Yardım Rom önerisi?

Thylmz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Taha
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
Merhabalar; telefonumun sürümü şuan MIUI global 12.5.4 bu sürüme güncellediğimden beri telefonun şarjı inanılmaz hızlı bitmeye başladı. Bu yüzden farklı bir rom arayışındayım. Önemli olan tek şey uzun süre şarjı gitsin istiyorum. Tavsiyeleriniz nedir?

a2lite

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
arıza
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
21.11.3 son yayınlanan haftalık beta eu romu özellikle batarya konusunda tavsiye ederim. Daha önce ki sürümlerden farklı

Thylmz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Taha
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21

a2lite

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
arıza
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Rica etsem konuyu atabilir misiniz?
Açtığınız konu başlığının 3 satır altında

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
ben batarya konusunda bir eleştiri yapayım
özellikle kamu yazılımları ve gereksiz izinler bu sorunun başlıcaları
tlf unuzda HES gibi yazılımlar var ise lütfen onları kaldırın. buna e-devlet de dahil. lazım olmadıkça ve sık kullanmadığınız ne kadar program varsa kaldırın ve daha sonra yüklü programların izinlerini KONTROL EDİNİZ. ayda bir kullanıyor olmak Akitf Kullanılan Yazılım listesinde DEĞİLDİR.

örnek olması için. hes ve edevlet gibi yazılımları neden BT-Wifi yi açıp kapatma izinleri istiyor halen anlamış değilim. son versiyonlarda düzeltmiş olabilirler ama ben silerken maalesef vardı.

aktif kullanılmayan ve aktif kullanılsa bile o izne gerek duyan.. bankaların kişi listesine erişmek istemesi de buna dahil.. eğer barcode okutmayı kullanmıyorsanız banka yazılımlarının kamera erişimini de kapatabilirsiniz.

kendi güvenliğinizden SORUMLUSUNUZ.

yazmayı unutmuşum..... avm lere girerken sizden istenen HES kodu vs için programa ihtiyacınız yok. Karekod barcode un ekran görüntüsünü alıp not defterine ekleyiniz ve oradan açıp göstermeniz yeterli. birçok arkadaş HES programını o sebeble tlf da yüklü bıraktığını belirtiyor da.. ben halen o programın gerçekten ne işe yaradığını amacını bilmiyorum

Son düzenleme:

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
TosunPASA, Facebook ve Instagram dışında cidden pil kullanımına etkisi olan pek bir program yoktur.
HES, banka yazılımları vs çok çok yüzde 5 bir etki ya eder ya etmezki buda 15-20 dakika fark ancak eder.
Kaldı ki MIUI de oldukça etkili bir program kontrolü var. Örnek olarak akıllı saat için kullandığım healt ve password manager programı ile ne tecrübeler yaşadık bilseniz. Ne ayar yaparsak yapalım MIUI ne yapıp edip çalışmalarını engelliyor. Healt uygulamasını çözdük ama password programının bizzat üreticisi ile görüştük MIUI üzerinde bir başarı sağlayamadık. Dandik bir şeyde değil dünyaca ünlü bir program arkasında bir ekip var ama MIUI gerekirse bir hafta sonrada olsa bu programın artalanda çalışmasını engelleyebiliyor.

Uzun süre bu konuya kafa yormuş birçok denemeler yapmış biri olarak şu kanaate ulaştım. Bir çok programın izinlerini kapatmak pil anlamına faydadan çok zarar veriyor. Yada en iyi ihtimalle + etkisi olmuyor.
Batarya kullanımını etkileyen en önemli şey temiz kurulum (özellikle SD kartın kalıntılardan temizlenmesi ve yedekleme programları ile eski dataların geri yüklenmesi) ve ilerleyen zamanlarda bir temizlik programı kullanılmaması oluyor.
Boşuna kendinizi yorup bir sürü programın izinleri vs ile uğraşmayın. Eğer kurulum veya kullanım esnasında bir izin isterse veriyorum. Geri kalanı ile uğraşmıyorum bile.
Redmi 9s ile halen miuimix 12.5.1 kullanıyorum. Rahatlıkla 10 saat üzeri ekran süresi alabiliyorum.

hilal52

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi 10 t pro
Meslek
Zabıta Memuru
Konular
13
bende eu kararlı rom kullandım şarj berbattı şuan endonezya kullanıyorum yine memnun etmiyor ekran süresi beni

FarFara

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
9
Endonezya rom kullanıyorum. Şarj konusunda bi tık fazla yiyor ama telefon çok stabil. Ortalama 8,5-9 saat ekran süresi alıyorum.

hilal52

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi 10 t pro
Meslek
Zabıta Memuru
Konular