Rehber Rom Yüklemeden Önce Mutlaka Bakılması Gerekenler(Mİ6)

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
1) TWRP'yi kalıcı olarak yüklememişsiniz. CMD ile verreceğiniz "boot" komutu ile TWRP açılması, "flash" komutu ile kalıcı yüklenmesi sağlanır.

2) Güncelleme esnasında küçük boyutlu güncelleme dosyasını değil tam boyutlu full rom dosyasını indirmeniz gerekir.

3) Orijinal hale geçmek için fastboot üzerinden mi flash aracını kullanarak ve wipe all seçeneğini seçerek yükleme yapmanız yeterlidir.
teşekkürler

makrofaj33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan Mehme
Cihazım
MI6
Konular
9
Merhaba 10.2.1 global kararlıya sahibim cihazım mi 6
Gcam ve bir kaç modül indirdim (youtube vanced, viper4android gibi) bir kaç sorum var:

1) Android ve MIUI güncellemesi alacak mıyım?
2) Şunu kesinlikle yapma, indirme telefon brick olur veya sıfırlanır dediğiniz bir şey var mı? (Normalde öğlen sonu bitirmiştim yükleme işlerini ama son bir tane de pix3l*** adlı modül indirdim beğenmedim kaldırayım derken bootloop düştü)
3) Tavsiye ettiğiniz başka modül var mı kurması zor olmayan? (Galiba bütün konuları okudum ama yine de sorayım)

efkavasi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
engin
Cihazım
mi6 128/6GB
Konular
8
merhaba twrp kurulum ne kadar sürer

efkavasi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
engin
Cihazım
mi6 128/6GB
Konular
8
ilk komut satırını yazdım 10dk geçti hala bişey yok imleç alt satırda yanıp sönüyor.
ikinci komutu yazmadım daha telefonda da fastboot ekranında öylece duruyor.
yarım saat oldu nerede hata yapıyorum.

Ekli dosyalar

• fast.jpg
    fast.jpg
    15,3 KB · Görüntüleme: 26
  • fast1.jpg
    fast1.jpg
    131 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

efkavasi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
engin
Cihazım
mi6 128/6GB
Konular
8
sorun çözüldü. win7 olan bilgisayara geçtim 10sn sürmedi twrp kurulması.

goktugaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Göktuğ Aydın
Cihazım
mi6
Konular
5
4.Sorun
Mi 6 da TWRP den rom kurduktan sonra cihaz mi ekranında kalabiliyor.Ve ne kadar beklesek de cihaz açılmıyor. Çözümü aslında basit fakat biraz uğraştırıcı önce Wipe(Temizle) Butonuna basacağız ve sağ alttaki format data ya basacağız , işlem tamamlandı dedikten sonra tekrar twrp ana menüsüne dönüp tekrar Wipe(Temizle) butonuna basıyoruz bu defa soldaki advanced wipe ye basıp 4 wipe yapıyoruz (DalvikCache, Cache, System ve Data kutucuklarını işaretleyin.) sonrasında TWRP yi yeniden başlatıp cihazı pc ye bağlıyorsunuz ve kullandığınız TWRP mpt destekli olduğu için cihaz hafızası otomatikmen gözüküyor sonrasında yüklemek istediğiniz romu cihaz hafızasına pc den atın ve Twrp den İnstall(Yükle) butonuna basın rom dosyasını seçip flashlayın son olarak işlem tamamlandı dedikten sonra wipe cache/dalvik butonuna basıp systemi yeniden başlatın 3 dk içerisinde yeni rom ile cihazınız açılacak. Diğer bir ihtimal Lazyflasher ı TWRP den yükleyerek sorunu çözebilirsiniz. (bazı cihazlarda çalışmaz)
NOT: Bu sorun genelde Custom romdan resmi roma, resmi romdan custom roma geçerken karşılaşılan bir hatadır örneğin global romdan miui pro rom a geçmek istediğinizde bu sorun ile karşılaşırsınız aksi taktirde sadece 4 wipe yapılarak rom kurulup kullanılabilir
Hocam bunları yapıyorum ama cihaz yine de bootloop'ta kaldı yardım edebilir misiniz ?

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
1) TWRP'yi kalıcı olarak yüklememişsiniz. CMD ile verreceğiniz "boot" komutu ile TWRP açılması, "flash" komutu ile kalıcı yüklenmesi sağlanır.

2) Güncelleme esnasında küçük boyutlu güncelleme dosyasını değil tam boyutlu full rom dosyasını indirmeniz gerekir.

3) Orijinal hale geçmek için fastboot üzerinden mi flash aracını kullanarak ve wipe all seçeneğini seçerek yükleme yapmanız yeterlidir.

hocam EU Android8 var,
9a geçeyim istedim.

Ama bu cihaz sagnit değil diyor hata veriyor TWRP,

twrp versiyonu ile mi alakalıdır
yoksa
EU ROM 8 (developer) den EUR rom 9a(developer) geçemiyor muyum?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hangi version TWRP hocam?

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek