Yardım ROM Yüklersem garantiden çıkar mı?

ilkerilyas_

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İlker İlyas
Cihazım
Redmi Note 9
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.0.8
Telefon Modeli
Redmi Note 9
Bootloader Kilidi
Açık
Aşağıdaki siteden rom yüklersem garantiden çıkar mı?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
ilkerilyas_,

Merhaba
Garantili İse Başka Resmi Roma Geçerseniz Evet Çıkar Ondan Önce Cihazlarınızın Bootloader Kilidini Açmanız Gerek
Garantili Olan Telefonlar Bu İşlemden Sonra Garanti Dışı Kalacaktır.Bu İşlemden Sonra Telefon Bozulacak Kullanılamayacak Anlamına Gelmez.
Eğer İlerde Donanımsal Bir Sorun Olursa.Servise Göndermeden Bootloader Kilidini 10 Saniyede Tekrar Kapatabilirsiniz.
O Zaman Garantisi Devam Eder.

Oyla:

arruna

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Kamu
Konular
10
orijinal yazılıma geri dönüp kilidi kapatırsınız sorun olmaz. istediğiniz gibi davranın cihaza.

Oyla:

ilkerilyas_

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İlker İlyas
Cihazım
Redmi Note 9
Meslek
Öğrenci
Konular
39
ilkerilyas_,

Merhaba
Garantili İse Başka Resmi Roma Geçerseniz Evet Çıkar Ondan Önce Cihazlarınızın Bootloader Kilidini Açmanız Gerek
Garantili Olan Telefonlar Bu İşlemden Sonra Garanti Dışı Kalacaktır.Bu İşlemden Sonra Telefon Bozulacak Kullanılamayacak Anlamına Gelmez.
Eğer İlerde Donanımsal Bir Sorun Olursa.Servise Göndermeden Bootloader Kilidini 10 Saniyede Tekrar Kapatabilirsiniz.
O Zaman Garantisi Devam Eder.
Benim telefonumun bootloader kilidini zaten servis açtı. Bunun üzerine rom yüklersem garantiden çıkar mı diye soruyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

BL kilidini açarsanız garantiden çıkar.
Bl kilidini zaten servis açtı.

Oyla:

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Servis açtı ise sorun olmaz kendiniz işlem yapabilirsiniz ama servis size işlemlerin yapıldığına dair bigli kağıdı vermesi gerek onu saklayın ilerde bu cihaz kilidi açmışsıniz diye suçlama olduğunda sizde bu kağıdı gösterirsiniz bu serviste açıldı diye

Ve garantiye göndermeden önce kapatırsanız garanti devam eder diye düşünen hocalarım servis sizin ne zaman kilit açıldığını görmüyor mu sizce?
Yani siz açıp kapatsaniz dahi işlem dışı kalır ve garanti süresi devam etmeyebilir bazı teknik servisler buna musamma gösteriyor o ayrı konu

Oyla:

ilkerilyas_

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İlker İlyas
Cihazım
Redmi Note 9
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Servis açtı ise sorun olmaz kendiniz işlem yapabilirsiniz ama servis size işlemlerin yapıldığına dair bigli kağıdı vermesi gerek onu saklayın ilerde bu cihaz kilidi açmışsıniz diye suçlama olduğunda sizde bu kağıdı gösterirsiniz bu serviste açıldı diye

Ve garantiye göndermeden önce kapatırsanız garanti devam eder diye düşünen hocalarım servis sizin ne zaman kilit açıldığını görmüyor mu sizce?
Yani siz açıp kapatsaniz dahi işlem dışı kalır ve garanti süresi devam etmeyebilir bazı teknik servisler buna musamma gösteriyor o ayrı konu

Kağit kutuda ama yapilan işlemler yazmiyor. Sadece sorun çözüldü v.s. yazıyor

Oyla:
Üst Alt