Rom Rom - [OFFICIAL][Capricorn][7.1] Lineageos 14.1

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
arkadaşlar eğer daha önce HİÇ Android 7.x.x bir ROM kurmadıysanız yada kurduktan SONRA FASTBOOT ile tekrar Android 6.x.x Stock ROM yüklediyseniz LOS kurmadan önce

1) TWRP de advanced wipe kısmına girip Internal Storage hariç tüm bölümleri silin

2) xiaomi.eu Andorid 7.x.x ROM'larından birini yükleyin ( ben Mi 5s için kurdum )

3) Kurulum bittikten sonra wipe cache yapın ve tekrar advanced wipe kısmından Internal Storage hariç tüm bölümleri silin

4) İndirdiğiniz LOS ROM'unu kurun ve keyfini çıkarın...

@By.TRabZonLu™ hocam konuya eklerseniz herkese faydası olacaktır paylaşım için tekrar teşekkürler
Bu konudaki twrp kurulsa bahsettiğiniz işlemlere gerek kalır mı ? Rehber - [Recovery][Capricorn] TWRP 3.1.1-0 Touch Recovery [OFFICIAL] denemek lazım. Sistemi oturttum deneme imkanınız varsa bi bakın hocam

Chandler Muriel Bing

I'm hopeless and awkward and desperate for love.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
Bu konudaki twrp kurulsa bahsettiğiniz işlemlere gerek kalır mı ? Rehber - [Recovery][Capricorn] TWRP 3.1.1-0 Touch Recovery [OFFICIAL] denemek lazım. Sistemi oturttum deneme imkanınız varsa bi bakın hocam

hocam öncelikle olay recovery ile ilgili değil cihazın FIRMWARE ile ilgili ayrıca oradaki TWRP de şöyle bir sıkıntı var kurduğunuz zaman dahili hafızayı okuyabilmek için bir şifre istiyor ki kimse bilmiyor ve böyle bir şifre olmaması gerek... çaresi var o da tüm dahili hafızayı silmek az önce başıma geldi verileri silmemek için tekrar ZCX TWRP 3.0.2 ye döndüm bilginize...

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
hocam öncelikle olay recovery ile ilgili değil cihazın FIRMWARE ile ilgili ayrıca oradaki TWRP de şöyle bir sıkıntı var kurduğunuz zaman dahili hafızayı okuyabilmek için bir şifre istiyor ki kimse bilmiyor ve böyle bir şifre olmaması gerek... çaresi var o da tüm dahili hafızayı silmek az önce başıma geldi verileri silmemek için tekrar ZCX TWRP 3.0.2 ye döndüm bilginize...
Hocam ben kurdum sifre bisey istemedi dahili hafızayı da gördü

Chandler Muriel Bing

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
hocam birde ROM'u kurdum ama şöyle bir sıkıntı var tuş ayarlarında geri tuşunun yerini ayarlama şansımız yok... yani şöyle geri tuşu şu an sol alt onu sağ alt kısma almak istiyorum ama olmuyor ve home tuşunun uzun basma işlevini son uygulamalar yapınca parmak izi eklerken sürekli son uygulamalar ekranını açıyor yeni parmak izi ekleyemiyorum...

Chandler Muriel Bing

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
bende istedi hocam internette araştırdım birçok Mi cihaz kullanıcısı aynı sorunu yaşamış...
İlk global beta rom çıktığında (sızıntı olmayan) fastboot ile yükledim. Ardından ota ile güncellemeleri yükledim. Resmi twrp sürümünüde telefonda hiç recovery root vs. olmadan yükledim 3.1.1-0 olan sürümü. Ardından denemek için xiaomi.eu sitesindeki 6.0.1 beta romunu yükledim başarıyla yüklendi. Sonrasında Resurrection Remix 7.1.2 sürümünü kurdum yine herhangi bir sıkıntı olmadı. Hem dahili hafızada hem de sifre isteme vs. Sorunsuz hepsi yüklendi. En sonunda da fastboot ile full temizleme yaparak yine global beta sürümüne geri döndüm.

Chandler Muriel Bing

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
İlk global beta rom çıktığında (sızıntı olmayan) fastboot ile yükledim. Ardından ota ile güncellemeleri yükledim. Resmi twrp sürümünüde telefonda hiç recovery root vs. olmadan yükledim 3.1.1-0 olan sürümü. Ardından denemek için xiaomi.eu sitesindeki 6.0.1 beta romunu yükledim başarıyla yüklendi. Sonrasında Resurrection Remix 7.1.2 sürümünü kurdum yine herhangi bir sıkıntı olmadı. Hem dahili hafızada hem de sifre isteme vs. Sorunsuz hepsi yüklendi. En sonunda da fastboot ile full temizleme yaparak yine global beta sürümüne geri döndüm.

ben direk ZCX TWRP üzerinden güncelleme yaptım Recovery'yi dediğim hata ile karşılaştım belki de fastboot ile kurunca sıkıntı olmayabilir

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
ben direk ZCX TWRP üzerinden güncelleme yaptım Recovery'yi dediğim hata ile karşılaştım belki de fastboot ile kurunca sıkıntı olmayabilir
Muhtemelen hocam. Direkt olarak fastboot ile verdiğim recovery kurunca böyle şeylerle uğrasmadım

Chandler Muriel Bing

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
Muhtemelen hocam. Direkt olarak fastboot ile verdiğim recovery kurunca böyle şeylerle uğrasmadım

ben ROM'da sıkıntılar yaşadım hocam şimdi RR denemek istiyorum ve sanırım sizde şu an RR kurulu rica etsem 1 2 şey deneme şansınız var mı ?

Chandler Muriel Bing

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
fastboot üzerinden flashlayınca çözüldü hocam recovery sıkıntısız çalışıyor şu an

Üst Alt