Soru Rom Yükleyemiyorum

Daredevil67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Can
Cihazım
Mi A2/6X
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Mi 6X cihazıma miuı 13 rom yükledim fakat beğenmedim.
Eski roma dönmek için orange foxtan format data yaptım fakat bu sefer ne bilgisayar cihazı görüyor ne de telefon otg usb belleği. Yani cihaza rom atmanın farklı şekilleri var mı?
Bilgisayarda telefonu taktığımda hiç hareketlilik olmuyor. bu şekilde gözüküyor

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Edit: Yardımlarınız için teşekkürler fakat bugün yine bi telefoncuya götürdüm o da bu işleri iyi biliyordu okutamadı pc sine. Şarj soketi bozuktur belki diye onu değiştirdi fakat yine sonuç alamadı. Büyük ihtimalle anakart sıkıntılı dedi. Yapamadık telefonu dahili depolamasına zip dosyasını atabilsek kurulur yüksek ihtimalle miuı da atamıyoruz işte

Son düzenleme:

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Eski roma dönmek için orange foxtan format data yaptım fakat bu sefer ne bilgisayar cihazı görüyor ne de telefon otg usb belleği. Yani cihaza rom atmanın farklı şekilleri var mı?

Sadece format data yaparak temizlik yaptıysanız, 4 wipe yaparak temizleme işlemi de yapın, cihazı recovery modunda yeniden başlatın ve cihazı pc ye öyle bağlayın. Düzelmezse aşağıdaki linkten driverları indirip farklı bir port üzerinden cihazı bağlayın.

Oyla:

Daredevil67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Can
Cihazım
Mi A2/6X
Meslek
Öğrenci
Konular
2
USB ADB yükle görür
Hocam dediğinizi yaptım fakat değişen bir şey olmadı. Ayrıca izlediğim videolarda other devices olarak gözüküyor pc ye bağlanan telefonlar. benim pc de hiç bir hareketlilik yok. Yazılımcı bir abiye götürdüm o da pc ye okutamamış benim telefonu.

Oyla:

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
buradan Xiaomi USB Drivers (qualcomm snapdragon device) olanı indirin

daha sonra aygıt yöneticisinde gördüğünüz adb device hatalı diyor ya
ona sağ tıklayıp sürücüyü değiştireceksiniz
bu indirdiğiniz sürücüdeki disketi gösterin
sorun çözülür

Oyla:

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Orange Fox Recovery'yi açın. Menü seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada Mount seçeneğine tıklayın. Enable MTP deyin. Eğer burada Data işaretli değilse Data'yı işaretleyin. Enable MTP kısmını tekrar kapatıp açın. Birde böyle deneyin bakalım bir sonuç elde edecek misiniz?

Oyla:

Daredevil67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Can
Cihazım
Mi A2/6X
Meslek
Öğrenci
Konular
2
buradan Xiaomi USB Drivers (qualcomm snapdragon device) olanı indirin

daha sonra aygıt yöneticisinde gördüğünüz adb device hatalı diyor ya
ona sağ tıklayıp sürücüyü değiştireceksiniz
bu indirdiğiniz sürücüdeki disketi gösterin
sorun çözülür
Hocam dediğinizi yaptım bir şey değişti mi emin değilim ayrıca böyle bir sorun var

Oyla:

Daredevil67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Can
Cihazım
Mi A2/6X
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Orange Fox Recovery'yi açın. Menü seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada Mount seçeneğine tıklayın. Enable MTP deyin. Eğer burada Data işaretli değilse Data'yı işaretleyin. Enable MTP kısmını tekrar kapatıp açın. Birde böyle deneyin bakalım bir sonuç elde edecek misiniz?
yardımlarınız için teşekkürler fakat bugün yine bi telefoncuya götürdüm o da bu işleri iyi biliyordu okutamadı pc sine. Şarj soketi bozuktur belki diye onu değiştirdi fakat yine sonuç alamadı. Büyük ihtimalle anakart sıkıntılı dedi. Yapamadık telefonu

Oyla:

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
130

Edit: Yardımlarınız için teşekkürler fakat bugün yine bi telefoncuya götürdüm o da bu işleri iyi biliyordu okutamadı pc sine. Şarj soketi bozuktur belki diye onu değiştirdi fakat yine sonuç alamadı. Büyük ihtimalle anakart sıkıntılı dedi. Yapamadık telefonu dahili depolamasına zip dosyasını atabilsek kurulur yüksek ihtimalle miuı da atamıyoruz işte
Bir yerden micro SD kart alın ve onun büyük bir kap gibi birşeyi olacak o kabın içine SD kartı takın ve laptop varsa onu laptop'a takın ve içine rom dosyası atın attıktan sonra kaptaki micro SD kartı çıkarıp cihaza takın ve romu yükleyin

Oyla:

Daredevil67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Can
Cihazım
Mi A2/6X
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Bir yerden micro SD kart alın ve onun büyük bir kap gibi birşeyi olacak o kabın içine SD kartı takın ve laptop varsa onu laptop'a takın ve içine rom dosyası atın attıktan sonra kaptaki micro SD kartı çıkarıp cihaza takın ve romu yükleyin
Hocam keşke cihazda sd kart takma yeri olsa. Redmi note 7 cihazımda onu yapıyordum fakat mi A2/6X de yok sd kart girişi

Oyla:
Üst Alt