Soru Rootu kaldırırsam cihazı sorunsuz şekilde kullanmaya devam edebilir miyim

• Konbuyu başlatan Bdk
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 5
  • Görüntüleme 552

Bdk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet ali
Cihazım
Note 9 pro
Konular
1
Merhabalar cihazım note 9pro yurt dışı olup kayıt yaptırdım güncelleme yapamıyorum indirdigimde beni twrp sayfasına atıyor bazı uygulamaları indireceğim zaman cihazınız rootlu olduğu için sorun yaşanabilir diyor netflixi indiremiyorum ben twrpyi kaldirsam yada rootu kaldirsam cihazı sorunsuz bir şekilde güncelleme yapıp söylediğim sorunlar ortadan kalkar mı eğer kalkarsa cihaz yurt dışı olduğu için IMEI kaybolup cihazin kapanma ihtimali olurmu

Xependios

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
13
Root kaldırmanızda hiçbir sakınca yok. Ama cihazınız yurt dışı ise güncellemeleri twrp üzerinden manuel olarak yapın. İmei normal şartlarda gitmesi için EFS sıfırlamanız lazım imei gitmesi için, bir de kesinlikle telefonun içindeki fabrika ayarlarına dön seçeneğini kullanmayın imeiniz gider onu yaparsanız twrp üzerinden format data yaparak sıfırlayın istediğinizde. Twrp aslında büyük kolaylıktır ama asıl sorunuza gelirsek root anlattığınız hiçbir şeyi direkt olarak etkilemiyor kaldırabilirsiniz.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Fastboot rom İndirme bağlantısını kullanarak Temiz kurulum yapar iseniz, root ve twrp silinir. Sorunsuz olarak güncellemeleri almaya devam edebilirsiniz. Fastboot rom kurmadan önce Twrp den ilerde karşılaşılabilecek olumsuz bir durum sonrası full yedeğinizi ( imei için) almanızda ve güvenli bir ortam da tutmanız sağlıklı olacaktır. Fastboot Rom kurarken, Clean all sekmesini işaretlemeyi unutmayınız. Fastboot rom kurulumun da kesinlikle Bootloader kilidiniz açık kalması daha sağlıklı olacaktır.

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Ben hiç anlamam ama uygulama olarak magisk manager diye bir uygulama var
Magisk uygulamasını açın, ayarlardan Magisk Hide kısmını bulun, aktif hele getirin, hemen üstünde Magiski başka isimle paketle seçeneği var gizlemek için onu uygulayın.. Sonra sizi uygulamadan atacak, magisk Artık manager adıyla karşınıza çıkacak, açın onay verin.. Sonra magisk hide bölümünden Google play ait ne varsa ekleyin.. Tik işareti koymanız yeterli..

Imei işlemine gelince sizin cihazınız hakkında pek bilgim yok o açıdan sadece twrp üstünden yapın işlemleri, twrp üstünden işlem yapıldığı sürece imei gitmez ve asla kaldırmayın, bırakın kalsın Twrp.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Güncelleme konusunu atlamışım, güncellemeyi twrp üstünden yapabilirsiniz ama yok ben istemiyorum derseniz archesm gayet açık ve net bir şekilde açıklamış, uygulayabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt