Soru ROM önerisi

cunyırlife

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt
Cihazım
Redmi K40 G
Konular
1
Ben pek ihtiyaç duymuyorum hocam. Zaten debloated edilmiş :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam cihazınızın konusuna yazarsanız daha iyi yardım alırsınız :) Buradakiler Redmi Note 10 Pro kullanıyor :)
😫🤲🏻👍🏻

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Trm HyperOS yükledim şimdi. İlk izlenimlerime göre çok iyi diyebilirim :) Diğer HyperOS romlarda hep bir takılma ya da kasıntı var gibiydi ama bu bayağı akışkan :)
Ayarlarımı ve uygulama yedeklerini yükleyip deneyeceğim bakalım bir kaç gün.
Teşekkürler hocam.
Neden takılma olmadığı anlaşıldı. HyperOS değil bu rom. Build.prop dosyasında sürüm numarasını editleyip HyperOS gibi göstermiş herhalde :D
Rom zaten android 13 ile geliyor ve customiuizer modülünde HyperOS sürümü yüklenmiyor MIUI 14 sürüm yükleniyor :D
Bunun haricinde pek özelleştirme yok ve pil çabuk bitiyor gibi. Performans olarak iyi ama.

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Evet performansı gerçekten iyi Sd maidde 100 çalışan hizmet var. Miumix veya diğer romlarda bu 50 oluyor. Debloat edilmiş ama çok fazla çalışan hizmet var arka planda.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Evet performansı gerçekten iyi Sd maidde 100 çalışan hizmet var. Miumix veya diğer romlarda bu 50 oluyor. Debloat edilmiş ama çok fazla çalışan hizmet var arka planda.
Kullandığım root ve Lsposed modüllerini yükleyince müzik, video gibi içerikler 3-5 saniyede bir kesinti yapıyor. 2 saniye duruyor tekrar çalmaya başlıyor.
Rootu komple kaldırdım sorun düzeldi. Hangi modül kaynaklı bulmam lazım :)

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Neden takılma olmadığı anlaşıldı. HyperOS değil bu rom. Build.prop dosyasında sürüm numarasını editleyip HyperOS gibi göstermiş herhalde :D
Rom zaten android 13 ile geliyor ve customiuizer modülünde HyperOS sürümü yüklenmiyor MIUI 14 sürüm yükleniyor :D
Bunun haricinde pek özelleştirme yok ve pil çabuk bitiyor gibi. Performans olarak iyi ama.
Yok hocam alakası yok. Rom Redmi Note 12 Pro 4G (sweet_k6a)'dan sweet'e port bir rom. Bildiğimiz Android 13 HyperOS. Tabi pek çok a14 özelliği yok orası ayrı. HyperOS gibi gösterme yok yani. Customiuizer ilk hyperos'lar a14 çıktığı için hyperos sürümü aslında a14 sürümü oluyor. A13 hyperos için miui 14 sürümünü kurmanız gerek.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Yok hocam alakası yok. Rom Redmi Note 12 Pro 4G (sweet_k6a)'dan sweet'e port bir rom. Bildiğimiz Android 13 HyperOS. Tabi pek çok a14 özelliği yok orası ayrı. HyperOS gibi gösterme yok yani. Customiuizer ilk hyperos'lar a14 çıktığı için hyperos sürümü aslında a14 sürümü oluyor. A13 hyperos için miui 14 sürümünü kurmanız gerek.
Orangefox recovery ekranında da rom için A13 MIUI 14 yazınca işkillenmiştim hocam :) teşekkürler

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Orangefox recovery ekranında da rom için A13 MIUI 14 yazınca işkillenmiştim hocam :) teşekkürler
Portlamak için miui 14'den vendor, kernel, odm, cust, vbmeta gibi bölümler alındığı için olabilir hocam. Ancak sonuç olarak sistemin kendisi HyperOS. Maalesef bu port işlerinde ufak tefek pürüz olabiliyor.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Kullandığım root ve Lsposed modüllerini yükleyince müzik, video gibi içerikler 3-5 saniyede bir kesinti yapıyor. 2 saniye duruyor tekrar çalmaya başlıyor.
Rootu komple kaldırdım sorun düzeldi. Hangi modül kaynaklı bulmam lazım :)
Bu sorunu customiuizer modülünden dolayı yapıyor.

Üst Alt