Rom [ROM][PixelExperience][10][GSI]-Xiaomi Redmi 8 için

qokhandede

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
5
Bu romu kurdum ve maalesef ki telefonda şebeke sorunu oluşturuyor. Imei'ler sistem tarafından görünmüyor. Bundan dolayı crDroid yüklemeye çalışırsan bu konuda sıkıntı yaşayabilirsin.
aslında crdroid'de kurdum şebekeden yana sorun yaşamadım ama niye olduğunu hatırlamadan stock rom'a geri döndüm. gapps'lerle ilgili sorun vardı sanırım onu kuramamıştım ve rom yaklaşık 500 mb birşeydi.

sessionid0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sülo
Cihazım
Xiaomi Redmi 8
Konular
2
aslında crdroid'de kurdum şebekeden yana sorun yaşamadım ama niye olduğunu hatırlamadan stock rom'a geri döndüm. gapps'lerle ilgili sorun vardı sanırım onu kuramamıştım ve rom yaklaşık 500 mb birşeydi.
Google Apps ile ilgili sorunu Lineage OS için paylaştığım gönderide paylaştım. 14. ve 15. adımı uygulayarak yapabilirsin. Buraya da yazayım:

SHRP Recovery için;
14- Şimdiki adım çok önemlidir. Ciddi anlamda yanlış bir şey yapmamanız gerekir. Ana menüye dönün, wipe'a basın. Advanced wipe'a basıp system'i seçin. Sağ alttaki kırmızı ayar simgesine basın. Burada "Resize" olan seçeneği seçin. Sağ alttaki mavi tike basarak onaylayın.
15- Ana menüye dönün, Flash'a basın.Buradan open_gapps-arm64-10.0-nano-20200728.zip dosyasını seçin ve yükleyin.

qokhandede

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
5
Google Apps ile ilgili sorunu Lineage OS için paylaştığım gönderide paylaştım. 14. ve 15. adımı uygulayarak yapabilirsin. Buraya da yazayım:

SHRP Recovery için;
14- Şimdiki adım çok önemlidir. Ciddi anlamda yanlış bir şey yapmamanız gerekir. Ana menüye dönün, wipe'a basın. Advanced wipe'a basıp system'i seçin. Sağ alttaki kırmızı ayar simgesine basın. Burada "Resize" olan seçeneği seçin. Sağ alttaki mavi tike basarak onaylayın.
15- Ana menüye dönün, Flash'a basın.Buradan open_gapps-arm64-10.0-nano-20200728.zip dosyasını seçin ve yükleyin.
teşekkürler. sim 1 hattı açık görünüyor fakat arama yapmadığı için kaldırdım bende rom'u.

qokhandede

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
5
son durumun nedir? Hala pixel mi kullanıyorsun, yoksa önerebileceğin başka sorunsuz gsi rom var mıdır?

sessionid0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sülo
Cihazım
Xiaomi Redmi 8
Konular
2
son durumun nedir? Hala pixel mi kullanıyorsun, yoksa önerebileceğin başka sorunsuz gsi rom var mıdır?

Halen Pixel ROM'u kullanıyorum ama bir iki yerde hata fark ettim.

Birincisi; Arka planda ses veya mikrofonu çalıştıran bir uygulama açıkken, birine arama yapınca sesin karşı tarafa gitmiyor. Bu sorunu çözmek için en son kullandığın uygulamaları uygulamanın hakkında kısmına girip durdurmaya zorla demen gerekiyor.

İkincisi; ekran tam kapanmaya yakın şekildeyken birden ekran ışığı artıyor sonra tam kapanıyor. Parlama oluyor yani. Bu benim gözlerimi yoruyor. Bunu çözmenin de şu anlık bildiğim tek yolu, cihazın modelini yazılımda değiştirmek.(Redmi 8'i telefona build prop yardımıyla Redmi K20 Pro olarak tanıtmak.) Bunu yaptığında, GSI içindeki birkaç dosya K20 Pro ile uyuştuğundan dolayı, ekran sorununu çözüyor.

Şimdilik bu iki hata dışında ciddi olarak düşündüğüm bir hata olmadı.
Önerebileceğim bir rom yok şu anda. Sadece Lineage OS ve Pixel Experience Rom'u deneyimledim. İkisi de çoğunlukla stabil. Arada böyle sorunlar oluyor. Gelecekte daha fazla ROM deneyebilirim. Ancak bu aralar pek müsait değilim. Bundan dolayı ilgilenemiyorum. Öyle yani.

Üst Alt