Yardım Rom Yükleyemiyorum

• Konbuyu başlatan maTR
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 12
  • Görüntüleme 902

maTR

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asd
Cihazım
dsa
Konular
2
Selamın Aleyküm Cümleten....

elimde bir adet highscreen max 3 isimli bir cihaz var bu cihaza 3 gündür sabah akşam uğraşıyorum hiçbir şekilde rom yükleyemedim bootloader kilidi açtım,fastboot ile flashlamaya çalışıyorum herşey tamam fakat sorun şu;
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

30-40 dk bile beklediğim oldu başka romlarda cihaz arm64 mimarisi indirdiğim romlar arm64ab rom uygulamadan bakmıştım;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

durum bu şekilde elimde telefon tuttuğum fotoyu biraz önce çektim hala beklemekteyim.... herkese şimdiden teşekkürler

hasankasabara

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 10
Meslek
İç Güvenlik
Konular
47
normal stock rom dan mı geçiş yapıyorsunuz havoc os romuna eğer dediğim gibi geçiş yapıyor iseniz wipe data yapmanız lazım yada gapps paketini uygun olanı indirmeniz lazım

maTR

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asd
Cihazım
dsa
Konular
2
normal stock rom dan mı geçiş yapıyorsunuz havoc os romuna eğer dediğim gibi geçiş yapıyor iseniz wipe data yapmanız lazım yada gapps paketini uygun olanı indirmeniz lazım
aynen normal stock romdan geçiş yapıyorum wifisi arızalı twrp bulamadım bu cihaza göre wipe data dediğiniz işlemi recovery menü üzerinden nasıl yapabilirim?

hasankasabara

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 10
Meslek
İç Güvenlik
Konular
47
aynen normal stock romdan geçiş yapıyorum wifisi arızalı twrp bulamadım bu cihaza göre wipe data dediğiniz işlemi recovery menü üzerinden nasıl yapabilirim?
hocam
şimdi hocam havoc os romunu kurarken hangi recoveryden kurulum yaptınız ? öncelikle bunu sorayım

maTR

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asd
Cihazım
dsa
Konular
2
hocam

şimdi hocam havoc os romunu kurarken hangi recoveryden kurulum yaptınız ? öncelikle bunu sorayım
bu işlerde yeniyim hocam indirdiğim sürüm şu; Havoc-OS-v3.1-20200202-ARM64A-GSI bu cihaza göre olduğunu düşünerek indirdim fastboot flash system Havoc-OS-v3.1-20200202-ARM64A-GSI olarak yazdırdım

hasankasabara

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 10
Meslek
İç Güvenlik
Konular
47
bu işlerde yeniyim hocam indirdiğim sürüm şu; Havoc-OS-v3.1-20200202-ARM64A-GSI bu cihaza göre olduğunu düşünerek indirdim fastboot flash system Havoc-OS-v3.1-20200202-ARM64A-GSI olarak yazdırdım
hocam oMn
hocam sizin telefonunuz ile pek bir konu bulunmadığından dolayı şimdi ne desem boş olacak ama elimde max 2 için twrp var max 3 için twrp bulunmuyor önceden mediatek bir cihazım vardı telefona uygun twrp bulamadım kullandığım cihazın bir alt seviyedinde olan cihaza uygun twrpler vardı bende şansımı deneyim dedim alt cihaza uygun olan twrpyi kurdum kendi cihazıma ve sorunsuz şekilde açtı şimdi sizi riske atmak da istemiyorum max 2 için twrp elimde mevcut isterseniz verebilirim

maTR

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asd
Cihazım
dsa
Konular
2
hocam oMn

hocam sizin telefonunuz ile pek bir konu bulunmadığından dolayı şimdi ne desem boş olacak ama elimde max 2 için twrp var max 3 için twrp bulunmuyor önceden mediatek bir cihazım vardı telefona uygun twrp bulamadım kullandığım cihazın bir alt seviyedinde olan cihaza uygun twrpler vardı bende şansımı deneyim dedim alt cihaza uygun olan twrpyi kurdum kendi cihazıma ve sorunsuz şekilde açtı şimdi sizi riske atmak da istemiyorum max 2 için twrp elimde mevcut isterseniz verebilirim
hiç sorun değil stock romu indirmiştim zaten verin deneyeyim birde nasıl boot ediceğimi söylerseniz çok çok sevinirim dünden beri uyumuyorum şu telefonu yapacağım diye unutmaya başladım yavaş yavaş...

hasankasabara

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 10
Meslek
İç Güvenlik
Konular
47
hocam oMn

hocam birde telefonu
hiç sorun değil stock romu indirmiştim zaten verin deneyeyim birde nasıl boot ediceğimi söylerseniz çok çok sevinirim dünden beri uyumuyorum şu telefonu yapacağım diye unutmaya başladım yavaş yavaş...
hocam bence hiç kurcalamayın cihazınız mediatek bir cihaz custom rom filan fazla bulunmaz o sorumluluğu üstlenmek istemiyorum açıkçası flaş tool üzerinden en iyisi stock rom kurun kafanız rahat olsun gsi romlada pek fazla güven olmaz bu gibi romlarda selinuxu serbest bırakma gibi birşey var her neyse dediğim gibi cihaza zarar vermeden stock rom kurun derim

maTR

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asd
Cihazım
dsa
Konular
2
hocam birde telefonu

hocam bence hiç kurcalamayın cihazınız mediatek bir cihaz custom rom filan fazla bulunmaz o sorumluluğu üstlenmek istemiyorum açıkçası flaş tool üzerinden en iyisi stock rom kurun kafanız rahat olsun gsi romlada pek fazla güven olmaz bu gibi romlarda selinuxu serbest bırakma gibi birşey var her neyse dediğim gibi cihaza zarar vermeden stock rom kurun derim
yok hocam stock romla uğraşamam ben zaten sorumluluk üstleniyorsunuz ki siz ben kendim istiyorum dolayısıyla sizde sorumluluk kalmıyor birşey olursa sorumlusu benim :)

hasankasabara

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 10
Meslek
İç Güvenlik
Konular
47
yok hocam stock romla uğraşamam ben zaten sorumluluk üstleniyorsunuz ki siz ben kendim istiyorum dolayısıyla sizde sorumluluk kalmıyor birşey olursa sorumlusu benim :)
peki kardeşim nasıl istersen günah benden gitti ozmn sana vereceğim twrp linkini indir rardan çıkart ikinci bir link daha vericem onu da indir .
1.
şunu indir rardan çıkart recovery.img dosyasını adb tools klasörüne atın

2.

3. telefonu kapatıp ses kısma ve güç tuşuna basarak fastboot ekranına gelin usb kablosu kullanarak telefonu pcye bağlayın adb tools klasöründe recovery.img olacak en üstte verdiğim linkteki recoveryi adb tools içine atın CMD ekranını adb klasörünün içinde açın sırasıyla şu kodları yazın
1. fastboot devices
2.fastboot oem unlock (başarısız olursa fastboot flashing unlock ) yazın .
3.fastboot flash recovery recovery.img
4.fastboot boot recovery.img
bu işlemleri yapıp geri dönüş yapın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

kardeşim bence fazla kurcalama derim bak bunu ikinci söyleyişim telefondan memnun değilsen eğer değiştirmeni öneririm yapacağının tek bir hata telefonunu kullanılmaz bir hale getirebilir

Üst Alt