Rom ROM nasıl yüklenir ?

Kromish

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi
Konular
4
Telefonum Xiaomi Redmi Note 8. PixelExperience Romunu atmak istiyorum. Ama nasıl yapıldığını bilmiyorum. YouTube'da insanlar ROM yüklemek için 4 harfli T ile başlayan uygulamayı kullanıyorlar. Bana birisi ise OrangeFox indir demişti. OranceFox şuan telefonumda indirili. Ama nasıl o menüye döneceğimi filan bilmiyorum. Hangi dosyayı indirip, o dosyayı ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Detaylı bir şekilde yardımcı olabilir misiniz bana ?

salih.qq

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
mi 9 t pro
Konular
16
Birkaç farklı yolu yolu var öncelikle rom nerden bulursun onu soyleyeyim ,( mifirim )sitesinden telefonuna uygun yazılımları çok rahat bulabilirsin telefon yazılımlarını buldun diyelim bu seferde 2 yolu var 1.si mi flash tool ile fastboot rom indirip flash yapabilirsin 2. Yolu zilpli rom dosyasi twrp ve orangafox ile instal menüsünden flash yapabilirsin twrp ve orangefox aynı mantıkla calisir ama bu anlattıklarımi sadece bootloader klidin açıksa yapabilirsin eğer bootloader kilidin kapalıysa telefonun arka kapağını sokup edl moda alıp haleptach tool ücretsiz yazılımıyla rom yükleyebilirsin başka türlü yetkili hesap ister.

Kromish

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi
Konular
4
Birkaç farklı yolu yolu var öncelikle rom nerden bulursun onu soyleyeyim ,( mifirim )sitesinden telefonuna uygun yazılımları çok rahat bulabilirsin telefon yazılımlarını buldun diyelim bu seferde 2 yolu var 1.si mi flash tool ile fastboot rom indirip flash yapabilirsin 2. Yolu zilpli rom dosyasi twrp ve orangafox ile instal menüsünden flash yapabilirsin twrp ve orangefox aynı mantıkla calisir ama bu anlattıklarımi sadece bootloader klidin açıksa yapabilirsin eğer bootloader kilidin kapalıysa telefonun arka kapağını sokup edl moda alıp haleptach tool ücretsiz yazılımıyla rom yükleyebilirsin başka türlü yetkili hesap ister.
BL kilidi açık. Söylediğiniz adımları sırayla nasıl yapacağım. Yani adımları teker teker bana verebilir misiniz ? Bir video vs öneriniz var mı ?

Üst Alt