Çözüldü Roma Magisk modülü dahil etmek

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
Saygıdeğer hocalarım, değerli arkadaşlarım.

Gerek forumu inceleye inceleye, gerek ledeolevent hocamın yardımları ve öğretileri sonucu bir rom çıkartıyorum.

Ama büyük bir sorunum var.
Romun zip dosyasına magisk i dahil ettim update-script dosyasına da gerekli kodları ekledim. Rom kurulduktan sonra magisk23.0' ı da kendi kuruyor.
Ancak ben birkaç magisk modülünü de roma kurulum sırasında dahil etsin istiyorum ama nasıl yaparım bilmiyorum.

Ayrıca Microg, YouTube Vanced ve YouTube music i de dahil edeyim istedim ancak data-app e de atsam, System-app yada System-privapp yine de kurulu gelmedi o konuda da uzman bilgisine desteğine ihtiyacım var.

Modüller ;
Audio modification Library
Dolby Atmos
Şimdiden destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Saygıdeğer hocalarım, değerli arkadaşlarım.

Gerek forumu inceleye inceleye, gerek ledeolevent hocamın yardımları ve öğretileri sonucu bir rom çıkartıyorum.

Ama büyük bir sorunum var.
Romun zip dosyasına magisk i dahil ettim update-script dosyasına da gerekli kodları ekledim. Rom kurulduktan sonra magisk23.0' ı da kendi kuruyor.
Ancak ben birkaç magisk modülünü de roma kurulum sırasında dahil etsin istiyorum ama nasıl yaparım bilmiyorum.

Ayrıca Microg, YouTube Vanced ve YouTube music i de dahil edeyim istedim ancak data-app e de atsam, System-app yada System-privapp yine de kurulu gelmedi o konuda da uzman bilgisine desteğine ihtiyacım var.

Modüller ;
Audio modification Library
Dolby Atmos
Şimdiden destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Yanlış anlamadıysam rom yaptınız, hangi cihaz için rom yaptınız.?
bunu neden sordum cihazın bölme durumunu bilmek gerekiyor, tek bölmeli cihazda stok boot.img dosyasını magisk yamalı boot.img dosyasına dönüştürebilirsiniz, ancak cihaz çift bölmeli ise çift bölmeli cihazlarda bu işlemi yapmak oldukça zordur.

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
Yanlış anlamadıysam rom yaptınız, hangi cihaz için rom yaptınız.?
bunu neden sordum cihazın bölme durumunu bilmek gerekiyor, tek bölmeli cihazda stok boot.img dosyasını magisk yamalı boot.img dosyasına dönüştürebilirsiniz, ancak cihaz çift bölmeli ise çift bölmeli cihazlarda bu işlemi yapmak oldukça zordur.
Poco x3 NFC Surya cihazı için rom yapıyorum üstadım. Boot ve vendor.img leri patchledim. CRB ve Batchapktool 3.7.9 donator sürümü kullanıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Meta-INF dosyama bunları ekledim. Aşağıdaki kodları da Updater-Script dosyama eklediğimde magisk ve busybox' ı cihaza sorunsuz kuruyor.

Kod:
ui_print("Installation busybox...");
package_extract_file("META-INF/com/mp/busybox", "/tmp/busybox");
run_program("/system/bin/chmod", "777", "/tmp/busybox");

ui_print("Mounting partitions...");
run_program("/tmp/busybox", "mount", "/cache");
run_program("/tmp/busybox", "mount", "/cust");

ui_print("Wiping partitions...");
run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/cust");
run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/data/dalvik-cache");

ui_print("Installation scripts...");
run_program("/tmp/busybox", "mkdir", "/tmp/miui_pro_scripts");
package_extract_file("META-INF/com/mp/miui_pro_scripts/miui_pro_scripts", "/tmp/miui_pro_scripts/miui_pro_scripts");
run_program("/tmp/busybox", "unzip", "/tmp/miui_pro_scripts/miui_pro_scripts", "-d", "/tmp/miui_pro_scripts");
run_program("/tmp/busybox", "sh", "/tmp/miui_pro_scripts/scripts.sh");

ui_print("Installation root...");
run_program("/tmp/busybox", "mkdir", "/tmp/miui_pro_root");
package_extract_file("META-INF/com/mp/miui_pro_root/miui_pro_root", "/tmp/miui_pro_root/miui_pro_root");
run_program("/tmp/busybox", "unzip", "/tmp/miui_pro_root/miui_pro_root", "META-INF/com/google/android/*", "-d", "/tmp/miui_pro_root");
run_program("/tmp/busybox", "sh", "/tmp/miui_pro_root/META-INF/com/google/android/update-binary", "dummy", "1", "/tmp/miui_pro_root/miui_pro_root");

ui_print("Cleaning...");
run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/tmp/busybox");
run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/tmp/miui_pro_scripts");
run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/tmp/miui_pro_root");

Benim istediğim ise magisk in haricinde birkaç magisk modülünü de cihaza kurması üstadım.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    2,9 KB · Görüntüleme: 7

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Poco x3 NFC Surya cihazı için rom yapıyorum üstadım. Boot ve vendor.img leri patchledim. CRB ve Batchapktool 3.7.9 donator sürümü kullanıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Meta-INF dosyama bunları ekledim. Aşağıdaki kodları da Updater-Script dosyama eklediğimde magisk ve busybox' ı cihaza sorunsuz kuruyor.

