Soru Root Olayı Bu Kadar Karışık Mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sipahiysn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
47
Arkdaşlar pc konusunda bayağı tecrübeliyimdir ancak bu root, flash vs ne diyorsanız artık bunun neden hiçbir rehberi yok. Ana başlıklarda root nasıl atılır demiş ama rootun ne demek olduğu ne işe yaradığı bile açıklanmamış. Bootloader vs bunların ne olduğu belli değil. Sizden rica ediyorum birisi açıklayabilir mi? :D

Rom, root, levander, bootloader, fastboot, flash bunlar nedir? Bu kadar karmaşık olmasa gerek diye düşünüyorum :D

Redmi note 7 anasayfasında Rom - Oxygen OS Android 11 PORT Redmi Note 7 şu var mesela ben bunu nasıl kurarım. Bu sürüm stabil midir? Güvenli midir? Türkçe midir? Hiçbir bilgim yok :D Yardımcı olursanız sevinirim.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
14
Google amcaya sorsan hepsinin cevabını alırdın. Ayrıca forumda bin tane konu var bunlarla ilgili.
Araştırmaya üşendin sanırım.

sipahiysn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
47
Pek vaktim yok malesef.

Twrp ile rom yüklerken bootloader vs açmaya gerek yok mu? Yani direkt o attığım linkteki romu twrp ile bilgilerim silinmeden yükleyebilir miyim?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
sipahiysn, Önemli ipuçları bölümünde sorunsuz rom yükleme anlatımı ve videosu mevcut, bu dediklerinizin hiç biri mümkün değil...

sipahiysn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
47
İnsan bilmediğinden korkar sözü doğrudur illa ki vakit harcayarak öğrenilir ama bir değil bir çok adımlı bir işlem öğrenmesi en aşağı 1 günü alacak gibi duruyor çünkü bu konuda sıfır bilgiye sahibim. Bu kadar vakit alıcı olmasını dediğim gibi beklemezdim, çabalarınız için teşekkürler ama vazgeçtim :) O kadar vakit ayıramam malesef.. moustache~~

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt