Yardım Root vs bankacılık

Muhammetbngl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu 20.6.18 beta
Telefon Modeli
Xiaomi mi 6
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar geçen hafta cihazımı magiskten rootlayıp MIUI 12 eu rom yükledim sorum şu rootladıktan sonra bankacılık uygulamalarını açtığımda cihaz rootlu güvenlik yok yapacağınız her işlemde sorumluluk size aittir diye bir ibare yer alıyor haliyle bu cümle insanı korkutuyor biraz nedir bu durum güvenlimidir yoksa bankaların dediği gibi çokmu tehlikeli

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Arkadaşlar geçen hafta cihazımı magiskten rootlayıp MIUI 12 eu rom yükledim sorum şu rootladıktan sonra bankacılık uygulamalarını açtığımda cihaz rootlu güvenlik yok yapacağınız her işlemde sorumluluk size aittir diye bir ibare yer alıyor haliyle bu cümle insanı korkutuyor biraz nedir bu durum güvenlimidir yoksa bankaların dediği gibi çokmu tehlikeli
Dert etmeyin ben yıllarca cihazımı rootlu kullanıyorum ve bugüne kadar ne Ziraat, nede garanti de bir sorun olmadi

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

pervasiz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
xiaomi
Konular
16
Ben yıllardır cihazlarını hep rootlu kullanırım. Bankacılık uygulamaları mı çok sık kullanırım. Her seferinde bankacılık uygulamaları uyarı verir ama hiç zararını görmedim.

Oyla:

kubilayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kubilay
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Bence tehlikeli olan şey root değil telefonu kullanım şeklimiz. Yüklediğimiz uygulamaların izinlerine ve asıl önemli olan google'dan kolayca bulunabilen ücretli uygulamaların ücretsiz apk'larına dikkat etmeliyiz.

Oyla:

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Baktım da öyle bir ayar bulamadım nasıl yapılıyor
Magisk hide bölümünden banka uygulamalarını işaretleyeceksiniz hocam. Bende de olmayan banka yokmuş

Mi 10 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-17-13-04-21-327_com.topjohnwu.magisk.jpg
    Screenshot_2020-07-17-13-04-21-327_com.topjohnwu.magisk.jpg
    119,9 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_2020-07-17-13-04-28-325_com.topjohnwu.magisk.jpg
    Screenshot_2020-07-17-13-04-28-325_com.topjohnwu.magisk.jpg
    342,8 KB · Görüntüleme: 28
Oyla:

Muhammetbngl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
7

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-17-13-40-37-292_com.topjohnwu.magisk.jpg
    Screenshot_2020-07-17-13-40-37-292_com.topjohnwu.magisk.jpg
    95,7 KB · Görüntüleme: 23
Oyla:

alidenizz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi 8
Konular
9
Hocam benim farklı bir sorum olacak sana. Rootladıktan sonra mı MİUİ 12 yükledin ? Yoksa yükleme yaptıktan sonra mı rootladın. Cihazım mi 8 magisk rootlu miui 11 var güncelleme geliyor telefona , bir defasında o güncellemeyi yaptım ve telefon bir daha açılmadı. Yeniden rom yüklemek zorunda kaldım. Yada şöyle söyleyeyim rootlu bir cihazı güncelleyebiliyor muyuz.

Oyla:

Muhammetbngl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
7
Hocam benim farklı bir sorum olacak sana. Rootladıktan sonra mı MİUİ 12 yükledin ? Yoksa yükleme yaptıktan sonra mı rootladın. Cihazım mi 8 magisk rootlu miui 11 var güncelleme geliyor telefona , bir defasında o güncellemeyi yaptım ve telefon bir daha açılmadı. Yeniden rom yüklemek zorunda kaldım. Yada şöyle söyleyeyim rootlu bir cihazı güncelleyebiliyor muyuz.
Hocam benim cihaz Türkiye cihazıydı önce bootloader kilidini açıp magiskten rootladım sonra twrp den romu yükledim şuan çok iyi çalışıyor herhangi bir sorun yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rootlu bir cihazı güncelleyebiliyormuyuz orasını bende bilmiyorum

Oyla:
Üst Alt