Uygulama [Root] Titanium Backup [Resimli Anlatım][Toplu Yedek Alma]

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Açıklama;

TitaniumBackup uygulaması root yetkisine sahip olan cihazlar için vazgeçilmezdir. Rom değiştirdiğimizde, fabrika ayarlarına döndüğümüzde, temiz kurulum yapmamız gerektiğinde fakat sırf yedeklerimizi alamadığımız için üşendiğimizde hayat kurtarıcı bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

Yalnızca başlıca, aktif kullanılan özelliklerin üzerinde durdum. Uygulama Türkçe olduğundan isteğe ve ihtiyaca göre diğer özelliklerine sizler de bakabilirsiniz.
Çünkü burada anlatamayacağım kadar fazla özelliğe sahip bir uygulama.

Yukarıda da bahsettiğim gibi; bir yedek alma uygulamasıdır. Yedek almanın yanında uygulama dondurma, uygulamaları apk olarak almak, uygulama verilerini temizlemek vb. gibi daha bir çok özelliğe de sahiptir.
Fakat en önemli özelliği veriler ile birlikte toplu uygulama yedekleri almaya olanak sağlamasıdır.
Toplu halde uygulamaları verileri ile yedeklediğinizde sıfırdan kurulum yapsanız dahi TB ile yedeklerinizi geri kurduğunuzda her şey olduğu gibi tekrar yüklenecektir. Mesela; Whatsapp uygulamasını doğrulamanız bile gerekmeden, olduğu gibi tekrar kuracaktır.
Tabii ki kullanabilmemiz için cihazımızın root yetkisine de sahip olması gerekiyor. Full sürümü ve ücretsiz sürümü birbirinden ayıran en önemli özellik ise yedek kurmayı toplu şekilde yaptırmamasıdır. Apk olarak tek tek kendiniz onaylayarak kurulumu gerçekleştiriyorsunuz.

Yedek aldığınız zaman telefonunuzun ana dizinine TitaniumBackup adında bir klasör oluşacaktır. Tüm yedekleriniz tahmin edeceğiniz gibi burada yer alıyor. Bu klasör herhangi bir sebepten dolayı silinirse doğal olarak yedekleriniz de gidecektir. Bu yüzden; dahili hafızanızı sileceğiniz kurulumlarda bu klasörü muhakkak kişisel bilgisayarınıza veya varsa hafıza kartınıza aktarmanızı öneririm. Aksi taktirde sizin için çok önemli yedekleriniz geri dönüşü olmayacak şekilde silinebilir.

Toplu yedekler kısmında "1" veya hiç uygulama göremiyorsanız ana ekrana tekrar gelerek arama kısmında son arananı silip tekrar deneyin.

Nasıl kullanılır?

Başta da bahsettiğim gibi ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümü mevcut. Ben en detaylı şekilde incelemek adına ücretli sürümünün anlatımını yapacağım.

Ekran görüntüleri ile anlatım;

İlk giriş ekranımız bizi karşılıyor

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tek bir uygulama ile ilgileniyorsak bu kısım bizim işimizi görecektir. Burada neler yapılabilir?
Uygulama dondurma-çözdürme
Veri temizleme
Uygulama kaldırma (sistem uygulaması dahil)
Yedekleme

Asıl can alıcı noktamız toplu işlemler bölümü. Burada neler yapılabilir?
Toplu şekilde uygulamalarımızı verileri ile birlikte yedekleme
Alınan yedekleri toplu olarak veriler ile ve verisiz şekilde tekrar kurma
ve daha birden fazla işlemi gerçekleştirebileceğiniz seçenekler.

İndirme Bağlantısı;

Ücretli Sürümü;

Emeğinize sağlık elleriniz dert görmesin.Oldukça yararlı bir paylaşım.Teşekkürler..

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Aaaaaa rootsuz cihaz mı kullanıyorsunuz

Gesendet von meinem Mi Max 2 mit Tapatalk
Üstatım yavaş ,yavaş Jailbreak değil malum ve ayrıca Mac kullandığımdan oğlum geldiğinde yapabileceğim Sömestr tatilinde olur ancak o gelene kadar gerekli araştırmayı yapıp Doneleri topluyorum şimdilik Sadece cihazım unlocked oldu o kadar..:)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Üstatım yavaş ,yavaş Jailbreak değil malum ve ayrıca Mac kullandığımdan oğlum geldiğinde yapabileceğim Sömestr tatilinde olur ancak o gelene kadar gerekli araştırmayı yapıp Doneleri topluyorum şimdilik Sadece cihazım unlocked oldu o kadar..:)
Hocam, BL kilidiniz açıksa işlem zaten bitmiş ve siz en fazla 10 gün sonra Cihaza TWRP atıp, rootlarsınız ... Magisk tavsiyemdir

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Hocam, BL kilidiniz açıksa işlem zaten bitmiş ve siz en fazla 10 gün sonra Cihaza TWRP atıp, rootlarsınız ... Magisk tavsiyemdir

İnşallah sizlerden bu konularda bilgi alacağım..Ve sörfüm daha da eğlenceli olacak...:)

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Hocam adamsınız elinize sağlık

marowak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
burak
Cihazım
redmi note 3
Konular
19
tb ile yedekleme alirken
-online olmayan oyunlarin kayitlarini,
-tarayiciya eklenen yer imlerini ve ayarlarini,
-player ayarlarini vb. yedekliyor mu?

toplu yedek alirken telefonda yuklu olan 50 adet uygulama secmeme ragmen 3 tane yedek aliyor.
telefonun ayarlar kismini (wifi sifreleri, klavye ayarlari, hesaplar vs.) kisminida yedekleyebiliyormuyuz?
twrp deki backup gibi komple sistem yedegini alabiliyormuyuz? (twrp ile aldigim yedekleri geri yuklemede cogu zaman sorunla karsilasiyorum)

Üst Alt