Çözüldü Rom yükleyecem ama sorularım var

1yusufreizz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Ali
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
16
Merhabalar. Sonunda rom yüklemeye karar verdim ama birkaç sorum olacak. Öncelikle bl kilidini açıp twrp yüklemem gerektiğini biliyorum. 1. Root atmam gerekli mi?
2. Twrp yüklerken kendi Android sürümümü seçmem gerekiyor değil mi?
3. Orangefox twrp ile recovery arasında ne fark var? Ikisiyle de rom yükleme işlemi yapılabilir mi
4. Rom dosyalarına baktığımda android pie falan yazıyor bu romu yüklediğim de android9 yüklü bir rom mu olacak yoksa telefondaki Android sürümüne göre mi rom indireceğim?

Kusura bakmayın ilk defa kuracağım için aklımdaki soruları temize çıkarmak istiyorum cevap verenlere şimdiden teşekkürler :)

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
1) root atman gerekmiyor.
2) tek tuş twrp aracını kullanmanı tavsiye ederim.
3) hiç farklı bir twrp kullanmadım
4)kendi android sürümüne uygun android sürümü kurmayacaksın o kurduğunda hangi sürüm olacağını söyler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynı zamanda anti rollback kontrolü yapmanı öneririm eğer sonuç anti=4 ise sürüm düşürmede brick kaçınılmazdır.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
4)kendi android sürümüne uygun android sürümü kurmayacaksın o kurduğunda hangi sürüm olacağını söyler

Aynı zamanda anti rollback kontrolü yapmanı öneririm eğer sonuç anti=4 ise sürüm düşürmede brick kaçınılmazdır.
Ek olarak konu linki

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Merhabalar. Sonunda rom yüklemeye karar verdim ama birkaç sorum olacak. Öncelikle bl kilidini açıp twrp yüklemem gerektiğini biliyorum. 1. Root atmam gerekli mi?
2. Twrp yüklerken kendi Android sürümümü seçmem gerekiyor değil mi?
3. Orangefox twrp ile recovery arasında ne fark var? Ikisiyle de rom yükleme işlemi yapılabilir mi
4. Rom dosyalarına baktığımda android pie falan yazıyor bu romu yüklediğim de android9 yüklü bir rom mu olacak yoksa telefondaki Android sürümüne göre mi rom indireceğim?

Kusura bakmayın ilk defa kuracağım için aklımdaki soruları temize çıkarmak istiyorum cevap verenlere şimdiden teşekkürler :)
Hocam 3. Sorunuza gelecek olursak ikisiyle de Rom yükleme işlemi yapılabilir. Hemen hemen aynı işleri görürler Orange Fox bir tür Custom TWRP'dir...Bazı cihazlarda TWRP ile hatalar oluşuyor, Orange Fox bu konuda daha başarılıdır sıfıra yakın hata dönüşünü alırsınız, örnek verecek olursak 9T Pro/ K20 Pro...

Orange Fox'un
MIUI OTA desteği ve Magisk Manager erişimi başlıca öne çıkan özellikleri denebilir.
Ayrıca daha modern arayüzü sayesinde özelleştirmeler yapabilirsiniz. Çok daha iyi kullanıcı deneyimi yaşatır.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Konuyla bağlantılı olarak bir soru da ben sormak isterim. ROM yüklemek için telefonu bilgisayara USB 3.0 girişinden bağlamak sorun oluşturabiliyor mu? USB 2.0 girişini mi kullanmalıyız? Bir yerlerde böyle bir şey okuduğumu hatırlıyorum.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Konuyla bağlantılı olarak bir soru da ben sormak isterim. ROM yüklemek için telefonu bilgisayara USB 3.0 girişinden bağlamak sorun oluşturabiliyor mu? USB 2.0 girişini mi kullanmalıyız? Bir yerlerde böyle bir şey okuduğumu hatırlıyorum.

Fastboot rom yüklerken hata verirse USB 2.0 kullanın. Diğer türlü rom/zip dosyasını telefona kopyalarken farketmez

1yusufreizz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Ali
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
16
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Hocam öncelikle hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim. Anti rollback yaptım hiçbir sayı çıkmadı normal yani verdiğiniz linkten baktığıma göre. 4. soru cevabında anladığım şu, rom yanında yazan android sürümüyle beraber kuruluyor değil mi ?

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Hocam öncelikle hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim. Anti rollback yaptım hiçbir sayı çıkmadı normal yani verdiğiniz linkten baktığıma göre. 4. soru cevabında anladığım şu, rom yanında yazan android sürümüyle beraber kuruluyor değil mi ?
Evet hocam.

1yusufreizz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Ali
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
16
Hocam kusura bakmayın ama bir kaç şey daha sormak zorundayım. BL kilidini 1 hafta beklemeden hemen şimdi açtım bu bir sorun çıkarır mı? Ayrıca her şeyin silinmesini bekledim ama hiçbir şey silinmeden kilit açıldı. Birde redmi 5 plus için twrp yi nasıl kalıcı yapabilirim? Tek tuşla twrp yüklesem kalıcı olur mu otomatik olarak. ve en hızlı ve performans olarak en iyi olan bir rom önerir misiniz bana. Şimdiden çok teşekkürler çok soru sordum kusura bakmayın tekrardan.

Hocam kusura bakmayın ama bir kaç şey daha sormak zorundayım. BL kilidini 1 hafta beklemeden hemen şimdi açtım bu bir sorun çıkarır mı? Ayrıca her şeyin silinmesini bekledim ama hiçbir şey silinmeden kilit açıldı. Birde redmi 5 plus için twrp yi nasıl kalıcı yapabilirim? Tek tuşla twrp yüklesem kalıcı olur mu otomatik olarak. ve en hızlı ve performans olarak en iyi olan bir rom önerir misiniz bana. Şimdiden çok teşekkürler çok soru sordum kusura bakmayın tekrardan.
Birde kernel flaşlama falan diyolar o nedir?

Son düzenleme:
Üst Alt