Rehber Redmi Note 12 Pro Plus 5G TWRP ve Root A12

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105

(adımları dikkatli takip edin. repair yapıldıysa imeiler gidebilir. herhangi bir durumda site ve ben sorumlu değilim. kendim denedim çalışıyor)
bootloader kilidinin açık olduğunu varsayarsak telefonda ekran kilidi olması ŞARTTIR
1 telefonun hafızasına verdiğim dosyadaki twrp klasörü gönderilir
2 telefon fastboot modunda açılır
3 flash recovery dosyası çift tıklanarak yükleme sağlanır
4 cihaz twrpde açıldıktan sonra ekran kilidinizi girin
5 reboot kısmından slot a seçilir
6 install kısmından twrp klasörüne girilerek img yüklemesi seçilip boot recovery.img seçilerek açılan pencerede en altta install recovery ramdisk seçilir
7 yüklendikten sonra reboot recovery yapılır
8 yeniden twrp açıldıktan sonra advanced kısmından install root yada install magisk seçilerek cihaz rootlanır sonra yeniden başlatabilirsiniz

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Güzel güzel insAllah yavaş yavaş bizim cihaz içinde custom rom lar çıkar eu rom var ama oda ücretli hayırlısı bakalım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazında ısınma sorunu yaşayan arkadaşlar cihazı root ladıktan sonra google Play'den işlemci mhz kontrol uygulaması indirip işlemcinin performansını minimuma indirip bir hebze ısınma sorunundan kurtulabilir

Mangineer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahoni
Cihazım
RedmiK60 12/512
Meslek
Mec. Engineer
Konular
4
Merhaba, ben de yeni aldım bu telefondan imeisi atılmış sorun yok ama rom yüklersem imei'si gider mi? bir de stable eurom var mı bu telefonda?

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Merhaba, ben de yeni aldım bu telefondan imeisi atılmış sorun yok ama rom yüklersem imei'si gider mi? bir de stable eurom var mı bu telefonda?

Rom atarsanız gider eu rom var ama ücretli sebebi eu romun sadece snapdragon cihazalara rom yapıyor olması mtk cihazlar baya zor olduğu için ücretli yapmışlar artık

ft2626

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ferdi
Cihazım
not12 pro
Konular
0
(adımları dikkatli takip edin. repair yapıldıysa imeiler gidebilir. herhangi bir durumda site ve ben sorumlu değilim. kendim denedim çalışıyor)
bootloader kilidinin açık olduğunu varsayarsak telefonda ekran kilidi olması ŞARTTIR
1 telefonun hafızasına verdiğim dosyadaki twrp klasörü gönderilir
2 telefon fastboot modunda açılır
3 flash recovery dosyası çift tıklanarak yükleme sağlanır
4 cihaz twrpde açıldıktan sonra ekran kilidinizi girin
5 reboot kısmından slot a seçilir
6 install kısmından twrp klasörüne girilerek img yüklemesi seçilip boot recovery.img seçilerek açılan pencerede en altta install recovery ramdisk seçilir
7 yüklendikten sonra reboot recovery yapılır
8 yeniden twrp açıldıktan sonra advanced kısmından install root yada install magisk seçilerek cihaz rootlanır sonra yeniden başlatabilirsiniz

hocam repair cihazda imei ler gidermi deneyen varmı acaba

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tutamadım kendimi denedim plaka gitmedi ama ben sadece twpr yükledim root etmedim ellerinize saglık ustam
imeiler yanlış yaparsan yeniden yazılım atacağın için giderdi. doğru adımlarda gitme ihtimali yok. çökmediği sürece sorun olduğunu düşünmüyorum. rica ederim

Mangineer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahoni
Cihazım
RedmiK60 12/512
Meslek
Mec. Engineer
Konular
4
tutamadım kendimi denedim plaka gitmedi ama ben sadece twpr yükledim root etmedim ellerinize saglık ustam
Hocam bende kendimi tutamıyorum kesin yapacam zaten ama kilidi nasıl açıyoruz bir rehber var mıdır onunla alakalı link paylaşır mısın?

ft2626

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ferdi
Cihazım
not12 pro
Konular
0
Hocam bende kendimi tutamıyorum kesin yapacam zaten ama kilidi nasıl açıyoruz bir rehber var mıdır onunla alakalı link paylaşır mısın?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

imeiler yanlış yaparsan yeniden yazılım atacağın için giderdi. doğru adımlarda gitme ihtimali yok. çökmediği sürece sorun olduğunu düşünmüyorum. rica ederim
twpr yüledikten sonra kopmle yedek aldım sonra fastboot tan kilitlemeden rom yukledim bir baktım imei ler gitmiş sonra tekrar twpr yukledim .çok aşırı derecede zeki oldugum için tüm aldıgım yedegi twpr den geri yükledim imei ler gelmedi şimdi de alık alık bakıyorum cihaz açıyor ama plakalar yok tekrar rom düşürüp bide o şekilde yedek yükleyecegim bunlar hep zeka belirtisi.acaba bi çözüm yolu önerirmisiniz ustam.

Son düzenleme:
Üst Alt