Anket Root ve Custom Rom Anketi

Sorum şu sizce 1 aylık Dist. garantili Redmi Note 8 cihazıma BL kilidi açıp,ROOT ve CUSTOM ROM kurma

• Evet

Oy: 28 70,0%
  • Hayır

Oy: 10 25,0%
  • Belki de

Oy: 2 5,0%

• Kullanılan toplam oy
    40

sefaduman54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Duman
Cihazım
Mİ 9SE
Meslek
BT Uzmanı
Konular
28
Merhaba Arkadaşlar,
Sorum şu sizce 1 aylık Dist. garantili Redmi Note 8 cihazıma BL kilidi açıp,ROOT ve CUSTOM ROM kurmalı mıyım ? Garanti dışı bırakmaya değer mi?
Anket olayını koymayı beceremedim maalesef :/

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Merhaba Arkadaşlar,
Sorum şu sizce 1 aylık Dist. garantili Redmi Note 8 cihazıma BL kilidi açıp,ROOT ve CUSTOM ROM kurmalı mıyım ? Garanti dışı bırakmaya değer mi?
Anket olayını koymayı beceremedim maalesef :/

Hocam garantili olsun diye bayağı fark vererek aldınız ? Sizce rom ve root için değer mi garanti bozmaya ?

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Garanti bozulmaz ben ıkı telefonda actım yolladım sorun yasamadım. Kağıt üstünde o olay. Geri donende duymadım

sefaduman54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Duman
Cihazım
Mİ 9SE
Meslek
BT Uzmanı
Konular
28
Hocam garantili olsun diye bayağı fark vererek aldınız ? Sizce rom ve root için değer mi garanti bozmaya ?
Hocam aslında garantisiz fiyatına aldım,BL kilidi kapatınca garantiye giriyor diye okudum.Aslı var mıdır bilmem
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Garanti bozulmaz ben ıkı telefonda actım yolladım sorun yasamadım
Hangi firmaydı garanti ?

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
Garantili cihazlar için önermiyorum, garantili olduğu için fark vererek alıyorsunuz zaten bence gerek yok 2 sene mis gibi kullanın cihazınızı derim sonrasında yaparsınız. Bu arada Evofone Bl kilidinin daha önce açılıp açılmadığını fark edebiliyor bir tanıdığımın bu yönde tecrübesi var. Diğer yandan Genpa da sanırım bu yönde hassas davranıyor ve tespit edebiliyormuş Genpadan bu yönde cihazı garanti dışı kalan kişiler var.

sefaduman54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Duman
Cihazım
Mİ 9SE
Meslek
BT Uzmanı
Konular
28
Garantili cihazlar için önermiyorum, garantili olduğu için fark vererek alıyorsunuz zaten bence gerek yok 2 sene mis gibi kullanın cihazınızı derim sonrasında yaparsınız.
Aslında MİUİ 11 erken gelsin diye yapıyorum,belki BL açılıp ben custom rom kurana kadar global stabil'e de gelecek :)

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Hocam aslında garantisiz fiyatına aldım,BL kilidi kapatınca garantiye giriyor diye okudum.Aslı var mıdır bilmem
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hangi firmaydı garanti ?
Bırı kvk bırıde genpa ıdı galiba. Van da xıaomının servısı neresıydı hatırlayamadım netten bakarsanız. Forumlarda da gormedım ben bl actım telefonumu yapmadılar dıye. Telefon degısımı alan bıle gördüm. Bugune kadarda her telefonumda 2-3 hafta içinde actım. Bı tek bu mı9se yı garantısız aldım onda da actım kısa surede

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
Aslında MİUİ 11 erken gelsin diye yapıyorum,belki BL açılıp ben custom rom kurana kadar global stabil'e de gelecek :)

İtisna durumlar elbet vardır bize denk gelir bir başkası Bl kilidi açık gönderir ona rağmen yapılır benim tecrübe ettiğim kadarıyla durum böyle. Açarsınız bu sefer cihazda sıkıntı yaşar gönderirsiniz yapmıyoruz derlerse de sıkıntı yaşarsınız ben garantisiz kullanıyorum cihazı. Önceden uyaralımda biz gerisi sizin tercihiniz hocam deneyimlere göre değil tedbire göre hareket etmek lazım biraz birinin olumlu deneyimi olur ya sizde olumsuz bir deneyime sebebiyet verebilir. :)

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
aosp rom kurmicaksan gerek yok.aosplerde zaten artık stabil değil yeterince.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Tereddütte kaldıysan acma. Ben bugune kadar tereddutte kalmadım :) dırek açtım. Tereddütte düşecek kullanıcı için bl acıp custom rom kernel atma cokta önemli değildir dıye düşünüyorum. Tabı bu yazdıklarım senın adına yaptığım tahminim. Yanılmışta olabilirim :)

Üst Alt