Yardım Root Sonrası Batarya Optimizasyonu

Lord Darx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yalçın
Cihazım
Redmi 8(Olive)
Konular
3
Normalde aynı ayarlar ile kullandığım Redmi8(Olive) cihazım root sonrasında günde 3 defa(1 uzun, 2 kısa) olmak üzere şarja ihtiyaç duyuyor, root öncesinde bir günü rahatça geçiriyordum. Sebebi nedir acaba ? Nasıl düzeltilir bu ?

emrecanzincir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 10 S
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
1
Öncelikle şarjı neyin tükettiğine bakılmalı. Ekran görüntüsü paylaşabilirseniz yardımcı olmaya çalışalım

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Normalde aynı ayarlar ile kullandığım Redmi8(Olive) cihazım root sonrasında günde 3 defa(1 uzun, 2 kısa) olmak üzere şarja ihtiyaç duyuyor, root öncesinde bir günü rahatça geçiriyordum. Sebebi nedir acaba ? Nasıl düzeltilir bu ?

ROOT cihazlar için geçerli yöntem şu şekildedir, Bataryanızı uçak modunda %100 şarj edin rootexplorer gibi bir dosya yöneticisinde Batterystats.bin dosyasını bulun ve silin sistemi yeniden başlatın. Bunu 2-3 haftada bir tekrarlayın hepsi bu kadar.

Lord Darx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yalçın
Cihazım
Redmi 8(Olive)
Konular
3
ROOT cihazlar için geçerli yöntem şu şekildedir, Bataryanızı uçak modunda %100 şarj edin rootexplorer gibi bir dosya yöneticisinde Batterystats.bin dosyasını bulun ve silin sistemi yeniden başlatın. Bunu 2-3 haftada bir tekrarlayın hepsi bu kadar.
Root batarya kalibrasyon uygulamaları çok denedim. Şarjımı 0'a indirip telefonu hiç açmadan 100'e kadar sarj ettim. Şuan ek programlar sayesinde hiçbir arkaplan uygulaması tutmuyorum. Adka plan ağ erişimi gibi şeyleri tamamen kapattım. Ancak hala eskisine nazaran çok hızlı bitiriyor.

AccuBatarry uygulaması yaklaşık 3900MAh batatya ömrümün kaldığını söylemişti.

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Root batarya kalibrasyon uygulamaları çok denedim. Şarjımı 0'a indirip telefonu hiç açmadan 100'e kadar sarj ettim. Şuan ek programlar sayesinde hiçbir arkaplan uygulaması tutmuyorum. Adka plan ağ erişimi gibi şeyleri tamamen kapattım. Ancak hala eskisine nazaran çok hızlı bitiriyor.

AccuBatarry uygulaması yaklaşık 3900MAh batatya ömrümün kaldığını söylemişti.

Bu uygulama değil hocam yapmanız gereken bir işlem, dosya yöneticisinde Batterystats.bin dosyasını bulun ve silin cihazınızı yeniden başlatın 3 gün çinde bataryanın kendine gelmesi gerekiyor bir deneyin derim.

Lord Darx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yalçın
Cihazım
Redmi 8(Olive)
Konular
3
Bu uygulama değil hocam yapmanız gereken bir işlem, dosya yöneticisinde Batterystats.bin dosyasını bulun ve silin cihazınızı yeniden başlatın 3 gün çinde bataryanın kendine gelmesi gerekiyor bir deneyin derim.
Anladım hocam teşekkürler :)

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
sayın hocam, rootsuz cihazlar için bildiğiniz bir yöntem var mı?

edit: gerçi bu yöntemin işe yaramayacağını 2012 yılında xda forumunda yazmışlar.

Son düzenleme:

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180

edit: gerçi bu yöntemin işe yaramayacağını 2012 yılında xda forumunda yazmışlar.

ile kalibre etmek ve yeniden başlatmak
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

XDA'da hangi konunun altına yazmışlar Sony Xperia konusunun altına Sony ile Xiaomi aynı cihazmıdır sizce.? iquique

Son düzenleme:

turkay1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
11T
Konular
29
ile kalibre etmek ve yeniden başlatmak
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

XDA'da hangi konunun altına yazmışlar Sony Xperia konusunun altına Sony ile Xiaomi aynı cihazmıdır sizce.? iquique

Hocam bu batterystats dosyasını silme işlemini kablo bağlı iken mi yapıyoruz

Üst Alt