Yardım root yetkisi tespit edildi, bu özelliğe izin verilmiyor

Serhat Gümüş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Gümüş
Cihazım
mi mix 3
Konular
7
Merhabalar,
Bir android cihaz aldım ve bir uygulama yükledim, cihazda root yok ama uygulama : '' root yetkisi tespit edildi, bu özelliğe izin verilmiyor '' diyor ve açılmıyor.
Bu sorunun çözümü hakkında bilgisi olan bir arkadaşım var mı ?

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Merhabalar,
Bir android cihaz aldım ve bir uygulama yükledim, cihazda root yok ama uygulama : '' root yetkisi tespit edildi, bu özelliğe izin verilmiyor '' diyor ve açılmıyor.
Bu sorunun çözümü hakkında bilgisi olan bir arkadaşım var mı ?
Cihazda root durumu yoksa niçin '' Root Yetkisi tespit edildi, bu özelliğe izin verilmiyor '' diyor ve açılmıyor...🤔 Aldığınız cihaz ikinci el' mi?

Serhat Gümüş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Gümüş
Cihazım
mi mix 3
Konular
7
Hayır değil, cihaz sıfır. Sebebini bir bilsem ? geliştirici seçeneklerinden çözülebilir mi acaba ?

Saytz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Redmi 9C
Konular
21
Cihaz yurtdışı mı? Ayrıca root checker indirip bakarmısınız root varmı diye.

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
5
Teşekkür Ederim bende bakayım benimkine rootlu mu değil mi diye. :) Bu dediğiniz uygulama Google play de var mı ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazda root durumu yoksa niçin '' Root Yetkisi tespit edildi, bu özelliğe izin verilmiyor '' diyor ve açılmıyor...🤔 Aldığınız cihaz ikinci el' mi?
benimkisi 2. El fakat rootlu diye biliyorum. Bende de aynısını diyor şimdi diğer yorumda yazdığı gibi kontrol edicem. Root var mı diye. Hatta aldığım kişi bootler açık demişti.

Hocam Dediğiniz uygulamayı yükledim. Ardından doğrula dedim. Aynen bunu yazıyor ''Tebrikler! Kök erişimi bu cihaza düzgün bir şekilde yüklendi! böyle yazıyor. Yani rootlu mu değil mi ?
Altına da Cihaz: Redmi Note 7
Onun bir altına da Androis Sürüm: 10 yazıyor.

Son düzenleme:

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Teşekkür Ederim bende bakayım benimkine rootlu mu değil mi diye. :) Bu dediğiniz uygulama Google play de var mı ?

benimkisi 2. El fakat rootlu diye biliyorum. Bende de aynısını diyor şimdi diğer yorumda yazdığı gibi kontrol edicem. Root var mı diye. Hatta aldığım kişi bootler açık demişti.
Bootloader kiliti açıksa, o yüzden mesaj veriyor olabilir...
Ancak konuyu başlatan arkadaşımız telefonu sıfır aldığını söylüyor. Sıfır alınan bir telefonda bootloader kiliti açık olmaz ki ! Telefonun Root Mesajı verdiğini gözönüne alırsak Sıfır aldığı telefon bir olasılık kullanılmış olabilir.

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
5
Bootloader kiliti açıksa, o yüzden mesaj veriyor olabilir...
Ancak konuyu başlatan arkadaşımız telefonu sıfır aldığını söylüyor. Sıfır alınan bir telefonda bootloader kiliti açık olmaz ki ! Telefonun Root Mesajı verdiğini gözönüne alırsak Sıfır aldığı telefon bir olasılık kullanılmış olabilir.
Doğru da benimkisin de aynı mesajı veriyor. İnat tv apk yı yüklediğimde bana da bu uyarıyı veriyor. Bootlar kilidi kapatırsam İMEİ Gitmez değil mi ? Benimkisi de yurt dışı cihaz. ve yakın zamanda bende bilmiyordum tabi malesef para vererek imei attırmıştım telefona.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Doğru da benimkisin de aynı mesajı veriyor. İnat tv apk yı yüklediğimde bana da bu uyarıyı veriyor. Bootlar kilidi kapatırsam İMEİ Gitmez değil mi ? Benimkisi de yurt dışı cihaz. ve yakın zamanda bende bilmiyordum tabi malesef para vererek imei attırmıştım telefona.
İnattv uygulaması bende de var. Telefonunuzda Vpn veya adblock - adaway gibi bir reklam engelleyici varsa uyarı verir. Bootloader kilitini nasıl kapatacaksınız, bilgi verirmisiniz ? Cevabınızı bekliyorum.

Not : Emin olmadığınız bir konu da emin olana kadar sakın bir işlem yapmayınız. Bootloade kiliti '' Mi Flash '' ile kapatılabilir, ancak imei kesinlikle silinir. Bilginiz olsun ! Aman dikkat !

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
5
İnattv uygulaması bende de var. Telefonunuzda Vpn veya adblock - adaway gibi bir reklam engelleyici varsa uyarı verir. Bootloader kilitini nasıl kapatacaksınız, bilgi verirmisiniz ? Cevabınızı bekliyorum.

Not : Emin olmadığınız bir konu da emin olana kadar sakın bir işlem yapmayınız. Bootloade kiliti '' Mi Flash '' ile kapatılabilir, ancak imei kesinlikle silinir. Bilginiz olsun ! Aman dikkat !
imei silinirse telefon açılmaz o zaman. :/ :( Telefonumda vpn veya abdlock diye hiçbir uygulama yok. Sadece ayarlar da vpn diye şık var oda kapalı diye biliyorum. İmei atma şansımız yok mu ücretsiz bir şekilde ?

Serhat Gümüş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Gümüş
Cihazım
mi mix 3
Konular
7
Cihaz yurtdışı, telefon değil araç multimedya ve evet uygulama inat tv :D.
Android seçenekleri zaten çok kısıtlı, root checker ile kontrol ettim rootlu değil, ama uygulama rootlu olarak algılıyor, uygulamanın açılmaması reklam engelleme yüzünden olabilir diye düşündüm ama eğer gömülü bir reklam engelleyici varsa bunu nasıl bulurum ?

Üst Alt