Çözüldü S10e twrp ile android 9 modem dosyasını flashlama sonucu brick oldu

kullanici32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Galaxy S10e
Meslek
serbest
Konular
17
merhabalar s10e'me (E) bootloaddera sahip telefona stock rom olarak Android 9 zaten yüklenmiyodu, bende dedim belki lineage os 16 android 9 yüklenir diye düşündüm ve işe koyuldum bir çok yöntem denedim olmadı.

en son denediğim yöntem ise şuydu: (kendi saçma sapan deneme yanılma yöntemlerimden sadece birisi)

corsicanu adlı geliştiricinin A9 bootloader ve modem dosyası varmış onu twrp ile flashladım ve y.başlattım, fakat telefon açılmadı neyse dedim stok roma döneyim dedim ve odin ile nisan A12 sürümünü odin ile flashladım, (yıllardır yaptığım bir şey) fakat odin yüklüyor sonra recoverye gidiyor kendini sıfırlıyor ve tekrar y.başlatınca siyah ekranda kalıyor ve hiç bir şey olmuyor sadece odin moduna ve kurtarma moduna girebiliyorum şuan twrp yükleyebiliyorum ama rom felan flashlasamda banamısın demiyor,

ilk defa telefonu bu kadar büyük bir brick içine soktum eskiden çok brick ederdim ama mutlaka son çare olan stok romu yükleyince düzelirdi. şimdi ne yapmalıyım? telefon çöpmü oldu?bilen arkadaşlar yardım edebilirmi???

bu videoda nasıl olduğu gözüküyor:

bu sitedende sözkonusu dosyayı indirmiştim:

Ekli dosyalar

• 2022-06-21.png
    2022-06-21.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 16
  • 2022-06-21 (1).png
    2022-06-21 (1).png
    292,1 KB · Görüntüleme: 16

kullanici32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Galaxy S10e
Meslek
serbest
Konular
17
neyse sorunu çözdüm. şimdiki sürümüme uygun bootloader ve modem dosyasını twrp ile flashladım telefon açıldı.
milyonda bir ihtimalde olsa böyle bir sorun yaşayan olursa böyle yaparsa sorunu çözmüş olur :)
ama yinede lineage os 16 nasıl yüklenir bilen varsa onu söylerse çok iyi olur...

Ekli dosyalar

• 2022-06-22.png
    2022-06-22.png
    260,3 KB · Görüntüleme: 13

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
neyse sorunu çözdüm. şimdiki sürümüme uygun bootloader ve modem dosyasını twrp ile flashladım telefon açıldı.
milyonda bir ihtimalde olsa böyle bir sorun yaşayan olursa böyle yaparsa sorunu çözmüş olur :)
ama yinede lineage os 16 nasıl yüklenir bilen varsa onu söylerse çok iyi olur...
Merhaba. Lineage os kurabilmek için orijinal firmware asig denen şeyden olmalıymış(nasıl asig olduğu anlaşılır anlamadım henüz), galiba o yüzden kuramıyorsunuz. Şu konuya bir baktınız mı?

kullanici32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Galaxy S10e
Meslek
serbest
Konular
17
Merhaba. Lineage os kurabilmek için orijinal firmware asig denen şeyden olmalıymış(nasıl asig olduğu anlaşılır anlamadım henüz), galiba o yüzden kuramıyorsunuz. Şu konuya bir baktınız mı?

onu biliyorum, geliştiriciye yazdım ama cevap vermedi. asig 3 yıl önceki sürüm, samsung 3-4 ay önceki hiçbir firmware yüklenmesine izin vermiyor. bootloader sürümü yükselttiği için

Üst Alt