Soru Rom Yüklemelerde Sorunun Kaynağı Nedir

• Konbuyu başlatan Walt
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 6
  • Görüntüleme 406

Walt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Mi mix 2
Konular
8
Herkese iyi akşamlar.
Bu işlerden pek anlamıyorum ama garantisiz bi mi mix 2 aldım, bu sebeple bi seneden fazla oldu gerek bizim forumdan gerekse başka yerlerden arasıra bakıp öğrenmeye çalışıyorum.
Twrp kullanmayı ogrendim birazcık bu sürede.
Magisk ile ilgili daha yeni bir seyler öğreniyorum hala tam anlamadım ne işe yaradığını ne gibi kolaylıklar sağladığını. Modül indirme var o program kurmak gibi değil sanırım, indirdim YouTube modülü ama aynı yani sanırım başka seyler de yapmak gerekiyor.
Buradaki herkes sağolsun iyi niyetle hızlı bi şekilde yardımcı oluyorlar. Burası olmasa ben gibi bilmeyenler bu cihazları bu sekilde kullanamaz, herkese teşekkürler.

Son zamanlarda çok görüyorum, yeni bi sürüm yüklerken telefon fastbootda ya da mi ekranında kalan cok arkadaş var. Bu sorunlar neyden kaynaklanıyor. Global kararlı miui 10 kullanıyorum ben, 11e de geçmek istiyorum ama bunları gördükçe tüm gece uğraşırım diye çekiniyorum.

Zamanı olan arkadaşlar bilgilendirirse iyi olur.
Eyvallah.

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Yedekleme gitmesin diye çoğu kişi wipe'ı yanlış yapıyor onun yüzünden hep mi ekranında kalıyorlar.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Temiz bir kurulum için ;

Rom kurulurken verileriniz silinecek, resim, video, müzik vs varsa PC’ye yedek alın..

Yedek aldıktan sonra twrp ye girip şu adımları yapacaksınız....

Kesinlikle ROM dosyasını hemen atmayın.
Format data yaptıktan sonra atacaksınız rom zip dosyasını.

1- Wipe -> format data -> yes yazıyoruz.

Format işlemi bittikten sonra, twrp ana ekrana gelip

Reboot ->recovery diyoruz telefon kapanıp twrpyeniden başlıyor.

2- Twrp ana ekran geldikten sonra yükleyeceğimiz rom dosyasını telefon hafızasına atıyoruz.

Twrp ana ekranda install kısmından rom dosyasını yüklüyoruz...

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Poco F6 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
192
Herkese iyi akşamlar.
Bu işlerden pek anlamıyorum ama garantisiz bi mi mix 2 aldım, bu sebeple bi seneden fazla oldu gerek bizim forumdan gerekse başka yerlerden arasıra bakıp öğrenmeye çalışıyorum.
Magisk ile ilgili daha yeni bir seyler öğreniyorum hala tam anlamadım ne işe yaradığını ne gibi kolaylıklar sağladığını. Modül indirme var o program kurmak gibi değil sanırım, indirdim YouTube modülü ama aynı yani sanırım başka seyler de yapmak gerekiyor.
Buradaki herkes sağolsun iyi niyetle hızlı bi şekilde yardımcı oluyorlar. Burası olmasa ben gibi bilmeyenler bu cihazları bu sekilde kullanamaz, herkese teşekkürler.

Son zamanlarda çok görüyorum, yeni bi sürüm yüklerken telefon fastbootda ya da mi ekranında kalan cok arkadaş var. Bu sorunlar neyden kaynaklanıyor. Global kararlı miui 10 kullanıyorum ben, 11e de geçmek istiyorum ama bunları gördükçe tüm gece uğraşırım diye çekiniyorum.

Eyvallah.

Birçok kez rom yükleyip siliyoruz ne kadar wipe yapsak ta romdan geriye kalan kırıntılar olduğu da bir gerçek bu kırıntılar çakışma oluşturup istemediğimiz sorunlarla karşılaşmamızın tek sebebi bu çakışmalardır. Bunu engellememiz için wipe sonrası cihazı hemen açmayın TWRP içinde kalın TWRP de ''Veri biçimlendirme'' butonunu kullanın ve gelen ekrana ''yes'' yazıp enterlayın çok faydasını göreceksiniz geçmiş olsun saygılar...

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco X6Pro
Meslek
Mod
Konular
320
Herkese iyi akşamlar.

Eyvallah.

Talimatları düzgünce uygularsanız hiç bir sorun olmaz hocam. Öncelikle tüm talimatları tek tek okuyunuz, uygulamadan önce gözünüzde canlandırın ve aklınıza yatmayan bölümleri hemen konu içerisinde sorunuz. Eminim ki konu sahibi sizi sonuna kadar aydınlatacaktır. Yinede aklınıza yatmazsa yine sorun hatta bununla ilgili videolu anlatımları izleyin. Türk veya yabancı farketmez kaynak kaynaktır. Ben yeni bir cihaz aldığımda bununla ilgili en az bir hafta 15 gün kaynak ararım. Olası sorunları bulur ardından çözümleri bulurum. Daha sonra yine sorum varsa sorar rom root işine öyle girişirim. Bol şans dilerim

Walt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Mi mix 2
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi