Soru Rom Yüklemek ile İlgili Sorular

emiramarick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
31
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 13.0.3
Telefon Modeli
Poco X3 gt
Bootloader Kilidi
Kapalı
bu ekonomi şartlarında poco X3 gt gibi cihaz aldık verdiği ekran süresine bak cidden yazık formda rom atmak için yardım istiyorum moderatörler 1 gün veya 2 gün önce açtığım konuya cevap yazmamı bekliyor konuda zaten en son mesajı ben atmışım barim sorularıma cevap verin o kadar para verip sonra kendi kendine güncellemesindwn sonra tost makinesine dönüşen telefonu birde akademiksel dilde yazılmış yazılar ile brick etmek istemiyorum sorularıma bazı arkadaşlar hariç doğru cevap veren olmadı forumda çoğu kişi bildiği ama ugrasmak istemediği sorulara cevap vermiyor umarim bu mesajdaki sorularıma cevap verilir

1- telefonum global miui 13.0.3 kullanmakta miui 12.5 un herhangi bir sürümüne yüklemek istiyorum fakat hangi romu yüklersem brick ederim hiç bilmiyorum lütfen bu konulardan cahil kalmış beni bu durumdan kurtarın

2- rom attıktan sonraki hangi davranışlar telefonumun imeisini siler veya kapatır (telefonum garantili bir şekilde alındı imei çakılmadı)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-09-09-00-41-53-302_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-09-09-00-41-53-302_com.miui.securitycenter.jpg
    260,5 KB · Görüntüleme: 5

emiramarick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
31
Yukarıda Emrespect hocam açıklamış zaten. Test de yapmışsınız sonuç negatif çıkmış, yazdığım cevabı dikkate almayın.
hocam çok zamanınızı aldım biliyorum fakat son 1 soru sormak istiyorum telefon hakkında bölümünde MIUI sürümü global 13.0.3 kararlı yapıda ben bl kilidi suresi bittiginde rom yüklerken global rom yerıne tr rom yuklersem ne olur veya farklı ülkelerin romlarını denersem ne olur telefonum global olduğu için globalden mı devam etmem lazım eğer forumda bununla alakalı yazı varsa veya ne yapmam gerektigini biliyorsanız cevaplarsanız sevinirim

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
hocam çok zamanınızı aldım biliyorum fakat son 1 soru sormak istiyorum telefon hakkında bölümünde MIUI sürümü global 13.0.3 kararlı yapıda ben bl kilidi suresi bittiginde rom yüklerken global rom yerıne tr rom yuklersem ne olur veya farklı ülkelerin romlarını denersem ne olur telefonum global olduğu için globalden mı devam etmem lazım eğer forumda bununla alakalı yazı varsa veya ne yapmam gerektigini biliyorsanız cevaplarsanız sevinirim
herhangi bir romu yükleyebilirsiniz sorun cıkmayacaktır çin romu yüklemeyin ve bootloaderi kitlemeyin yeterli

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
teşekkür ederim hocam beni büyük bir dertten kurtardınız <3
Hangi ülkenin romunu yüklediğinizin bir önemi yok ancak farklı bir ülkenin romunu yukledikten sonra bootloader kapatırsanız cihazınız çöker. Mi Flash ile rom atarken programin alt kısmında seçenekler var, Clean All, Clean All and Lock diye. Eğer Clean All and Lock derseniz bootloader kirlenir. Kitlenirse ve cihazınızın menseinden farklı bir rom yüklüyse telefon açılmaz. Kilidi kapatmamaya dikkat edin farklı ülke romundayken.

Oyla:

emiramarick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
31
Hangi ülkenin romunu yüklediğinizin bir önemi yok ancak farklı bir ülkenin romunu yukledikten sonra bootloader kapatırsanız cihazınız çöker. Mi Flash ile rom atarken programin alt kısmında seçenekler var, Clean All, Clean All and Lock diye. Eğer Clean All and Lock derseniz bootloader kirlenir. Kitlenirse ve cihazınızın menseinden farklı bir rom yüklüyse telefon açılmaz. Kilidi kapatmamaya dikkat edin farklı ülke romundayken.
Anladım hocam beni bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim <3

Oyla:
Üst Alt