Rom yardım

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
Elimde sahte mi4 için backup. uzantılı yedek dosyası mevcut ancak bu dosyayı telefona yüklemek için dosyayı açmam gerekiyor. Nasıl yapabilirim. Mi4 mt6582 işlemcili backup dosyasını mtk rom dosyasına çevirmemin bir yolu varmı acaba. Yardım için teşekkürler.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu uzantıyı yeni duyuyorum. Biraz daha açarsanız belki birisi yardımcı olabilir. 
Mesela Nandroid Backup aldıysanız yapacak birşeyiniz yok. Farklı cihazlara yüklenemez. 
ADB Backup aldıysanız sadece uygulama ve dataları ADB Restore ile geri yükleyebilirsiniz. Sistem uygulamaları da geri yüklerseniz cihaz açılmaz. 
Başka herhangi bir uygulama ile aldıysanız ne olduğunu bilmeden birşey yazamayız.

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
chatin_62' Alıntı:
Bu uzantıyı yeni duyuyorum. Biraz daha açarsanız belki birisi yardımcı olabilir. 
Mesela Nandroid Backup aldıysanız yapacak birşeyiniz yok. Farklı cihazlara yüklenemez. 
ADB Backup aldıysanız sadece uygulama ve dataları ADB Restore ile geri yükleyebilirsiniz. Sistem uygulamaları da geri yüklerseniz cihaz açılmaz. 
Başka herhangi bir uygulama ile aldıysanız ne olduğunu bilmeden birşey yazamayız.

Telefom recovery si üzerinden yedekleme yapmıştım. backup uzantılı ir dosya verdi. Bir umut belki telefonu kurtabilirim diye.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hangi recovery ve versiyonu neydi?

Recovery'lerden alınan backup'lar genelde nandroid backup olurlar. Yani imaj olarak partisyon yedeği alınır, dosyaların yedekleri değil. Bu nedenle bu tür yedekleri sadece geri yükledikten sonra dosyalarınza ulaşabilirsiniz.

Bu arada benim G2 için aldığım yedeklerde gördüm ki; TWRP, win uzantılı backup alıyor. CWM ise tar, tar.a, tar.b, tar.c şeklinde backup alıyor. Bunlar Backup uzantılı almıyor. 

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
chatin_62' Alıntı:
Hangi recovery ve versiyonu neydi?

Recovery'lerden alınan backup'lar genelde nandroid backup olurlar. Yani imaj olarak partisyon yedeği alınır, dosyaların yedekleri değil. Bu nedenle bu tür yedekleri sadece geri yükledikten sonra dosyalarınza ulaşabilirsiniz.

Bu arada benim G2 için aldığım yedeklerde gördüm ki; TWRP, win uzantılı backup alıyor. CWM ise tar, tar.a, tar.b, tar.c şeklinde backup alıyor. Bunlar Backup uzantılı almıyor. 

Telefon sahte idi ve kurcalarken bir şekilde brick oldu ve hiçbir şekilde açamadım. Aynı telefondan başka birisinde daha vardı onun telefon yedeğini alıp kendi telefonuma atmak istiyorum amacım bu aslında. Bir şekilde telefonu kullanabilirsem iyi olur olmazsa çöp olacak. 

Üst Alt