Rom ROM yüklemek donanımsal sorunlar yapar mı?

RuNaLeXx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
redmi note 8 cok yakın bir tanıdığım kullanıyor evo romda bazı sorunlar vardı crdroid yükledim daha stabil oldu cihaz öncelikle twrp
note 8 olanı yükleyeceksin sonra
evolation x android 14 romlarını da buldum buraya bıraktım
buradan note 8 cihazın romunu indireceksin android 10-11-12-13-14 romlar var roma uygun gapps dediğimiz google play store
eklentisini kuracaksın
basic gapps indirip kurarsan minimum googleplay eklentisiyle romu kullanabilirsin android sürümüne göre gapps indireceksin
twrp ekranına gir wipe advanced kısmından tüm bölümleri seç system dalvik vs vs hepsi yani hepsini sil sonra reboot recovery yap tekrar twrp ekranına gir pc ye bagla önce telefonun hafızasına rom ve gapps dosyasını gönder sonra install bölümünden önce rom sonra gapps dosyasını yükle ve reboot system yap cihaz açılsın vendor vs dosyalarla işiniz yok
Hocam, Evulation X'de ne sorunu varmış arkadaşta? Bana arayüzü daha hoş geliyor Evonun. İkisi çok fark eder mi? Birde tek eksik özelliği ekrana iki defa basınca kapanmıyor. Birde ek modül vs önerir misiniz? Vanilla sürümlerinde tek gapps yüklemek gerekiyor.

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
bir
Hocam, Evulation X'de ne sorunu varmış arkadaşta? Bana arayüzü daha hoş geliyor Evonun. İkisi çok fark eder mi? Birde tek eksik özelliği ekrana iki defa basınca kapanmıyor. Birde ek modül vs önerir misiniz? Vanilla sürümlerinde tek gapps yüklemek gerekiyor.
ek modül vs pek işim olmuyor o konuda yardımcı olamayacağım

RuNaLeXx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
burhan0660 hocam, birkaç sorum var:

1: Evulation X ve CrDroid özelleştirme seçenekleri aynı mı? Mesela Evoda bildirimleri IOS ve Samsung da olduğu gibi dinamik ada biçiminde gelebiliyordu. Bu özelliği çok seviyorum. (Ayarlardan ayarlanıyordu.)

2: Evulation X'de bölünmüş ekran var ama uygulama üzerine küçük duracak şekilde uygulama açma seçeneği yok bu MIUI da vardı adı neydi bilmiyorum CrDroid de var mı?

3: Ekrana çift dokununca tıklama özelliği de Evoda kalktı nedense CrDroid de var mı?

4: Samsunglarda şarj olurken siyah ekran olup şarj yüzdesi ve saat yazıyordu ve o ekran kapanmıyordu Evoda var CrDroid de var mı?

5: Hangisinin pil optimesi daha iyi?

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
burhan0660 hocam, birkaç sorum var:

1: Evulation X ve CrDroid özelleştirme seçenekleri aynı mı? Mesela Evoda bildirimleri IOS ve Samsung da olduğu gibi dinamik ada biçiminde gelebiliyordu. Bu özelliği çok seviyorum. (Ayarlardan ayarlanıyordu.)

2: Evulation X'de bölünmüş ekran var ama uygulama üzerine küçük duracak şekilde uygulama açma seçeneği yok bu MIUI da vardı adı neydi bilmiyorum CrDroid de var mı?

3: Ekrana çift dokununca tıklama özelliği de Evoda kalktı nedense CrDroid de var mı?

4: Samsunglarda şarj olurken siyah ekran olup şarj yüzdesi ve saat yazıyordu ve o ekran kapanmıyordu Evoda var CrDroid de var mı?

5: Hangisinin pil optimesi daha iyi?
hiç birine cevap veremem en güzeli romları deneyip kendinize en uygun olanı bulacaksınız ufak bir araştırmayla android 15 rom bile buldum o cihaza ne çok rom yapmışlar ohoo denemeye kalksan 1 ay sürer

Üst Alt