Anket Root ve Custom Rom Anketi

Sorum şu sizce 1 aylık Dist. garantili Redmi Note 8 cihazıma BL kilidi açıp,ROOT ve CUSTOM ROM kurma

• Evet

Oy: 28 70,0%
  • Hayır

Oy: 10 25,0%
  • Belki de

Oy: 2 5,0%

• Kullanılan toplam oy
    40

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Cihazınız Delta garantili ise Bootloader kilidini açtığınızda garanti dışı kalmaz. Delta garantili ise bence Bootloader kilidini açabilirsiniz.

tarakbumba

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atilla
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
BL kilidini açmak sadece Delta ithalatı olanlarda garantiyi bozmuyor. Diğer firmalar da ise garanti gidiyor. Bu firmalar Xiaomi'den BL durumunu sorgulayabiliyorlar. Yani BL kilidini kapatsanız bile durumu anlayıp garanti dışı bırakabiliyorlar.

Mi Note 3 ve Mi Band 4 Kullanıcısı

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
BL kilidini açmak sadece Delta ithalatı olanlarda garantiyi bozmuyor. Diğer firmalar da ise garanti gidiyor. Bu firmalar Xiaomi'den BL durumunu sorgulayabiliyorlar. Yani BL kilidini kapatsanız bile durumu anlayıp garanti dışı bırakabiliyorlar.

Mi Note 3 ve Mi Band 4 Kullanıcısı

Diğer firmaları bilemem pek ama Evofone'un (Xiaomi Türkiye)doğal olarak bu durumu anlayıp garanti dışı bıraktığını rahatlıkla söyleyebilirim, kulaktan duyma değil bizzat tanıdığım yaşadı.

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Hocam yöntem çok basit. Açın bootloader kilidini. Telefona bir şey mi oldu, hemen resmi sürümü fastboot ile clean & lock şeklinde flashlayın cihazınıza. Hem kilidi kapatmış hem de gelen stock romu kurmuş olursunuz. Olay bu kadar basit. Kimse de anlayamaz açıldı mı açılmadı mı diye.

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
Hocam yöntem çok basit. Açın bootloader kilidini. Telefona bir şey mi oldu, hemen resmi sürümü fastboot ile clean & lock şeklinde flashlayın cihazınıza. Hem kilidi kapatmış hem de gelen stock romu kurmuş olursunuz. Olay bu kadar basit. Kimse de anlayamaz açıldı mı açılmadı mı diye.

Yetkili firmalar bunu rahatlıkla anlıyorlar hocam geri kapatmanızda pek çare olmuyor yani. Sizin kişisel tecrübelerinizi bilemem tabi ama benim bizzat gördüğüm tecrübe yeterli. Garantili cihaz alıp garantiyi bozmakta ne bileyim garip geliyor genede herkesin kendi tercihi, isteyen istediğini yapsın. Sonradan vah vah etmesin de kimse.

muallim16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Mi max 2
Konular
1
İmei atılmış cihaza rom kurabilir miyim. İmei silinir mi. Daha önce note 6 pro ya defalarca rom kurmuştum bir sorun olmadı. Note 8 in imei yöntemi aynı mı farklı mı acaba imei silinir mi?

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
10 tane cevap hakkim olsun 10unu da Hayira verirdim. O zehiri hic almayin :) sakın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İmei atılmış cihaza rom kurabilir miyim. İmei silinir mi. Daha önce note 6 pro ya defalarca rom kurmuştum bir sorun olmadı. Note 8 in imei yöntemi aynı mı farklı mı acaba imei silinir mi?
Silinmez.

sefaduman54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Duman
Cihazım
Mİ 9SE
Meslek
BT Uzmanı
Konular
28
Yetkili firmalar bunu rahatlıkla anlıyorlar hocam geri kapatmanızda pek çare olmuyor yani. Sizin kişisel tecrübelerinizi bilemem tabi ama benim bizzat gördüğüm tecrübe yeterli. Garantili cihaz alıp garantiyi bozmakta ne bileyim garip geliyor genede herkesin kendi tercihi, isteyen istediğini yapsın. Sonradan vah vah etmesin de kimse.
Garantili telefon alma sebebi kaçak yolla sokulup da yasal olmayan yolla kayıtlı telefona 300 daha ekleyip almadır.Pasaport kayıtlı ne bilim satılmaz herlade bu telefon :)

by king

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
GM Discover
Konular
0
Garanti sadece firma kaynaklı sorunları barındırır siz ekranı kırarsanız veya şarj yerini bozarsanız garantiye girmez... garanti=trash

Üst Alt