Yardım Rom yükledikten sonra telefonda takılma ve seste kesilme oluştu.

cahilixiaomi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cahilixiaomi
Cihazım
RedmiNote9Pro
Konular
3
Android12'den 13'e geçmek istedim ve bunun için OrangeFox'u güncellemem gerekiyormuş; yaptım. DerpFest A13'ü yükledim ama kasmayla karşılaşınca tekrar 12'ye dönmek istedim. Recovery'de bir takım uyarılar alıyordum bu sırada ama anlamadım ne olduklarını. Sonra recovery'yi eski sürümüne döndürdüm A12 yükledim tekrar ve her şey burada başladı. Telefonu açtığımda kasma fark ettim. Dokunmatikte ve tepki süresinde sorunlar, takılmalar olmaya başladı. Ben de tamamen sıfırdan temiz bir başlangıç yapmak için MiFlashTool üzerinden fabrika romu yükledim. Ama sorun devam etti ve ek olarak artık sesin de gelmediğini fark ettim. Sonra birkaç wipe, framework, format denemesi ve rom değişiminden sonra sesin aslında kesik kesik geldiğini fark ettim.

Kısaca şu an hangi romu yüklersem yükleyeyim (Tool'dan Orjinal TR Rom bile yüklesem) : Sürekli olarak dokunmatikte bir takılma (2 veya 3. dokunuşta algılama), sayfayı akıtırken veya işlem yaparken kasma ve sesin kesik kesik gelmesiyle (youtube, müzik çalar veya hoparlör, bluetooth kulaklık farketmeksizin) sorunlarıyla karşı karşıyayım. Çok derin bilgim olmasa da sanırım OrangeFox güncellendikten sonra ya kritik bir dosyayı sildim ya da bozdum.

(NOT (Önemli Olabilir): OrangeFox güncellendikten sonra wipe kısmında ilk defa "metadata" çıkmıştı karşıma, onu da wipelamıştım.)

Arkadaşlar bu işi Genpa'lamadan halletmenin bir yolu var mı? Ne olduğunu bilen varsa ve Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

"EK OLARAK >> "Enable MTP bölümünde hangi partitionları bağlamam gerekiyor?"

Üst Alt