Soru Root gizleme

M3lih3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
Mi band 3
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
bilmiyorum
Telefon Modeli
s6 edge
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Telefonuma IMEI repair yapıldı. Bu işlemden sonra bazı uygulamalara girişte sorun yaşamaya başladım. Root gizleme işlemi yapmak istedim ancak telefonuma magisk benzeri bir uygulama yüklenmemişti. Ekstra olarak uygulamalar listesinde sadece ANT Radio Service ve ANT+ Plugins Service yüklüydü. Önce suhide uygulamasını indirdim. Root supersu ile atılmadığından dolayı olmadı sanırım. Daha sonra magiskin kendi sitesinden uygulamayı indirdim ama kurulumu sırasında hata verdi. Sanırım twrp ile kurmam gerekiyormuş. Bu konularla ilgili çok bilgi sahibi olmayan biri olarak iki şey sormak istiyorum: 1-) Büyük ihtimalle telefonuma Magisk ile işlem yapılmamış. Yine de magisk ile root gizleme yapabilir miyim, suhidedaki gibi bir durum olur mu ? 2-)Twrp ile bu işlemi yapmayı denesem IMEI numarama vs herhangi bir zarar verme ihtimalim var mı ?

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
Sorun romdan kaynaklanıyor. Bazı romlarda bir tür magisk önyüklemesi var. Siz hiç magisk kurmasanız bile root olarak algılanıyor.
Sorularınıza gelirsek, magisk hide magisk yüklenmeden yapılamaz, siz magisk yükleyip yapsanız bile rootu farkeden uygulama gene fark edecektir işe yaramaz yani.
İkinci sorduğunuz ise, twrp ile yapılan işlemlerde IMEI ye pek bir şey olmaz.
Twrp üzerinden stock bir rom yüklerseniz sorun çözülecektir.

Oyla:

M3lih3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
Mi band 3
Konular
1
Sorun romdan kaynaklanıyor. Bazı romlarda bir tür magisk önyüklemesi var. Siz hiç magisk kurmasanız bile root olarak algılanıyor.
Sorularınıza gelirsek, magisk hide magisk yüklenmeden yapılamaz, siz magisk yükleyip yapsanız bile rootu farkeden uygulama gene fark edecektir işe yaramaz yani.
İkinci sorduğunuz ise, twrp ile yapılan işlemlerde IMEI ye pek bir şey olmaz.
Twrp üzerinden stock bir rom yüklerseniz sorun çözülecektir.
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Benim ilk kısımda bahsetmek istediğim magisk yüklemeden magisk hide yapmak değildi. Suhide uygulamasını denediğimde root işlemi supersu ile yapılmadığından işe yaramamıştı. Aynı durum magiskte de yaşanır mı demek istedim. IMEI repair işlemi hangi yöntemle, hangi uygulama aracılığı ile yapıldı pek bilmiyorum. Magisk ile yapılmamış olabilir. Dediğim gibi ekstra olarak sadece ANT Radio Service uygulamaları vardı.

Oyla:
Üst Alt