Kod:
ui_print("Installation busybox...");
package_extract_file("META-INF/com/mp/busybox", "/tmp/busybox");
run_program("/system/bin/chmod", "777", "/tmp/busybox");

ui_print("Mounting partitions...");
run_program("/tmp/busybox", "mount", "/cache");
run_program("/tmp/busybox", "mount", "/cust");

ui_print("Wiping partitions...");
run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/cust");
run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/data/dalvik-cache");

ui_print("Installation scripts...");
run_program("/tmp/busybox", "mkdir", "/tmp/miui_pro_scripts");
package_extract_file("META-INF/com/mp/miui_pro_scripts/miui_pro_scripts", "/tmp/miui_pro_scripts/miui_pro_scripts");
run_program("/tmp/busybox", "unzip", "/tmp/miui_pro_scripts/miui_pro_scripts", "-d", "/tmp/miui_pro_scripts");
run_program("/tmp/busybox", "sh", "/tmp/miui_pro_scripts/scripts.sh");

ui_print("Installation root...");
run_program("/tmp/busybox", "mkdir", "/tmp/miui_pro_root");
package_extract_file("META-INF/com/mp/miui_pro_root/miui_pro_root", "/tmp/miui_pro_root/miui_pro_root");
run_program("/tmp/busybox", "unzip", "/tmp/miui_pro_root/miui_pro_root", "META-INF/com/google/android/*", "-d", "/tmp/miui_pro_root");
run_program("/tmp/busybox", "sh", "/tmp/miui_pro_root/META-INF/com/google/android/update-binary", "dummy", "1", "/tmp/miui_pro_root/miui_pro_root");

ui_print("Cleaning...");
run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/tmp/busybox");
run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/tmp/miui_pro_scripts");
run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/tmp/miui_pro_root");

Benim istediğim ise magisk in haricinde birkaç magisk modülünü de cihaza kurması üstadım.

Burada bir sorun görünmüyor zaten, cihazı bilmiyorum bilmediğim için sadece fikir verebilirim, A/B çift bölümlü ise her iki bölümde de scripleri denemek lazım ya da ayrı bir menü içine atıp kurulumu kullanıcıya bırakmak.

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
Burada bir sorun görünmüyor zaten, cihazı bilmiyorum bilmediğim için sadece fikir verebilirim, A/B çift bölümlü ise her iki bölümde de scripleri denemek lazım ya da ayrı bir menü içine atıp kurulumu kullanıcıya bırakmak.
Hocam benim cihazı kullananlar o konuda biraz sıkıntılı :) o yüzden kullanıcıya bırakmak istemiyorum. Bu kez benim başımın etini yiyecekler :D Biraz armut piş ağzıma düş tayfa diyeyim sen çok çok iyi anlarsın.

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Hocam benim cihazı kullananlar o konuda biraz sıkıntılı :) o yüzden kullanıcıya bırakmak istemiyorum. Bu kez benim başımın etini yiyecekler :D Biraz armut piş ağzıma düş tayfa diyeyim sen çok çok iyi anlarsın.
Çok çok haklısın ama yapacak fazla birşey yok önyüklemede olmuyorsa fastboot aracılığı ile yapman gerekecek bu da şimdiki cihazlarda deveye hendek atlatmak gibi bir şey. 😉🙂

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
Çok çok haklısın ama yapacak fazla birşey yok önyüklemede olmuyorsa fastboot aracılığı ile yapman gerekecek bu da şimdiki cihazlarda deveye hendek atlatmak gibi bir şey. 😉🙂
Valla günde 8-9 kere değişiklik yapıp yüklüyorum cihaza artık. Bakalım bulabilecek miyim

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Valla günde 8-9 kere değişiklik yapıp yüklüyorum cihaza artık. Bakalım bulabilecek miyim
hocam uğraşmayın yetkili servise sorun cihaz hangi bölümde önyükleme yapıyor cihazı tanımadığım için sadece fikir verebiliyorum afaki şeylerle bir yanlışa neden olmak istemem.

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
hocam uğraşmayın yetkili servise sorun cihaz hangi bölümde önyükleme yapıyor cihazı tanımadığım için sadece fikir verebiliyorum afaki şeylerle bir yanlışa neden olmak istemem.
Çok teşekkür ederim hocam

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
Tekrardan merhaba,

konuya güncelleme getireyim istedim. Aşağıdaki kodlar ile modül kurulumunu gerçekleştirebildim.
Öncelikle installer.sh adında bir dosya oluşturdum.
kodları aşağıdaki gibidir.
Kod:
#!/system/bin/sh
rm -rf /data/data/pl.zdunex25.updater/*
rm -rf /data/system/package_cache/*
rm -rf /data/resource-cache/*
rm -rf /cust/*
mkdir -p /data/adb/modules
cp -r /tmp/KurulacakModülAdı/* /data/adb/modules
cp -r /tmp/KurulacakModülAdı/* /data/adb/modules
Sonrasında ise Modül dosyalarımı toparlayıp Updater-Script dosyama aşağıdaki kodları ekledim.

Kod:
run_program("/system/bin/mount", "/cust");
ui_print("Kurulum yapiliyor");
run_program("/system/bin/mkdir", "-p", "/tmp/Moduladi");
package_extract_file("META-INF/com/miui/Moduladi.zip", "/tmp/Moduladi.zip");
run_program("/system/bin/unzip", "-o", "/tmp/Moduladi.zip", "-d", "/tmp/Moduladi");
package_extract_file("META-INF/com/miui/installer.sh", "/tmp/installer.sh");
run_program("/system/bin/sh", "/tmp/installer.sh");

İhtiyacı olanlar için kaynak kodlarını buraya da eklemek istedim. Herkese iyi forumlar dilerim :)

Üst Alt