Çözüldü Rootsuz Gcam Mi6

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erol.mstf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa EROL
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
10
Forumu inceledim ama Gcam kurulumunu yapan arkadaşlar rootsuz nasıl yapılır veya yapılabilir mi hiç bahsetmemiş. Eğer varsa da göremedim affola.

Mi6 için rootsuz Gcam nasıl yüklenir tüm özellikler çalışan güzel bir sürümü varmıdır, detaylı kurulum kullanım bilgisi olan ve paylaşmak isteyen arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim, seviniriz. Bu işlerden anlamayan benim gibi bir çok arkadaş vardır eminim :) Herkese faydalı olması dileğiyle şimdiden teşekkür ederim.

İyi forumlar

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

prohead

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Lise Öğrencisi
Konular
5
Üzgünüm dostum rootsuz kurduğun zaman uygulamanın bazı fonksiyonları çalışmayabiliyor.
Tavsiyem root yapmandan yana olacaktır. Çoğu yeniliğin ve merakın kapısını aralamış olursun tavsiye ederim :D

myigitoguz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
27
Hocam dün bir konuda görmüştüm rootsuz telefona direk appyi yükledim diyordu arkadaşın biri ama şimdi o konuyu bulamadım. Arkadaş görüyorsa bizi bilgilendirme yaparsa sevinirim. :D

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Hocam dün bir konuda görmüştüm rootsuz telefona direk appyi yükledim diyordu arkadaşın biri ama şimdi o konuyu bulamadım. Arkadaş görüyorsa bizi bilgilendirme yaparsa sevinirim. :D
Bazı custom romlarda camera2 api özelliği aktif olarak geliyor. Root atmamizin sebebi bu özelliği aktif etmek zaten ve bu özellik direk rom ile beraber geldiğinden root atmadan apk'yi kurup kullanabilirsiniz.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Chandler Muriel Bing

I'm hopeless and awkward and desperate for love.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
Forumu inceledim ama Gcam kurulumunu yapan arkadaşlar rootsuz nasıl yapılır veya yapılabilir mi hiç bahsetmemiş. Eğer varsa da göremedim affola.

Mi6 için rootsuz Gcam nasıl yüklenir tüm özellikler çalışan güzel bir sürümü varmıdır, detaylı kurulum kullanım bilgisi olan ve paylaşmak isteyen arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim, seviniriz. Bu işlerden anlamayan benim gibi bir çok arkadaş vardır eminim :) Herkese faydalı olması dileğiyle şimdiden teşekkür ederim.

İyi forumlar

Stock ROM da ROOTsuz yapamazsan kursan bile çalışmaz...

erol.mstf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa EROL
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
10
Üzgünüm dostum rootsuz kurduğun zaman uygulamanın bazı fonksiyonları çalışmayabiliyor.
Tavsiyem root yapmandan yana olacaktır. Çoğu yeniliğin ve merakın kapısını aralamış olursun tavsiye ederim :D
Root yapıncada garanti gidiyor endişem o yoksa gcam için root yapmaya kesinlikle değer gerçi garanti gitmesede pek varlığı yok ama

erol.mstf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa EROL
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
10
Bazı custom romlarda camera2 api özelliği aktif olarak geliyor. Root atmamizin sebebi bu özelliği aktif etmek zaten ve bu özellik direk rom ile beraber geldiğinden root atmadan apk'yi kurup kullanabilirsiniz.

Global rom kullanıyorum bunda olmaz yani imkanı yok mu hiç

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Global rom kullanıyorum bunda olmaz yani imkanı yok mu hiç

Önce root yapacaksınız. Ardından play Store'dan buildprop editör indirip " persist.camera.HAL3.enabled=1 " yazıp kaydedip çıkacaksınız. Sonrasında magisk üzerinden modüller kısmına gelip camera2 enabled dosyasını secip yükleyip ve telefonu yeniden baslatacaksiniz. Google cameraniz kullanıma hazır hale gelecek

erol.mstf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa EROL
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
10
Önce root yapacaksınız. Ardından play Store'dan buildprop editör indirip " persist.camera.HAL3.enabled=1 " yazıp kaydedip çıkacaksınız. Sonrasında magisk üzerinden modüller kısmına gelip camera2 enabled dosyasını secip yükleyip ve telefonu yeniden baslatacaksiniz. Google cameraniz kullanıma hazır hale gelecek

Hocam çok teşekkür ederim bayaa detaylı anlatmışsınız. Telefonu rootlamayı düşünüyorum zaten en kısa zamanda rootlayınca bu yazınıza kesin geri döneceğim tekrardan teşekkürler

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Hocam çok teşekkür ederim bayaa detaylı anlatmışsınız. Telefonu rootlamayı düşünüyorum zaten en kısa zamanda rootlayınca bu yazınıza kesin geri döneceğim tekrardan teşekkürler

Rica ederim güzel günlerde kullanın.
Stock romlarda ön kamerada ters dönme durumu var bunun için de tüm bu işlemleri yaptıktan sonra bir rar dosyası var ters kamerayı düzeltmek için onu flash yapmanız gerekiyor. Bende mi5 için var fakat her telefonda aynı dosya işe yarar mı bilmiyorum. Vaktiniz olursa yapmadan önce onu da bir araştırın dostum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt