Soru Root Atmadan Önce Bootloader Kilit Açma ve Öncesinde Yedekleme

Bahadige

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Merhaba,
Telefonuma root atılmasını istiyorum. Bunun öncesinde bootloader kilidinin açılmasının zorunlu olduğunu internette okudum. Bootloader kilidini açmadan önce de mutlak suretle yedek alınmalı bilgisini yine internetten öğrendim. Altı üstü telefondan açtığım Youtube ve benzeri uygulamaları çocuklar arabada izleyebilsinler diye bunca şeyi öğrenip, bootloader kilit onayı için 7 gün bekleyip, telefon kurdu olmak zorunda mıyız?
1) Bunları ücreti mukabilinde İstanbul 'da yapacak bir kişi yada kuruluş var mı?
2) Böyle bir kuruluş yada şahıs yoksa yukarıda öğrendiğim ve özetlediğim bilgiler doğru mu?
Youtube üzerinden video izleyip, bilgisayara programlar yükleyip, acaba sonucu ne olacak diye dualar edip bu işi kendimiz yapmak zorunda mıyız? Keza ben bu işlere ne ilgiliyim, ne de öğrenmek istiyorum...
Bana yardımcı olacak ve telefon numarasını buradan yazacak bir Allah kulu var mıdır acaba?
Teşekkürler...

Mesut Aktaş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Siz tam olarak ne yapmak istiyorsunuz ?

Oyla:

Bahadige

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Siz tam olarak ne yapmak istiyorsunuz ?
Mesut Bey merhaba,
Aracımdaki ekrana telefonun ekranını aktarabilmek, bunun sonucunda da Youtube gibi uygulamaların üzerinden videolar açıp, seyahat esnasında çocuklara izletebilmek arzusundayım. Aksi durumda araçla uzun seyahatler sıkıntı oluyor. Malumunuzdur belki Android Auto Youtube üzerinden video açmayı sürücü açısından güvenli bulmadığından mıdır nedir buna müsaade etmiyor. Bir kaç apk indirdim filan ama olmadı veya ben beceremedim.
Telefonun ekranını aracın ekranına yansıtmanın yolunu internette yüzeysel araştırdığımda bunun yolunun telefonu rootlamadan olamayacağı bilgisine ulaştım. Telefonu rootlamak için bootloader kilidini açmak gerekirmiş Xiaomi cihazlarda ve bu kilidi açmadan önce de mutlaka yedek alın, çünkü telefon sıfırlanır gibi bir yazı okudum. Özetle istediğim şey araç ekranına telefonu yansıtmak ve böylece seyahat esnasında telefon üzerinden Youtube izleyebilmektir.
Böyle şeylerle çok ilgili biri de sayılmam. Tüm hikayem bu kadar...

Oyla:
Üst Alt