Rom [ Rom ] [ Nusantara Project ] [ Aosp ] Mi 8 Se Güncel

Emosis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
10
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Nusantara Project AOSP Tabanlı Romlar hazırlayan bir takım.
-- Çöp Dosyalar ve uygulamalar içermez.
--En son google güvenlik yamalarını içerir.

--Görsellik ve Performans odaklıdır.

Kendilerini tanımlarken diğer AOSP romlardan farklı olarak daha çok kişiselleştirilebilir özellikler sunmayı hedefliyor.

Farklı temalar ikonlar ve her alandaki renkleri özelleştirebilme gibi seçenekler mevcut. Endonezyalı arkadaşlara şimdiden iyi çalışmalar.
En güncel ROM u takımın web sitesinden indirebilirsiniz.
PitchBlack Recovery ile denedim sorun yok TWRP kaybetme vs gibi durumlar olmuyor.
Resmi sitedeki indirme linklerinde ihtiyaç duyduğunuz her şey var.

Geliştirici Takımdaki Kişiler.

2021 Şubat İtibari ile:
34 Cihaza Destek veriyorlar ( Mi 8 SE Dahil )
200 Binden fazla Rom indirilmiş.
On binlerce kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Son düzenleme:

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Link çalışmıyor k

HüseyinErkam

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyinerkam
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
10
crdroid kullanıyorum geçmeye değer mi?

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Yokmu yav bir babayiğit geçip de bi geekbench testi yapsa biz de peşinden aksak şu güzelim roma...

Ottoman53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Xiaomi Mi 8SE
Konular
6
Öncelikle merhaba dostlar :)

Romu merak edip deneme fırsatım oldu. Akıcılık yönünden gayet akıcı ve gerçekten AOSP deneyimini gerçekten performanslı bir şekilde bizlere sunuyor. En çok dikkatimi çeken ise Face Unlock yani Yüz tanıma özelliğinin Android 11 e portlanabilmiş olması. Çünkü Pixelexperience romunda ben Face unlock görmemiştim. Sizler için Geeckbench ve Antutu sonucunu ekledim ve Antutu hatrı sayılır bir puan aldı ama Geeckbench de çoklu çekirdek çıtamın altında kaldı. Eklemek gerekirse Face unlock var olduğunu sizler için göstermek istedim. Rom genel olarak renkli ve eğlenceli bir AOSP sunuyor. Ben GAPPS ı yüklemediğim için herhangi bir Google Play uygulamasında bug olup olmadığını bilmiyorum. Pixelexperience romunu seven arkadaşlar varsa bu romu da seveceklerine eminim. Android 10 ile 11 in harmanlanmış hali denebilir. Ben kendi fikrimce romu beğendim arkadaşlar. Yüklemek isteyen yada yüklemekten çekinen dostlarıma yüklemelerini tavsiye ederim.

İyi forumlar :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210224-172813_Settings.png
    Screenshot_20210224-172813_Settings.png
    112,8 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_20210224-174211_AnTuTu_Benchmark.png
    Screenshot_20210224-174211_AnTuTu_Benchmark.png
    138,6 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_20210224-180614_Ayarlar.png
    Screenshot_20210224-180614_Ayarlar.png
    146,8 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_20210224-184117_Geekbench_5.png
    Screenshot_20210224-184117_Geekbench_5.png
    139,4 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Öncelikle merhaba dostlar :)

Romu merak edip deneme fırsatım oldu. Akıcılık yönünden gayet akıcı ve gerçekten AOSP deneyimini gerçekten performanslı bir şekilde bizlere sunuyor. En çok dikkatimi çeken ise Face Unlock yani Yüz tanıma özelliğinin Android 11 e portlanabilmiş olması. Çünkü Pixelexperience romunda ben Face unlock görmemiştim. Sizler için Geeckbench ve Antutu sonucunu ekledim ve Antutu hatrı sayılır bir puan aldı ama Geeckbench de çoklu çekirdek çıtamın altında kaldı. Eklemek gerekirse Face unlock var olduğunu sizler için göstermek istedim. Rom genel olarak renkli ve eğlenceli bir AOSP sunuyor. Ben GAPPS ı yüklemediğim için herhangi bir Google Play uygulamasında bug olup olmadığını bilmiyorum. Pixelexperience romunu seven arkadaşlar varsa bu romu da seveceklerine eminim. Android 10 ile 11 in harmanlanmış hali denebilir. Ben kendi fikrimce romu beğendim arkadaşlar. Yüklemek isteyen yada yüklemekten çekinen dostlarıma yüklemelerini tavsiye ederim.

İyi forumlar :)
Hocam bilgi için çok teşekkürler. Full wipe yapıp flaşlıyoruz değil mi ? Yoksa ekstra yapmamız gereken şeyler var mı? Bugün yüklüyorum inşallah pixel romların wifi si çıldırtıyor adamı umarım Nusantara'da böyle değildir.

Ottoman53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Xiaomi Mi 8SE
Konular
6
Hocam bilgi için çok teşekkürler. Full wipe yapıp flaşlıyoruz değil mi ? Yoksa ekstra yapmamız gereken şeyler var mı? Bugün yüklüyorum inşallah pixel romların wifi si çıldırtıyor adamı umarım Nusantara'da böyle değildir.ev

Hocam bilgi için çok teşekkürler. Full wipe yapıp flaşlıyoruz değil mi ? Yoksa ekstra yapmamız gereken şeyler var mı? Bugün yüklüyorum inşallah pixel romların wifi si çıldırtıyor adamı umarım Nusantara'da böyle değildir.
Evet hocam diğer romlar gibi kurulum. Sadece Google apps yok onunda isterseniz linkini atabilirim

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Evet hocam diğer romlar gibi kurulum. Sadece Google apps yok onunda isterseniz linkini atabilirim
Hocam gapps siz olmuyorsa link alabilirim. Çok teşekkürler. Bir de pixel exp. 11 romdan geçeceğim önerir misiniz?

Üst Alt