Rehber Root olmayan cihazlarda sistem uygulamalarını PC ile kaldırma yöntemi (Tüm telefonlarda rootsuz)%100

canakay

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Astsubay
Konular
14
Cihazında root yok ve bazı sistem uygulamalarından rahatsız oluyorsan tam yerine geldin. İhtiyacımız olan şeyler usb kablosu bilgisayar ve telefonunuz :D

UYGULAMA VE DOSYALAR:

(Google Play Store)
ADB driverlar (Pc için)
Minimal ADB ve Fastboot Dosyası (Pc için) --> Portable veya kurulabilir sürüm indirebilirsiniz.(Portable sürüm demek o programı bilgisayara kurmadan kullanabilirsiniz demek oluyor)

NASIL KULLANACAĞIZ?::)

1-Apk Analyzer uygulamasını telefonunuza yükleyin

1.1-ADB driverları bilgisayara kurun.

2-Bilgisayarınıza indirdiğiniz Adb Fastboot dosyasını C diskine kurunuz veya portable klasörü C diskinin ana dizinine atınız. (Zip veya Rar şekilinde gelirse ilk önce RAR ile dosyayı çıkartınız...

2.1-Telefon ayarlarından Geliştirici seçeneklerini açın ve Usb Hata ayıklama seçeneğini aktif edin / Telefon modeline göre geliştirici seçekleri nasıl açıldığına internetten bakabilirsiniz.

3-Usb kablo ile bilgisayarı telefona bağlayın

4-Adb klasörünün içerisindeki Cmd-Here komutunu yönetici olarak çalıştırın.

5-Daha sonra "adb shell" komutunu girin ve enter'a basın. Telefonunuza bir uyarı gelecek uyarıya izin verin adb telefonuna erişebilsin

5.1-Telefonunuzdan yetki verdikten sonra tekrardan adb shell komutunu girin ve $ simgesi gibi bir simge çıktı ise başarılı ilerliyorsunuz.

5.3-Telefondan Apk Analyzer uygulamasını açıp kaldırmak istediğimiz uygulamanın paket ismime bakıyorum ÖRNEK*com.android.google.xxxxxxx*
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

6-Komut satırına " pm uninstall -k --user 0 bir boşluk bırakıp paket ismi" yazıp enter dediğimizde yazdığınız paket silinecektir.

NOT: Yaşanabilecek olumsuzluklar bana ve Miui Türkiye sitesine ait değildir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Samsung da işe yarar mı bu acaba

mevo011

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mevlüt
Cihazım
redmi note 8
Konular
6
konusunu açmıştım ben bugun miui için

canakay

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Astsubay
Konular
14

omorfulis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
osman
Cihazım
redmi note 11 s
Konular
1
aynı komutlarla host dosyasını silmek istiyorum read only diyor bunu nasııl aktif edeceğiz

Üst Alt