Yardım Rom Sonrası MIUI Ekranında Kalma

sipahiysn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
47
Arkadaşlar uzunca uğraştım umarım doğru yapmışımdır eu rom yükledim ama sırf denemelik olacak mı acaba diye bu seferde açılırken MIUI ekranında kalıyor ilerlemiyor? Tekrar açarken orange recovery ile açıyorum az önce şifre istemiyordu bu seferde şifre istiyor bu işin içinden çıkamadım yardımcı olabilir misiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

M.nacakk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi8SE
Konular
0
10 dakika kadar beklediniz mi ? ilk açılışlar uzun sürebiliyor.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Forum Kurallarımız
3.24 Telegram, Whatsapp, Facebook vb. harici sitelere ve sosyal medya uygulamalarında yer alan platformlara yönlendirme yapılması yasaktır.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Format Data Yapın ve Reboot System Yapın 5 veya 10 dk bekleyin Açılır

Yunusyunus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi a3
Meslek
Yazılım mühendisi
Konular
6
Arkadaşlar uzunca uğraştım umarım doğru yapmışımdır eu rom yükledim ama sırf denemelik olacak mı acaba diye bu seferde açılırken MIUI ekranında kalıyor ilerlemiyor? Tekrar açarken orange recovery ile açıyorum az önce şifre istemiyordu bu seferde şifre istiyor bu işin içinden çıkamadım yardımcı olabilir misiniz.
Xiomi cihazları yalnis rom atiliminda kilitleme bikiyor yani telefonun ana kartı susar dikkatli olun bu daha geriye dönüş olamya bilir

sipahiysn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
47
10 dakika kadar beklediniz mi ? ilk açılışlar uzun sürebiliyor.

Format Data Yapın ve Reboot System Yapın 5 veya 10 dk bekleyin Açılır

Allah razı olsun tekrardan yükledim ve bekledim açıldı. Şuan yüklemiş olduğum rom şu: Rom - Redmi Note 7 Xiaomi Eu (Android 10) Miui 12 Beta 21.2.3/Kararlı 12.0.3.0 Rom

Hocam şimdi bilmediğim sizden öğrenmek istediğim sorular var yanıtlarsanız çok minnettar olurum. nod~~

1- Şimdi bu sürüm kendi kendini otomatik güncelleyecek mi benim herhangi bir şey yapmama gerek var mı?

2- Ben aslında pil performansından şikayetçiydim onun için sanırım custom rom yüklemem gerekiyor ama custom rom yüklenişini tam anlamadım birkaç şey daha yüklememiz gerekiyor sanırım. Nasıl yapabilirim ve ayrıca pil performansı için önerdiğiniz stabil rom hangisi?

3-Ben bu eu romdan başka bir roma geçmek istesem geçişte yine tüm bilgilerim silinecek mi? Eğer öyleyse bu çok uğraştırıcı olmaz mı?

4- Ayrıca eu rom yani yüklediğim rom nasıldır biraz kalayım mı test edeyim mi arayüzü globale göre çok tatlı geldi :) Pil performansı globale göre nasıldır acaba?

Şimdiden çok ama çok teşekkürler yanıtlarınız için.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Custom romların hepsi global roma göre Performansı ve Bataryası iyidir.

Başka bir roma geçmek istersenizde tüm veriler silinir evet. Temiz kurulum ile geçmeniz şart.

Kurduğunuz rom evet güncelleme alacaktır.

Rom kurulumundan sonra en az 1 hafta kullanın ki şarjı doldur boşalt yaparak pili kalibre edin. Sonra pil performansı normale dönmeye başlar

sipahiysn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
47
Custom romların hepsi global roma göre Performansı ve Bataryası iyidir.

Başka bir roma geçmek istersenizde tüm veriler silinir evet. Temiz kurulum ile geçmeniz şart.

Kurduğunuz rom evet güncelleme alacaktır.

Rom kurulumundan sonra en az 1 hafta kullanın ki şarjı doldur boşalt yaparak pili kalibre edin. Sonra pil performansı normale dönmeye başlar

+ Bu romdan custom roma geçerken 4 wipe yapmam yeterli mi yoksa o "YES" yazarak yaptığımız şeyi de yapmalı mıyım?

+ Pili şarj etme düzeni nasıl olmalı kaç olduğunda takayım yada 100 olduğunda çekeyim mi direkt mesela ben akşam yatarken takıyorum sabaha kadar takılı kalıyor bu sıkıntı oluşturur mu, doldur boşalt düzenim nasıl olmalı?

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
+ Bu romdan custom roma geçerken 4 wipe yapmam yeterli mi yoksa o "YES" yazarak yaptığımız şeyi de yapmalı mıyım?

+ Pili şarj etme düzeni nasıl olmalı kaç olduğunda takayım yada 100 olduğunda çekeyim mi direkt mesela ben akşam yatarken takıyorum sabaha kadar takılı kalıyor bu sıkıntı oluşturur mu, doldur boşalt düzenim nasıl olmalı?
20- 100 arası şarj yapın. Gece tavsiye etmem.
Format data (yes) bazı romlarda gereklidir. Siz yinede yapın. Temiz kurulum olacaktır.

Yunusyunus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi a3
Meslek
Yazılım mühendisi
Konular
6
Allah razı olsun tekrardan yükledim ve bekledim açıldı. Şuan yüklemiş olduğum rom şu: Rom - Redmi Note 7 Xiaomi Eu (Android 10) Miui 12 Beta 21.2.3/Kararlı 12.0.3.0 Rom

Hocam şimdi bilmediğim sizden öğrenmek istediğim sorular var yanıtlarsanız çok minnettar olurum. nod~~

1- Şimdi bu sürüm kendi kendini otomatik güncelleyecek mi benim herhangi bir şey yapmama gerek var mı?

2- Ben aslında pil performansından şikayetçiydim onun için sanırım custom rom yüklemem gerekiyor ama custom rom yüklenişini tam anlamadım birkaç şey daha yüklememiz gerekiyor sanırım. Nasıl yapabilirim ve ayrıca pil performansı için önerdiğiniz stabil rom hangisi?

3-Ben bu eu romdan başka bir roma geçmek istesem geçişte yine tüm bilgilerim silinecek mi? Eğer öyleyse bu çok uğraştırıcı olmaz mı?

4- Ayrıca eu rom yani yüklediğim rom nasıldır biraz kalayım mı test edeyim mi arayüzü globale göre çok tatlı geldi :) Pil performansı globale göre nasıldır acaba?

Şimdiden çok ama çok teşekkürler yanıtlarınız için.
Custom rom ne olursa olsun asla orjinal romun yerini tutmaz belli bi süreden sonra kasmaya başlar tavvsiye edilen orjinal MIUI romdur

Üst Alt