Rehber Rootlu cihazlarda sisteme gömülü Modlu MIUI 13 güç menüsü

eminguc1995

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Boruto
Cihazım
Xiaomi Redmi 5
Meslek
Ninja
Konular
11
Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere normalde Magisk üzerinden yüklenen MIUI 13 güç menüsünü nasıl sistem dosyalarını değiştirip kolay ve zahmetsiz bir şekilde uygulayacağımızı anlatacağım.
Öncelikle Redmi 5 EU V11.0.4.0'da yaptığımı belirtmek isterim. Sorumluluk tamamen size aittir.

Önemli: Güç menüsünü beğenmeme ihtimaline veya herhangi bir hata oluşmasına karşın powermenu dosyasının yedeğini alın. Geri yüklediğinizde yetkilerini vermeyi unutmayın.

Öncelikle ekteki dosyayı indirip rar'dan çıkartıyoruz. Sonra bu dosyayı MT MANAGER ile system/media/theme/default/ klasörüne atıp mevcut powermenu dosyası ile değiştiriyoruz. İzinlerini -rw-r--r-- (644) yapıp onaylıyoruz. Eğer uygulanmıyorsa temayı yeniden uygulayın ya da telefonu yeniden başlatın.

Güç menüsündeki yazılan metinleri değiştirmek isterseniz powermenu dosyasını (sisteme atılmış ya da atılmamış farketmiyor) üstüne tıklayıp "ZIP Görüntüleyici" seçeneğine tıklayıp açıyoruz ve strings klasöründeki strings.xml dosyasını açıyoruz. Resimdeki gibi sadece >< işaretlerinin arasındaki Türkçe metinleri değiştiriyoruz. İşlemi tamamladıktan sonra sağ üstteki kaydet simgesine (disket) tıklıyoruz ve geri tuşuna basıyoruz. "strings.xml dosyası değiştirildi. Güncellemek ister misiniz?" uyarı ekranında "Tamam" a tıklıyoruz. Tüm işlemler bu kadar.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GÖRÜNÜM

Ekli dosyalar

• powermenu.zip
    28,6 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere normalde Magisk üzerinden yüklenen MIUI 13 güç menüsünü nasıl sistem dosyalarını değiştirip kolay ve zahmetsiz bir şekilde uygulayacağımızı göstereceğim.
Öncelikle MIUI 11 EU ROM'da yaptığımı belirtmek isterim. Sorumluluk tamamen size aittir.

Önemli: Güç menüsünü beğenmeme ihtimaline karşın powermenu dosyasının yedeğini alın. Geri yüklediğinizde yetkilerini vermeyi unutmayın.

Öncelikle ekteki dosyayı indirip rar'dan çıkartıyoruz. Sonra bu dosyayı MT MANAGER ile system/media/theme/default/ klasörüne atıp mevcut powermenu dosyası ile değiştiriyoruz. İzinlerini -rw-r--r-- (644) yapıp onaylıyoruz. Eğer uygulanmıyorsa temayı yeniden uygulayın ya da telefonu yeniden başlatın.

Güç menüsündeki yazılan metinleri değiştirmek için powermenu dosyasını (sisteme atılmış ya da atılmamış farketmiyor) üstüne tıklayıp "ZIP Görüntüleyici" seçeneğine tıklayıp açıyoruz ve strings klasöründeki strings.xml dosyasını açıyoruz. Resimdeki gibi sadece metinleri değiştiriyoruz >< işaretini asla silmiyoruz.

Ellerinize sağlık hocam paylaşım için teşekkürler

eminguc1995

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Boruto
Cihazım
Xiaomi Redmi 5
Meslek
Ninja
Konular
11
Görüntüler şimdi geldi hocam,modlu sürüm teşekkürler...
Ben Magisk üzerinden kullanıyordum ve birden kendime dedim neden boşu boşuna Magisk üzerinden çalışıp ekstra bir yük oluşturuyor diye. Bu yüzden dosyalarına bakıp sisteme entegre etmeye karar verdim.

Aslında şu San Francisco Pro (iPhone) fontunu ve iPhone merkezi saati sisteme entegre edesim de var ama sıkıntılı bir şey olduğu için acele etmiyorum.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Ben Magisk üzerinden kullanıyordum ve birden kendime dedim neden boşu boşuna Magisk üzerinden çalışıp ekstra bir yük oluşturuyor diye. Bu yüzden dosyalarına bakıp sisteme entegre etmeye karar verdim.
Haftaya yeni menüyü android 10 cihazlara da entegre edecekler hocam
o gelmezse bunu bir deneyelim bakalım haha--

eminguc1995

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Boruto
Cihazım
Xiaomi Redmi 5
Meslek
Ninja
Konular
11
Haftaya yeni menüyü android 10 cihazlara da entegre edecekler hocam
o gelmezse bunu bir deneyelim bakalım haha--
Redmi 5 e MIUI 12 ve MIUI 13 gelmeyeceği için bekleme gereksinimi duymuyorum :)

aLikLty

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
note 8 pro
Konular
5
Çok yavaş çalışmıyor mu?