zilinin çalması gerçekten çok basit ve sinir bozucu bir hata. Bunun gibi bir sürü şey sayabilirim. Mesela zil sesleri SİM1 ve SİM2 için farklı zil sesleri ayarlıyorum ve bir süre sonra ikiside default zil sesine geçiyor ve tekrar ayarlıyorum. Yada bildirim sesleri farklı uygulamalarda değiştirmeme rağmen yine bir süre sonra varsayılan bildirim sesine geçiyor.

Yani çok fazla hata var hangi birini sayayım bilmiyorum. Rom global olsa en azından çok fazla kişi kullandığı için güncellenir hatalar giderilir ama bu romda hiç umudum yok ve yine telefon arayışına geçtim.

senol1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
redmi not 4
Konular
7
Dostum bunlarında çözümleri var. Ama sen arayışa girmişsin sana yapılabilecek bişey yok yolun açık olsu🖐️

izmirlibo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Tamam dostum da, ne yapcam yani forum forum gezip çözüm mü arıcam bu hatalara. Senin de yolun açık olsun selametle 🖐️

senol1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
redmi not 4
Konular
7
Yok formları gezmene gerek yok,aynı romu bende kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı yok. Wattsapp tan engelleme yapacaksan uygulama ayarından, Zil sesini farklı ayarlamak istiyorsan,seçimini yaptıktan sonra mutlaka uygula demelisin (sağ tarafında), farklı uygulamalar da farklı bildirim sesi almak istiyorsan uygulama içinden, izinler kısmından değiştirebilirsin.Hiç bildirim almak isteyorsan hem uygulama üzerinden hemde bildirim merkezinden kapatmalısın
Google uygulama kullanmak istemiyorsanız Tekno,infinix, veya Huawei almalısın.

izmirlibo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Defalarca rom atmış ve yıllardır Xiaomi kullanan birine bildirim seslerini nasıl değiştiriliceğini anlatman çok ilginç dostum. Şimdi ben uygulamanın komple bildirimini kapattığımda mesaj ve arama seslerini vede ekran bildirimlerini komple kapatılması gerekirken diyosun ki yanlış yapmışsın. Şimdi WhatsApp uygulamasına basılı tut ve info kısmına gir orda bildirimler var onu komple kapat nerede uygula butonu dostum. Bu sadece WhatsAppla ilgili bişey de değil istediğin her uygulamanın bildirimini kapatabilirsinki bir sürü hatalar var diyorum sen diyosunki çözüm var. Çözüm uygulaya basmamışım. Mükemmel çözümler sunuyosun dostum tebrik ederim seni 😁

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Snapdragon işlemcili bir Xiaomi telefon alıp eu rom atacaksınız. Rom dan Roma, sürümden sürüme hatalar olabilir.
Ben de sizinle aynı durumdayım. Atama kaydedici özelliği sebebiyle Xiaomi telefon alıp eu rom kullanıyorum yıllardır.

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
11
Defalarca rom atmış ve yıllardır Xiaomi kullanan birine bildirim seslerini nasıl değiştiriliceğini anlatman çok ilginç dostum. Şimdi ben uygulamanın komple bildirimini kapattığımda mesaj ve arama seslerini vede ekran bildirimlerini komple kapatılması gerekirken diyosun ki yanlış yapmışsın. Şimdi WhatsApp uygulamasına basılı tut ve info kısmına gir orda bildirimler var onu komple kapat nerede uygula butonu dostum. Bu sadece WhatsAppla ilgili bişey de değil istediğin her uygulamanın bildirimini kapatabilirsinki bir sürü hatalar var diyorum sen diyosunki çözüm var. Çözüm uygulaya basmamışım. Mükemmel çözümler sunuyosun dostum tebrik ederim seni 😁
Paranızla rezil olmak istemiyorsanız gidip amiral gemisi bi iphone yada Samsung alın, kendi tercihleriniz dahilinde olan seçimler için burda gerginlik yaratmayın hata varsa memnun değilsen satarsın paranla rezil olmayacağın bi firmadan alırsın çok zor değil

senol1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
redmi not 4
Konular
7
Senin defalarca ne yaptığını bilmem sorunun olduğunu yazmışsın bende sadece yardım etmek bilgi paylaşmak istedim. Yaptığım sadece bu ,Senini sana bırakıyorum saygılar

Üst Alt